Skocz do zawartości

[hamulce] dwa pytania: docieranie oraz przewody


iwiniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam dwa pytania eksploatacyjne.

 

Jak radzicie sobie z obijającymi się o siebie przewodami hamulcowymi, które podczas jazdy po wertepach tłuka się o siebie, a ja lubię jak w roweru wszystko działa perfekcyjnie i bezgłośnie. linki przerzutowe maja takie plastikowe uchwyty-separatory, ale do przewodów hamulcowych nie pasują . inna średnica. jak to złączyć żeby było estetycznie  i trwale, no i żeby się mogły względem siebie przesuwać przy skręcaniu?

d762d25c17b6bc1amed.jpg

 

ile potrzebują hamulce m675 na dotarcie się. Wszystko nowe, klocki, zaciski, tarcze. Przejechane ok 100km i wg mnie hamują tak sobie, ze tak powiem średnio, nie czuć tej mocy hamowania jakiej się spodziewałem.

9efaf950bc2bc516med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obijających przewodów to tak druciarsko to taśmą. Jeśli natomiast ma być profeska to trzeba wykręcić przewody z klamek , nałożyć osłonki i skręcić ale trzeba też wymienić przy tym oliwkę , tak więc polecał bym taśmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie iz masz za dlugie przewody. Przedni to chyba idzie w jakis dziwny sposob, bo widac opone a nie widac gdzie przechodzi na druga strone. Przycinales je? Pancerze od przerzutek tez jakies dlugawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i poprzedni tez moglby byc krotszy ;-)

A pozniej trzeba sie ratowac tasmami trytytkami i co tam komu do glowy przyjdzie, a wystarczy raz przyciac dobrze i jezdzic bez rzezby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wystarczy raz przyciac dobrze i jezdzic bez rzezby.

 

Można tak , owszem ale ja kupiłem hamulec już z przewodem 85 cm , nowy czyli musiał być zdemontowany z jakiegoś roweru. Za przycięcie krzyknęli  20  zł więc te 3 cm mi nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie iz masz za dlugie przewody. Przedni to chyba idzie w jakis dziwny sposob, bo widac opone a nie widac gdzie przechodzi na druga strone. Przycinales je? Pancerze od przerzutek tez jakies dlugawe...

Tak przewody zarówno hamulcowe jak i przerzutowe były przycinane względem serii. Może tak to wyglada na zdjęciu ale przedni przewód ładnie przechodzi na druga stronę koła i jest przyłapany w takim uchwycie na koronie amortyzatora.

P.s złapałem na cienka czarna trytytke i może być. Cicho i nie rzuca się w oczy.

 

Hamulce jeszcze będę docierać. Jutro kolejne km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...