Skocz do zawartości

[1500-2000] Rower dla Małej Mi :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałam prosić o pomoc przy wyborze roweru. Jestem niewysoka, mam 162 cm wzrostu i chciałam dopasować rower, żeby był wygodny bo do tej pory jeździłam na sporo za dużym. Co wymuszało mocne pochylenie, żeby dosięgnąć do kierownicy :P

Zupełnie nie wiem jaki rower wybrać czy cross czy mtb. Będę nim jeździła na przejażdżki po różnym terenie. Nigdy nie miałam damki, zawsze były to męskie rowery, także może mieć męską ramę. 

Nie wiem czy jeszcze w tym temacie mogę o to zapytać, ale szukam od razu wygodnego, damskiego siodełka :)

Z góry bardzo dziękuję Wam za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@farnese wyskrob jeszcze 300 zł i będziesz mogła kupić wypasionego cross-a za 2300 zł Romet Orkan 5.0 D z 2015 roku super amortyzator

SR Suntour NCX D RL Air 700c warty 900zł na dobrych pozostałych komponentach wielkość ramy 19 '' będzie odpowiednia dla Ciebie moja żona jest podobnego wzrostu i świetnie się czuje na Orkanie 19'' jest do niego założone siodło Selle Royal Respiro Sport Unisex które może też Ci przypasuje osobno kosztuje 250-300zł

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5938291235&reco_id=c1a21c13-cff2-11e5-bfb2-fa163e045498&ars_rule_id=201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

162cm wzrostu i rama 19", coś mi się wierzyć nie chce. Z reguły damskie ramy mają mniejszą odległość między siodełkiem a kierownicą, niż męskie ramy. Proszę pamiętać, że zarówno damska i męska rama może mieć rórę między siodełkiem a kierownicą u góru ( np: damski rower MTB Author traction 27.5 asl). Najlepszym wyborem będzie zrobić wycieczkę po sklepach w Twoim mieście i przymierzyć się do paru modeli, wybrać, a następnie podesłać na forum i wspomożemy z wyborem. 
 Odnośnie siodełka, to nie wykluczał bym na wstępie, że w rowerze w którym kupisz będzie nie wygodne. Kupno nowego siodełka może być zbędne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisała ''Poczytałam co nieco i myślę, ze crossowy będzie lepszy z tego względu, że jest lżejszy i ma większe koła niż mtb. Także stawiam na crossa :)'' i '' zajrzałam z ciekawości i podoba mi się rama w stylu AUTHOR Impulse ASL 2016 ! Bo nie jest taka typowa jak mają damki. '' dalej nie doczytałem PRZEPRASZAM :icon_redface: Co do ram cross-owych w stylu AUTHOR Impulse ASL 2016 to są podobne Romety Orkan od 3D do 5D z roku 2016
http://www.romet.pl/Katalog_rowerow,CROSS,9,698,2016.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...