Skocz do zawartości

[rower, do 4000] Voodoo Bizango - czy są lepsze opcje w segmencie?


BratDalton

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

 

Szukam pierwszego 29era. Zbrzydła mi szosa i chcę przesiąść na bardziej terenowy rower. Będę go katował po lasach i bezdrożach, jak się uda to górki i gdziekolwiek uda mi się wjechać. Jeździłem dotychczas na przełaju z wrzuconymi 40mm oponami ale będę w weekend testował 29er. W międzyczasie popatrzyłem jakie są ciekawe modele rowerów. 

 

Zacząłem od szperania po forach, w UK często polecają Voodoo Bizango. Wydaje mi się, że faktycznie to dość dobry dil cena/jakość. 

 

Ale nie znam się do końca na sprzętach MTB i na ile to jest chwyt marketingowy (podpis Joe Murraya na ramie :D). Jest sens go ściągać z UK? Mam znajomych którzy pomogą :)

A może dostanę w Polsce coś lepszego w podobnej cenie? 600 funtów to jakieś 3500 pln. 

 

Przeglądałem modele opisywane tutaj na forum, ale większość jest na korbie triple. W przełaju przywykłem do 1x10, wolę uniknąć dodatkowych elementów napędu. Deore 2x10 wydaje się spoko opcją z taką kasetą. Modele hamulców musiałbym porównać każdy z osobna. Suntour Raidon 120mm też wydaje sie dobry. 

 

Wagowo Voodoo wypada podobnie do przeciętnej w segmencie. Ramy 29 też wydają się podobne, choć Voodoo wyróżnia się wizualnie i zdaje się mieć niższy przekrok. Rzadko też tutaj pojawia się jakiś konkretny model tak często jak ten Voodoo na forach z UK.

 

 

Aktualny spec zaczerpnięty ze strony Halfords wrzucam ponizej. Co myślicie? Jakie mielibyście inne propozycje?
 

Detailed Specs

Approximate Weight (KG): 13.2kg
Forks: Suntour Radion Air sprung with lock out
 
Bottom Bracket: Shimano OctAlink spline bottom bracket
Cassette/Freewheel: Shimano 10-spd 11-36T
Chain: KMC X10
Chainset: Suntour XCM 22/36T
Fork Lock-out: Yes; Lever type
Fork travel: 120mm
Forks - Adjustable damping: Yes
Frame: Double butted aluminium
Front Brake: Shimano Acera M355
Front Hub: Formula DC-20 15mm
Front Mech: Shimano Deore M610
Gear Shifters: Shimano Deore M610
Geometry: MTB trail
Grips: VooDoo Yellow
Handlebars: VooDoo
Headset: 1 1/8th semi intergrated ball bearing
Pedals: Wellgo alloy
Quick Release Front Wheel: Yes
Quick Release Rear Wheel: Yes
Rear Brake: Shimano Acera M355
Rear Hub: Formula DC-20
Rear Mech: Shimano Deore M610
Rims: VooDoo double wall alloy
Saddle: VooDoo
Seatpost: VooDoo
Stem: VooDoo
Type: Mountain Bikes
Tyre Size: 29" x 2.25"
Tyres: Maxxis Ardent
 
Edytowane przez BratDalton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za 3,5 k : http://allegro.pl/29r-silverback-sola-3-raidon-full-deore-sztywna-os-i5953422860.html   - osprzętowo wypada lepiej od Voodoo.

Trochę ponad budżet : http://allegro.pl/rower-29-silverback-sola-1-xt-reba-stans-wyprzedaz-i5976673057.html  - tu jest już Reba i wagowo zdecydowanie lepiej.

Oba mają sztywne osie z przodu, ale niestety korby trzyblatowe - jak się dogadasz to powinni je zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdą oponę można włożyć dętkę w razie czego - trzeba tylko wyjąć wentyl. Podobnie jak praktycznie każdą oponę można przerobić na bezdętkową.

 

Nie wiem tez dlaczego opona miałaby się nagle rozszczelnić? Jak jest dobrze zrobiona (trzeba chyba mieć talent żeby to zepsuć) to jest to bezpieczniejsze niż dętka, bo nie łapie się kapci - opona w razie przebicia się uszczelnia mlekiem.

 

Tak dla analogii to przecież w samochodach od dawna nie stosuję się dętek, a jednak nie boisz się jechać nim na morze :sorcerer:

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warty uwagi jest również składak na ramie Accenta:

http://rowertour.com/accent-peak-29er-rower-mtb-shimano-slx-czarno-bialy-m.html

 

Ale jeżeli możesz dołożyć to faktycznie Sola 1 podlinkowanego przez Krissa.

 

Ewentualnie jak patrzysz przyszłościowo to może trochę gorszy osprzęt a ramę dobrać idealnie. Mi np pasuje Scott scale i pewnie jakbym kupował to kupiłbym właśnie ten rower mimo gorszego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link niestety nie działa.

 

Nie wiem czy pisząc "składak" masz na myśli próbę samodzielnego złożenia czy gotowca już złożonego na ramie od Accenta? Rowertour ma w ofercie tylko Haibike obecnie. 

Żeby dobrać ramę to zakładam, że muszę trochę pojeździć. Opcję potestowania w terenie zaproponował mi właściciel roweru marki Northec ale pewno co producent to inna rama: http://nrowery.pl/2016/mtb-29/cayon-xt 

 

Jak to wypada w porównaniu do proponowanego przez Ciebie Accenta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był rower złożony, musieli usunąć dziś... Dziwna sprawa.

 

Northtec fajny osprzęt, ale mało przyszłościowa rama. 

Co do ramy to test był kiedyś na Team29er:

http://www.team29er.pl/testy/1093-test-roweru-northtec-cayon-29-xt

 

Z tego co widzę to rama dalej ta sama.

 

Jeżeli jesteś osobą która lubi ulepszać sprzęt to zwracaj uwagę przede wszystkim na ramę, ale musisz znać swoje preferencje co do geometrii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile sensowne byłoby budowanie roweru od zera na nowej ramie, nowych hamulcach, nowym widelcu i nowych kołach z kasetą ale z używanymi elementami typu kierownica, mostek, manetki, tylny wózek, przednia przerzutka, korby, siodło, sztyca, klamki?

 

Ew. wideł entry level mógłbym kupić od kogoś kto kupuje nowy rower i od razu robi upgrade?

 

Jestem w stanie wyhaczyc takie rzeczy z drugiego obiegu czy to bedzie smierć przez wykrwawienie w oczekiwaniu na okazje?

 

Da radę zbić budżet i podnieść jakość? Bo moj plan i tak zakłada 3 miesiące oszczędzania.

Edytowane przez BratDalton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie kalkulować: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Af32IpsrKJdT4XlVmpiYEMdtZXVKzu2B-a5ti_gU5Oc/edit?usp=sharing

 

Oszczędność to 700 pln za sprzęt wątpliwej wyższości + problemy przy montażu względem SILVERBACK SOLA 1 za 4200.

 

To się średnio opłaca co?

 

Wychodzi mi coś takiego: 

 

część cena stan parametr link
Mostek - 0.00 zł - uzywane 110mm - mam
Gripy - 50.00 zł - uzywane ? - brak linku
Hamulec tył - 0.00 zł - nowe - brak linku
Tarczce - 0.00 zł - nowe - brak linku
Manetka - 0.00 zł - nowe - brak linku
Kable - 0.00 zł - nowe - brak linku
Przerzutka przód - 100.00 zł - uzywane Deore XT 2x10 - ~ allegro
Przerzutka tył - 100.00 zł - uzywane Deore XT 10s - ~ allegro
Linki + pancerze - 60.00 zł - nowe Shimano - ~ LBS
Korby - 250.00 zł - uzywane Deore XT - ~ allegro
Pedaly - 0.00 zł - uzywane Shimano SPD - mam
Siodlo - 0.00 zł - uzywane Szosowe pewno na początek - mam
Sztyca - 60.00 zł - nowe albo uzywane Accent 400mm - http://allegro.pl/sztyca-accent-31-6-x-400-mm-i5980568532.html#thumb/4
Opony - 150.00 zł - nowe jakieś 2.2 - brak linku
Detka - 40.00 zł - nowe jakaś - brak linku
Zaciski / szybkozamykacze - 0.00 zł - nowe z kołami - brak linku
Osie ?
 
suma 3,500.00 zł + 150 na przesyłki
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam .pisze z uk .szukam roweru od jakiegos czasu bylem w kilku sklepach ... ogolnie to chcialem 27.5 .pojezdzilem troche rowerami po sklepach i zawsze czulem sie jak na rowerze kolesie ... niby spoko ale nie bylo tego czegos , az raz prafilem do halfordsa i po wyprobowaniu Carrery Fury sprzedawca polecil mi Voodoo Bizango a ja mu na to ze nie chce bo to 29er ... ale skoro juz jestem to wsiadlem ... i poczylem sie jak by ktos zrobil rower dla mnie ... jak na mojim starym goralu. Nie da sie tego opisac trzeba to poczuc ... dziwne ale prawdziwie ...

post-194632-0-09109400-1460377723_thumb.jpg

Edytowane przez wmk16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...