Skocz do zawartości

[narzedzia] Dobor kluczy do korby i piast


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem poczatkujacy jesli chodzi o majsterkowanie w rowerze wiec prosze o wyrozumialosc.

Mam zamiar  nasmarowac/zakonserwowac czesci rowerowe takie jak lancuch,korba,piasty,kierownica, w zwiazku z tym potrzebuje narzedzi.Bede to robil po raz pierwszy i chcialbym sie dowiedziecz jakich kluczy/narzedzi do tego potrzebuje.Jakie skuwacze polecilibyscie do 30zl?Posiadam zestaw imbusow,klucz bodajze 15 i 16 jak i srubokret.Mam zamiar dokupic klucz do korby i czy moglibyscie mi wskazac  jakich jeszcze kluczy potrzebuje by nasmarowac wszystkie wymagajace tego czesci?Moje piasty to sram mth300 a Mechanizm korbowy to prawdopodobnie Altus FC-M311 175mm 42X32X22T z osłoną czarny SHIMANO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz:

- klucze do konusów (polecam zestaw z bitul)

- byle klucz nastawny (jeśli mostek wpuszczany to odpowiednio duży)

- klucz do kasety/wolnobiegu

- klucz do bębenka piasty (jeśli masz kasetę) lub do rozkręcenia wolnobiegu

- bacik (jest promo w bitul)

Skuwacz w przypadku korzystania z częstotliwością raz na ruski rok - najtańszy

- klucz do suportu

- ściągacz do korb na kwadrat

- kawałek śruby drobnozwojnej M8 (np. stara oś z roweru typu wigry z konusem) do przytrzymanie klucza suporty

 

Jeśli z suportem nic się nie dzieje to polecam nie grzebać (czyli nie ma potrzeby zdejmować korb i wyciągania suportu). Jak się coś dzieje wymienić cały suport (~25zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...