Skocz do zawartości

[kaseta, łancuch] - rdza


mania92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kasetą i łańcuchem... wyciągam rower po przerwie jakiś 5 mies i był w stanie dobrym. przed schowaniem był cały rower wyczyszczony cały napęd wyczyszczony naoliwiony (czerwony finish line). w styczniu juz zrobiłam nim trochę km ale po pierwszych 2 razach zaczeło mi wychodzić takie oto cudo jak na zdj. nie wiem skąd czy przyczyną byłą jazda w śniegu i zostawienie go mokrego? ale to mtb w zeszłym roku byliśmy nie raz ubłoceni jak świnki że tak powiem i problemu nie było  :D  dołączam foto z wyprawy śnieżnej :)

post-188595-0-47978800-1454850206_thumb.jpg

post-188595-0-55389300-1454850209_thumb.jpg

post-188595-0-07323200-1454850429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc gdzieś musiałam zawinić

Nie to nie twoja wina. Korozja zawsze się pojawi jeśli napęd będzie chociaż trochę mokry.

Wolobiegi tak mają.  Łańcuch też nie jest pewnie zbyt dobry. Hg40? Tanie łańcuchy nie mają zabezpieczenie antykorozyjnego a jeśli już jakieś mają to bardzo słabe.

 

 

PS. Popraw temat [] http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest zbyt dobry przy moim treku nie miałam problemów tylko trekiem wyjeżdzam w suche dni i pierwszy raz korzystam z forum. skoro łańcuch nie jest zbyt dobry to dlaczego dotyka to też kasete, kaseta shimano jak widać. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dotyka to też kasete, kaseta shimano jak widać.

Według mnie to wolbonieg ale może się mylę  :whistling: Jeśli możesz to podaj oznaczenie lub chociaż model roweru.

 

Na moje kasecie slx cs-hg81 też czasem pojawia się korozja a kosztowała 160zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS-HG20-7. Gdyby nie inwestycja w tym roku na szose to ten bym wymieniła na coś nowego, konkretnego :) bardzo szybko i chaotycznie byl kupiony i lepiej inwestować dobrze w taki sprzęt bo póżniej jest jak jest. Rower Maxim ms 3-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...