Skocz do zawartości

[zabezpieczenie roweru - GPS] czy ktoś z kolegów używa SPYBIKE


Marcin_Gutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

przeszukałem forum, sporo było pisane o lokalizatorze GPS jako zabezpieczeniu roweru, jednak nie znalazłem nigdzie opinii użytkowników.

 

Jak to zabezpieczenie spisuje się w praktyce, na co dzień ?

 

Na popularnym portalu aukcyjnym ceny są dość rozpięte - od 230 do 350 zł 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

 

Czy komuś z kolegów już pomógł SPYBIKE w udaremnieniu kradzieży roweru ?

 

Proszę o rady i opinie użytkowników w/w zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na logikę to kradzież roweru zdarza się tak rzadko że ten gadżet jest zbyt upierdliwy- z tego co czytałem to trzeba go dość często ładować, lepiej zainwestować w porządne zapięcie do roweru- takie którego nie da się przeciąć piłką do metalu. (tak wogóle to często jak rower jest skradziony to odrazu idzie na rozbiórkę więc praktyczność czegoś takiego jest podważalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale jedną z funkcji tego zabezpieczenia jest wysłanie sms-a w przypadku poruszenia się roweru, więc mamy czas na reakcję zanim rower trafi do rozbiórki.

 

Co do zapięć które nie da się przeciąć - nie ma takich, każde można przeciąć ale kątówką aku - a już takowe posiadają złodzieje rowerów - kwestia czasu cięcia i hałasu, ale te aku są cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że pierwszy lepszy złodziejaszek nie nosi ze sobą kątówki, a u locka bez niej nie przetniesz. zależy też jaki masz rower, bo jeśli jakiś "normalniejszy" to lepszy złodziej go nie ruszy bo stwierdzi że szkoda zachodu, a złodziej z osiedla nie ma kątówki- zależy także gdzie "parkujesz" bo w miejscu publicznym nikt z kątówką się nie ukryje ;)

ps. ja osobiście jeszcze nie słyszałem o rowerze ukradniętym z zapięcia ulock (znaczy się było parę, ale albo to był cholernie drogi rower, albo złodziej wpadł na "super pomysł" przepiłowania ramy  :bye2: ) większość kradzieży to albo z linek które można przeciąć nawet przecinakiem do drutu, albo "zostawiłem rower tylko na minutę więc po co miałem użyć blokady :( "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałby być popularny?

 

 

 

Czy komuś z kolegów już pomógł SPYBIKE w udaremnieniu kradzieży roweru ?

Takie systemy nigdy nie obronią przed kradzieżą, co najwyżej mogą ją zasygnalizować i wskazać gdzie szukać.

Ze wskazaniem też będą problemy, bo co z tego, że wskaże lokalizację, jak to będzie blok 10 piętrowy? Robić przeszukanie całego budynku?

Co w przypadku zaniku sygnału (piwnica, izolowana ciężarówka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...