Skocz do zawartości

[amortyzator] Amortyzator przedni 100[mm]


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Poszukuję amortyzatora o skoku 100[mm] pod koło 26" i rurę1-1/8" . Ważę około 90-95 kg, zaś na rowerze jeżdżę około 7 tys km rocznie zarówno po lesie, bezdrożach ale i asfalcie ( również w zimę). Nie jestem "wyczynowcem", więc nie musi być to sprzęt za 1,5 tys, lecz powiedzmy, do kwoty około 700-800zł. 

Poczytałem o Raidonie i Epixonie. Warto zastanowić się nad którymś z tych modeli?

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rocznie jeździsz po 7 tys. także w zimę to uwierz ale naprawdę warto celowac w półkę 1,5k. Chodzi po prostu o trwałość, niezawodność i długowieczność sprzętu który będzie musiał sprostać całkiem dużym przebiegom jak i trudnym warunkom eksploatacji. warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o Raidonie i Epixonie. Warto zastanowić się nad którymś z tych modeli?

Tak.

Mam Epicona używam od roku i nie mam z nim problemów.

Raidon jest trochę niżej w hierarchii Suntoru ale też jest bardzo dobrym amortyzatorem 

 

Pogadaj z forumowiczem @@ACTIVIA, na pewno coś ciekawego znajdzie 

http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/raidon/26-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-rl-r-26-czarny-mat-2016/771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez regularnego serwisu amora to nawet najlepszy FOX nie wytrzyma 7 tys km rocznie przez kilka lat. W tej cenie co podałeś to tylko używane RS Reba / Sid lub FOX. Jednak nigdy nie będzie wiadomo w jakim jest stanie i jak długo Ci jeszcze posłuży. No chyba ze jesteś pewien stanu lub źródło to Twój znajomy. Z podanych przez Ciebie to polecam Epixon. Zawsze to nowy amor, który trochę Ci posłuży przy regularnym serwisie. Jednak jeśli chcesz wydać te 800 PLN to musisz poczekać na jakąś promocje od @ Activia, albo dorzucić do 1000 PLN bo tyle nowy kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...