Skocz do zawartości

[Hamulce} bloki na tył do 250 zł


Calvex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje tylnego hamulca do roweru 

Rower stał w garażu i mój ojciec rozlał na tył chyba z litr oleju czy jakiegoś innego smaru, myśleliśmy, ze to nic wielkiego, ale po oczyszczeniu wsiadłem na rower, zjechałem z górki, to myślałem, że się zabije, bo tylny hamulec w ogóle nie hamował... wziąłem to rozebrałem, czyściłem to różnymi środkami, wypałałem w piekarniku, trochę to pomoglo, ale to nie to samo co kiedyś... na dodatek strasznie piszczy. Najgorsze jest to, że jak czyszczę tarczę, to wydaje się, że jest idealnie wyczyszczone, a wystarczy, że pojeżdze na rowerze, to gdy znów przecieram tarczę chusteczką, to pełno na niej jakiegoś czarnego smaru... Te bloki sa zrobione jakby z jakiegoś materiału i wydaje mi się, że ten olej wsiąkł w nich na dobre...
 
Mógłby ktoś pomóc mi w wyborze, co kupić do 250 zł ? Nie wiem czy tarcze zostawić i kupić same bloki, czy kupić tarczę z blokami ? Cena max 250 zł, ale im taniej tym lepiej.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki? Chodzi ci o klocki hamulcowe? Klocki po takiej kąpieli na pewno są do wymiany. Tarcza może zostać ale musisz ją porządnie odtłuścić.

Jeśli nie chcesz zbyt dużo wydać to najlepszym wyjściem będzie wymiana klocków ale jeśli możesz to zainwestuj w jakieś lepsze hamulce bo te zooma nie są zbyt dobre.
Dobre hydrauliczne slx m675 to wydatek około 200zł ale będziesz też musiał zmienić manetki Więc lepszym wyjściem w twoim przypadku mogą być mechaniczne Avidy BB5/BB7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze kup nowe klocki za ok 2 - 3 dychy ?

No właśnie to był najlepszy pomysł, ale odkręciłem niepotrzebnie śrubę która spadła do środka i przeczypiła się do magnesu, teraz nie mam jak jej podnieść do góry w kręcić z powrotem. Zresztą czytałem opinie o tych Tektro Novela, to ponoć szału nie robi, teraz sezon sie zbliża, to wymienie na coś lepszego.

 

9OIWEq8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

daDzMUD.jpg

 

02mTGOJ.jpg69IuCYU.jpg6cc7Qm0.jpg

 

 

 

Więc zamawiam BB5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...