Skocz do zawartości

[rower] Dartmoor Hornet czy warto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam to jest mój 1 temat na forum więc proszę o wyrozumiałość. Znalazłem taki oto roweremhttp://olx.pl/i2/oferta/rower-dartmoor-hornet-2015-CID767-IDcSlPR.html#:ecba2209b1 i niewiem czy warto go kupić proszę Was powiedzcie mi też czy te parametry są dobre w porównaniu do fabrycznych. Czy ten rower nadaje sie do DH FR czy Enduro? Chciałbym też wiedzieć czy nadaje się na ciężkie wyprawy w góry skoki itp i czy mógłby mi posłużyć też jako goral. Nie wiem jak jest z nim ze skokiem czy nie będzie przeszkadzać w podjazdach i można go na bieżącą regulować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rybki albo akwarium.. nie pogodzisz łatwo roweru DH/Enduro z górską jazdą i wycieczkami. To są różne światy. 
Najlepiej jak byś przemyślał dwa razy jakie masz potrzeby i zachcianki względem rower. Następnie dobierz rower do Twojej budowy ciała : wzrost/waga
 

 

Odnośnie powyższego roweru, to specjalistą w takich zabawkach nie jestem, ale wydaję mi się, że rama Hornet obsługuje amortyzatory do 150mm skoku, a tam jest wsadzony 180mm:

http://www.marzocchi.com/Template/detailProdotti.asp?LN=UK&idC=1561&IdFolder=113&idMY=30710&IdOggetto=30805

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na takim dużym skoku może jakoś przezkadzac z jazdą na tej ramie? I ta rama wytrzyma duże skoki

Albo taki http://olx.pl/i2/oferta/dartmoor-hornet-2014-16-downhill-dh-fr-bike-okazja-specialized-gt-CID767-IDdQDth.html#:4843f67cb2

A do 3700 co możecie mi polecić jakiś rower do DH taki wytrzymały może być uzywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie pogodzisz łatwo roweru DH/Enduro z górską jazdą i wycieczkami.
 
Żartujesz sobie, prawda? Przecież enduro to dla większości z nas po prostu tripy po górach, a polskie trasy DH wyglądają tak, że rower enduro w żadnym stopniu na nich nie ogranicza (a często wręcz daje większy fun). Różnice zaczynają się dopiero z ambitnym racingiem, a mam wrażenie, że nie o to chodzi autorowi wątku...
 
A jak już przy tym jesteśmy: @AmatorDHFR, rozwiń proszę co *dokładnie* rozumiesz przez "DH/FR/Enduro", bo jak zwykle na tym forum jak pojawiają się te terminy, to wszyscy chcą doradzać racingowe zjazdówki, podczas gdy autor ma pewnie na myśli zwykłą jazdę MTB (i przez "MTB" rozumiem po prostu kolarstwo górskie, a nie XC czy maratony).
 
PS. A dlaczego bez sensu jest to hardtaila ładować tak wielki wideł, możesz poczytać tu: http://www.1enduro.pl/ile-skoku-zawieszenia-rower-enduro/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy amortyzatorach z takim skokiem już nie chodzi o to czy będzie się nim niewygodnie dojeżdżało po bułki do sklepu tylko o to jak zmienia się kąt główki ramy względem podłoża, im on robi się większy tym większe siły działają (najczęściej na spaw) i ramy pękają/łamią się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o jazdę w górach średnio wyczynowo można powiedzieć że taki zaawansowany amator

W DH chodziło mi o skoki nie jakieś ogromne tylko z 3-4 m

A jaki amorek do niego polecacie który byłby dobry do skoków Noo załóżmy że w grsnicah do 5 metrów i do jazdy enduro zwykłej nie wyczynowek

Fajny artykuł tylko nie wiem dokładnie jaki skok wybrać do HT bo jednak mam zamiar kozystac z niego bardzo jeśli chodzi o hopki i różne wetrepy to chciałbym wszystkie nawet te większe zaliczyć i oczywiście żeby skok był dobry do podjazdów i pozniej wmiarę zaawansowanego DH i nie wiem jaki skok do tego wybrać albo jaki amor. mam zamiar kupić uzywke tego modelu i jak kupię tańszy to mogę dołożyć na amorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale z tego co obserwuje to dużo osób "chciałoby uprawiać DH, FR, Enduro". W większości przypadków na chciejstwie się kończy. Dlatego uważam z rowerami do agresywnej jest jest tak jak kiedyś z lustrzankami - każdy chciał je mieć bo robią dobre zdjęcia, każdy kupujący deklarował że chce się rozwijać i z czasem kupić kilka obiektywów. Kończyło się na tym, że aparat był używany z kitowym obiektywem w trybie auto, a dodatkowo irytował bo często robił "zamazane zdjęcia". Ludzie decydując się na taki zakup zapominali o najważniejszym, że dobre zdjęcie nie jest dziełem aparatu tylko fotografa. Dlatego kup zwykły rower mtb, jak poczujesz że zaczyna Cie ograniczać, kup to co będzie Ci w duszy grało. Zresztą Wooyek na swoim blogu miał gdzieś fajne hasło związane ze skilem (to o Graves'ie i drzwiach od stodoły  :thumbsup: ).


Ekspertem nie jestem, ale z tego co obserwuje to dużo osób "chciałoby uprawiać DH, FR, Enduro". W większości przypadków na chciejstwie się kończy. Dlatego uważam z rowerami do agresywnej jest jest tak jak kiedyś z lustrzankami - każdy chciał je mieć bo robią dobre zdjęcia, każdy kupujący deklarował że chce się rozwijać i z czasem kupić kilka obiektywów. Kończyło się na tym, że aparat był używany z kitowym obiektywem w trybie auto, a dodatkowo irytował bo często robił "zamazane zdjęcia". Ludzie decydując się na taki zakup zapominali o najważniejszym, że dobre zdjęcie nie jest dziełem aparatu tylko fotografa. Dlatego kup zwykły rower mtb, jak poczujesz że zaczyna Cie ograniczać, kup to co będzie Ci w duszy grało. Zresztą Wooyek na swoim blogu miał gdzieś fajne hasło związane ze skilem (to o Graves'ie i drzwiach od stodoły  :thumbsup: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DH uprawiam już rok i skacze na różnych hopkach chciałem się spytać co do tego roweru wiem oco w tym chodzi Ale niezbyt znam się na częściach i rowerach wcześniejszy mój rower był dirtrem od tego się zaczęli pozniej jakis HT nie pamiętam jaki pytań się oto bo miałem złamaną rame na poprzednim która na wyzszej chopce nie wytrzymała coś w niej pękło razem z amorem jak upadła razem ze mną miałem złamaną rękę i tak się skończyło chcę zacząć jeździć już poważniej na lepszym sprzęcie który poslozy mi przez kilka lat budżet mam do 3700 około więc padło na DARTMOORA HORNETA chcę się dowiedzieć czy wytrzyma duże chopki jakiś ciezzszy DH i nie będzie miał problemu z podsjazdem

Rozważam jeszcze to http://olx.pl/i2/oferta/dartmoor-hornet-2015-CID767-IDbdBSW.html#:7991cd5285 lepszy wybór niż 1 i 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to co chcesz robić niestety najlepszy jest full i dedykowany do DH. W przypadku sztywniaka takiego jak Hornet da się sporo "wycisnąć" w terenie ale z umiarem. Nie polecam czegoś takiego do ostrzejszej jazdy w bike parkach. Przemyśl temat nowego zamiast używki bo jak się pojawi na pewno jakiś rabat uzyskasz. Porządna rama, dobry amor i względnie przyzwoita reszta http://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/enduro-275/dartmoor/hornet-2016

Nie piszesz ile masz wzrostu bo musisz szukać dość krótkiego sprzętu na to co chcesz robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Trzeba się dowiedzieć kto jest w Krk dystrybutorem i jak to wygląda zarówno od strony dostępności i potencjalnego rabatu. Na pewno warto uderzyć do Mbike'u na Łobzowskiej. 

 

Kross Earth to szajs i pod żadnym pozorem nawet nie rozważaj tego czegoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

DH uprawiam już rok i skacze na różnych hopkach chciałem się spytać co do tego roweru wiem oco w tym chodzi Ale niezbyt znam się na częściach i rowerach wcześniejszy mój rower był dirtrem od tego się zaczęli pozniej jakis HT nie pamiętam jaki pytań się oto bo miałem złamaną rame na poprzednim która na wyzszej chopce nie wytrzymała coś w niej pękło razem z amorem jak upadła razem ze mną miałem złamaną rękę i tak się skończyło chcę zacząć jeździć już poważniej na lepszym sprzęcie który poslozy mi przez kilka lat budżet mam do 3700 około więc padło na DARTMOORA HORNETA chcę się dowiedzieć czy wytrzyma duże chopki jakiś ciezzszy DH i nie będzie miał problemu z podsjazdem Rozważam jeszcze to http://olx.pl/i2/ofe...tml#:7991cd5285 lepszy wybór niż 1 i 2

Stary, słyszałeś o czymś takim jak ortografia i interpunkcja? Nie da się czytać Twojego potoku słów. A w każdym razie mi się nie chce. Chcesz uzyskać pomoc - pytaj po polsku.

 

Albo dobra, odpowiem po Twojemu jeśli Ci to nie przeszkadza:

 

hornet torower z myślą do fr więc raczej nie peknie po klku metrowych hopkach pamiętaj jednak rze to hardtail i w ciezzszym DH cokolwiek przez to rozumie bo dalej nie napisali dokładnie będzie bardziej męczący wtmagający wolniejszy i generalnie na mniej pozwala bardziej będziesz się skupia na przetrwaniu nie płynnym przejeździe wyborze linii przekraczaniu swoich granic no i pozostaje sprawa interpretacji DH bo typowe DH to zawody jak zamierza się ścigać to hardtail niestety z gury przekreśla twoje szanse zkolei jak nie zamierzasz startować to nie pisz o ciezzszym DH

 

 

 

Na to co chcesz robić niestety najlepszy jest full i dedykowany do DH.

Nie wiem, jakie masz doświadczenia z DH i bikeparkami, ale rower "dedykowany do DH" to NIE jest najlepszy wybór na pierwszego fulla do amatorskiej jazdy po bikeparkach i skakania. Dużo lepiej sprawdzi się freeride'ówka typu Big Hit, Status, Voltage FR, Entourage. Będzie łatwiejsza do opanowania, skoczniejsza, bardziej nastawiona na fun i ułatwiająca naukę. A do tego bardziej wszechstronna (autor od początku pisze też o podjeżdżaniu i wycieczkach). Mając 5 tys. zł można już znaleźć sensowną używkę na Allegro z bezpiecznym marginesem na koszty pierwszego serwisu.

 

 

 

musisz szukać dość krótkiego sprzętu na to co chcesz robić. 
 

Eeee...? Najpierw polecasz fulla DH, a potem piszesz że ma być krótki? :) Widziałeś, jaką bazę kół i reacha mają nowoczesne zjazdówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wooyek doświadczenie ze sztywniakmi mam dokładnie takie, że jak ktoś już pisze, że rok coś tam robi w kierunku DH to powoli powinien iść w stronę sprzętu DH a nie pseudo zjazdówki bo taką jest każdy sztywniak i rekompensata w postaci mega skoku nic tu nie da. To doświadczenie to również doskonała wiedza co chłopcy robią i na czym po okolicznych krakowskich i podkrakowskich lasach. Zakładam więc, że kolega wie już co jest grane i nie zaczyna od zera. Poza tym doskonale wiesz, że są dwie szkoły. Jedna gloryfikuje zaczynanie od HT a druga od fulla. Przy czym ci drudzy to nie byle "leszcze" w temacie DH. Zdania są podzielone.  

 

Co do bycia "krótkim" to przecież rozchodzi się nie o fulla bo to inna bajka tylko sztywniaka. Zrozumiałe jest przecież co się może stać jak na Hornecie ktoś zacznie "latać" a ma za dużą ramę. Amortyzujemy tu po lądowaniu tylko nogami więc musi być miejsce pod tyłkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenie ze sztywniakmi mam dokładnie takie, że jak ktoś już pisze, że rok coś tam robi w kierunku DH to powoli powinien iść w stronę sprzętu DH a nie pseudo zjazdówki bo taką jest każdy sztywniak i rekompensata w postaci mega skoku nic tu nie da. To doświadczenie to również doskonała wiedza co chłopcy robią i na czym po okolicznych krakowskich i podkrakowskich lasach. Zakładam więc, że kolega wie już co jest grane i nie zaczyna od zera. Poza tym doskonale wiesz, że są dwie szkoły. Jedna gloryfikuje zaczynanie od HT a druga od fulla. Przy czym ci drudzy to nie byle "leszcze" w temacie DH. Zdania są podzielone.

Ale ja piszę o doświadczeniu z DH i bikeparkami, a nie o teoretycznym rozeznaniu w temacie sztywniaków  ;) Ja nie mówię, że ma sobie kupić kolejnego hardtaila, ale typowy rower DH to dobre rozwiązanie do racingu. I tylko do racingu. Do jazdy dla funu są lepsze rozwiązania, a zrównywanie ich z hardtailami to już jakaś grubsza przesada...

 

 

 

Co do bycia "krótkim" to przecież rozchodzi się nie o fulla bo to inna bajka tylko sztywniaka. Zrozumiałe jest przecież co się może stać jak na Hornecie ktoś zacznie "latać" a ma za dużą ramę. Amortyzujemy tu po lądowaniu tylko nogami więc musi być miejsce pod tyłkiem. 

 

No to napisz następnym razem "niski", a nie "krótki" - akurat w hardtailu używanym do DH/FR długość jest bardzo pożądaną cechą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w DH nie chodzi mi o Zawody. Myślę raczej o jeździe dla siebie dla funu, rozumiem to tak że chodzi mi o jazdę czyli miejscowe hopki "zwiedzenie" wszystkich okolicznych lasow skakanie na wyższych hopkach które mam bardzo blisko, rozwijanie się w DH od czasu do czasu wypad z kolegami. Piękne tereny do DH mam jeszcze na działce w lasach koło Wolbromia. Rower ma być dość mocno "testowany" bo tereny aż się do tego prosza. Wydaje mi się że ten rowerek też nada się na niedzielne wypady rekreacyjne czyli takie 40km? W górach też jestem często więc zastanawiam się czy na tym rowerku będzie można uprawiać rekreacyjne MTB?

Dokładnie w DH nie chodzi mi o Zawody. Myślę raczej o jeździe dla siebie dla funu, rozumiem to tak że chodzi mi o jazdę czyli miejscowe hopki "zwiedzenie" wszystkich okolicznych lasow skakanie na wyższych hopkach które mam bardzo blisko, rozwijanie się w DH od czasu do czasu wypad z kolegami. Piękne tereny do DH mam jeszcze na działce w lasach koło Wolbromia. Rower ma być dość mocno "testowany" bo tereny aż się do tego prosza. Wydaje mi się że ten rowerek też nada się na niedzielne wypady rekreacyjne czyli takie 40km? W górach też jestem często więc zastanawiam się czy na tym rowerku będzie można uprawiać rekreacyjne MTB?

A taki rowerek http://olx.pl/i2/oferta/dartmoor-shine-dofinansowany-i-zadbany-CID767-IDbmtQR.html#:9ec29c4518 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista dla Ciebie:

- Specialized Big Hit (2009 wzwyż)

- Specialized Status

- Specialized SX Trail

- Scott Voltage FR

- NS Bikes Soda FR

- Dartmoor Wish

- Kross Moon

- Commencal Meta V3

- Commencal Supreme FR

- Norco Shore

- Giant Reign X

- Santa Cruz Bullit  (2009 wzwyż)

 

W tej chwili na Allegro jest jakaś wybitna posucha, ale zrób sobie subskrypcję na takie wyszukiwanie i śledź codziennie nowe aukcje. Możesz też przejrzeć pod tym kątem OLX. Może trafisz też na jakieś inne podobne modele.

 

Np. z nietypowych, ale wartych uwagi ciekawostek, teraz jest coś takiego:

http://allegro.pl/rower-rockraider-fr10-i5976401305.html

Na pierwszy rzut oka nieskatowany, nie ma napisu "Giant" więc tani, ale rama i osprzęt przyzwoite.

 

Z hardtaili bardzo ciekawie wygląda:

http://allegro.pl/rower-norco-sasquatch-hard-tail-ht-mtb-fr-dh-dirt-i5977919261.html

Musiałbyś dokupić napęd z tylną przerzutką, żeby też "normalnie" pojeździć, ale i tak wygląda na okazję. Reszta kasy na lokatę, dopóki więcej nie pojeździsz i nie sprecyzujesz swoich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/i2/oferta/giant-glory-2009-dh-fr-enduro-rower-ctm-trek-norco-CID767-IDcVyPN.html#:e3981c48fa taki znalazłem dobry?

Moje oczekiwanania to rower do DH takiego jak opisałem plus jakieś wycieczki rodzinne. Myślę o Dartmoorze bo jest HT i jest spoko a myślę że też nada się do zwykłego mtb. Nie chcę kupwac fulla bo nie mam kasy na niego wolałbym natazie tego DARTMOORA, bo jest tańszy i spełnia moje oczekiwania. Doradcie mi co mogę podmienić w tym Dartmoorze chodzi mi o ten 3 link bodajże z tym amorkiem minutę co w nim wstawić nowego?

*zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Doradcie mi co mogę podmienić w tym Dartmoorze chodzi mi o ten 3 link bodajże z tym amorkiem minutę co w nim wstawić nowego?

Nadrzędna zasada: najpierw jeździć, potem kombinować, co wymienić.

 

Ale tak na pierwszy rzut oka:

- zębatka za duża do podjazdów;

- przedni hamulec raczej kiepski;

- tarcze za małe, jak do DH (przynajmniej przednia);

- opony takie sobie;

- sztyca może być za krótka (trudno powiedzieć).

 

Link do Norco widziałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...