Skocz do zawartości

[rower] Focus Super Bud 29r


detonator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc. Chcę kupić żonie rower do maratonów i wpadł mi w oko na olx'ie w/w rower.

- co powiecie o marce Focus ?

- jak się spisuje zawieszenie ?

- jakieś wady, problemy z łożyskami itp ?

- czy zdarzają się pęknięcia ? 

- który to rocznik ?

 

Dzięki za pomoc  :thumbsup:

 

http://olx.pl/oferta/focus-super-bud-29-er-rock-shox-reba-monarch-slx-avid-wysylka-CID767-IDd7eRn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama marka znana i ceniona choćby w kolarstwie. Grupa Katiusza korzystała z ich sprzętu więc już to o czymś świadczy. 

 

Kąty są ostre ale raczej takie mają być w tego typu rowerze. Większe koło tutaj zrekompensuje co nieco na zjazdach. 

Co do reszty rower na moje oko zadbany i powiedzmy, że przyzwoicie wyposażony. Trzeba jednak zrobić co nieco przeglądu i wywalić na pewno tą korbę i hydraulikę. Może nie od razu ale jednak. Pasuje rower pomacać przed kupnem i tu się okaże co tam jest grane z zawieszeniem. Piasty na bank do przynajmniej oblukania jak wygląda sprawa smarowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc w temacie  :thumbsup:

 

Właśnie wróciłem z rowerem. Cena nieco urwana, ale tylko symbolicznie.

Co do minusów:

- delikatny luz na tulejce dampera 

- obdarte korby

- przedni hamulec działa średnio dobrze

- kilka głębszych rys na tylnych widełkach 

- tylna opona do wymiany 

- pokrętło blokady dampera obraca się dookoła, ale działa. 

 

Generalnie rower na pewno sporo śmigał. Widać to po np korbach. Widać też nieumiejętnie przeprowadzony serwis, bo na miskach suportu są głębokie wcięcia - sądzę, że po śrubokręcie  :teehee:

 

Na pewno korby wymienię, bo mam w ładnym stanie. Hample też do wymiany. Do łożysk zawieszenia, korb, kół i suportu zajrzę w przyszły weekend.

Na pewno rozbiorę też widelec.

 

Tak czy siak, uważam, że żonka ma fajny rower do ścigania  :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...