Skocz do zawartości

[7500-8500] Szosa na długie dystansy na ham. tarczowych.


Nepalczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

  wiosna się zbliża, czas na zakupy.  


     Poszukuję roweru do pokonywania dłuższych tras po asfalcie w cenie od 7.500 do 8.500 złociszy.   Zależy mi na komfortowej geometrii, najlepiej w takiej cenie już karbon, osprzęt wystarczy Shimano 105 i najlepiej, gdyby sprzęt był wyposażony w hamulce tarczowe  i ( nie wiem czy uda mi się coś takiego dorwać) dobrze by było, aby można było założyć opony 30mm.  
   Od 2 tyg. przeglądam różne strony i mam już delikatny mętlik co wybrać. Póki co stawiam na :    
     http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/defy.advanced.2/24481/89270/
   
  Chętnie zobaczyłbym podobne konstrukcje, jakieś wasz sugestie, mogą być to konstrukcje nietypowe, z poza Polskiej dystrybucji, tak długo odkładałem, że chciałbym kupić rower który spełni moje wymagania w największym stopniu.  

Jeśli ktoś miał jakieś ciekawe pomysły, poproszę o linki. 


  Z góry dzięki. 

        

    

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerów szosowych (szczególnie tych z komfortową geometrią) wyposażonych w hamulce tarczowe jest bardzo dużo. Natomiast mocno ogranicza Ciebie budżet.

Problem może być ze zmieszczeniem opon 30 mm. W wielu szosówkach jest miejsce dla opon do 28 mm.

Warto rozważyć np. tego Cube'a:

http://allegro.pl/rower-szosowy-cube-attain-gtc-pro-disc-2016-56-i5725599464.html

Jego przewaga w stosunku do Gianta to hamulce hydrauliczne i sztywne osie. NIe wiem jak rama.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ego przewaga w stosunku do Gianta to hamulce hydrauliczne i sztywne osie. NIe wiem jak rama.

  O sztywnych osiach nawet nie myślę, bo to nie ten budżet. 

 

 

pewnie spodziewasz się tego pytania to zadam po co Ci te tarcze w szosie?


  Tak, czekałem na to pytanie. :)   
           Od momentu, kiedy przeszedłem na tarcze w crossie nic innego nie chcę. Fakt tarcze i opona 25mm to zapewne mało efektywne połączenie, ale właśnie 30mm to szerokość, na jakiej jeżdżę z hamulcami tarczowymi (SLX) i nie blokuję koła.  Lepiej mi się hamuje, lekki nie jestem (85kg), odczuwam lepszą siłę hamowania na tarczach.  
   Po prostu odczuwam lepszy komfort jazdy. 
  A kwestia, że to droższe w utrzymaniu, psuje się, czy cieknie czy "nigdy nie zamontujesz koła tak z  powrotem,żeby tarcza nie ocierała o klocki" już  przerobiłem po tych 7kkm i więcej moim zdaniem miałem roboty przy starych heblach, może dlatego, że były gorszej jakości. 
   
   Zdaję sobie sprawę, że w takiej cenie bez tarczówek, znajdę coś naprawdę godnego uwagi, ale już się chyba zaparłem na te tarcze  :whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym swoim krosie to jakie miałeś v-brake? Próbowałeś hamować ultegrami? Działają na tyle dobrze, że problemem jest opona a nie hamulec.

No ale skoro się uparłeś, szkoda bo w takim budżecie miałbyś szosę naprawdę wypasioną. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

author ma agresywną geo, to sportowy rower a kolega wolałby coś bardziej komfortowego.

Szukaj treka domane, speca roubaix i tego typu rowery, jeszcze jest zima więc jakaś szansa na wyrwanie czegoś w atrakcyjnej cenie jest,

a jak Ci się nie uda, to w budżecie masz niezły wybór z bezpośredniej sprzedaży canyon, rose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Biorąc pod uwagę e-bon masz w budżecie Authora Charisma na pełnej Ultegrze. 


Nie wiedziałem, o takiej promo w Velo.
     
 

 

Z tym Authorem to tylko przykład by kolegę zniechęcić to mechanicznych tarcz.

 
 No właśnie, ziarenko wahania zasiane...  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rzut beretem do Wertykala - Zabierzów. Za 8800 pln masz Xroada na pełnej Ultegrze, hydraulice, rurkach 3T, a rama przyjmuje nawet opony 32 mm. oryginalnie są "tylko" GP4000 II gdzie inni wkładaja nawet jakąś syfną gumę. Do tego pewnie Krystyn ustawi Ciebie na tym rowerze w cenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz rzut beretem do Wertykala - Zabierzów. Za 8800 pln masz Xroada na pełnej Ultegrze,
 
 
  Wertykal rozważam, bo tam Bikefittng jest za free przy zakupie chyba powyżej 5k i realnie ma blisko bo mieszkam na północ od Krakowa w tamtych okolicach. 
 

   Gdzie widziszą tą niską cenę, ja tam widzę 14k.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

po co Ci te tarcze w szosie?

 

Po to żeby hamować bezpiecznie i pewnie jednym palcem w każdych warunkach.

 

A nie modlić się czy po mokremu uda sie zwolnic czy skończę w rowie lub pod samochodem.

 

Obreczówki MUSZA wymrzeć. Wszędzie. Koniec i kropa jak dla mnie.

 

Miałem wyjątkowa przyjemność pocisnąc w weekend klamki Sz pożenione z TRP HY-RD. BAAAA-jeczne i dodatkowo ten króciutki, przyjemny skok klamki  :wub:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail poszedł, zszokowałeś mnie  tą ceną, widziałem ten model na www ale cena jest kosmiczna -14k.  

  Mam nadzieję, że to nie sprzęty, które "wypadły z tira" :002:   

 

... jakie z tira :)

 

poza tym pomyliłem się o "stówkę" licząc w drugą stronę rabat - rano wchodzę na allegro a tu prosze - nawet maila nie trzeba pisać i "kombinować"

http://allegro.pl/rower-argon-18-krypton-xroad-m-ultegra-11s-i5672644702.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ciekawy i zbiera bardzo pozytywne recenzje. Sam takiego chciałem kupić, ale nie mogłem wpasować się w rozmiar: 56 cm wydawał mi się lekko przyduży, 

54 był za mały.

Natomiast rower na tej aukcji najpierw wystawiony był jako nowy, a teraz jako używany/powystawowy. Wydaje mi się, że na prawych, górnych widełakch jest obtarcie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z Wertykalu to -15% od cenny bazowej....  
  Ale odbiłem piłeczkę, podesłałem link z ALEdrogo i póki co cisza, ale odczytali maila, zobaczymy co z tego będzie, ale i tak tam wpadnę w czwartek albo w piątek  po pracy.  

 Scott ciekawa alternatywa, ale póki co szukam nówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...