Skocz do zawartości

[rower] na firme


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Jak wytłumaczysz urzędnikowi,

Nie namawiam do walenia w rogi fiskusa,

" Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ustawy o PIT. Zasadniczo każdy wydatek celowo poniesiony z zamiarem uzyskania przychodu, poza wymienionymi w art. 23, powinien być uznany za koszt uzyskania przychodu."

Dlaczego samochód jest wydatkiem celowym a rower nie? Dlaczego nie mogę zaoszczędzić stania w korkach na rzecz pomykania jednośladem?

Polecam lekturę:

http://prawodlaprzedsiebiorczych.pl/category/rower-w-firmie/

Oczywiście wprowadzenie roweru do ewidencji tylko w celu skubnięcia podatku niekoniecznie jest chwalebne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak wytłumaczysz urzędnikowi, że nie używasz np. mtb za kilka tyś. do jazdy poza pracą ? Na moje jest to proszenie się o kontrolę w firmie, a jak wiadomo każda kontrola musi się skończyć mandatem :sorcerer:

Nie przesadzaj. Ja mam służbowy rower. Elektryczną Winorę, kupioną jako środek trwały i nie ma problemu. Oczywiście Twój profil pracy musi uzasadniać, przynajmniej w ogólny sposób fakt posiadania takiego sprzętu, ale każda konieczność przemieszczania się już to uzasadnia. W opisywanym przypadku jednak nie ma o czym gadać. Musi być faktura wystawiona na firmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli ktoś pisze "wcisnął w środek trwały firmy

 

nie pochwalam

Nie namawiam do walenia w rogi fiskusa,

Oczywiście wprowadzenie roweru do ewidencji tylko w celu skubnięcia podatku niekoniecznie jest chwalebne.

 

Ale warto skorzystać z takiej możliwości wtedy gdy to nie pachnie wałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...