Skocz do zawartości

[szukam roweru]


Szymon.osiak

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie się dogada co do ceny - prawda, ale w żaden sposób nie pomogą mu w wyborze pomiędzy różnymi markami. W sklepie Gianta powiedzą mu, że nie ma nic lepszego niż Defy, a u Treka powiedzą mu, że Domane miażdży wszystko. Nie zakładaj a priori, że skoro to nie Polska, to na pewno doradzą najlepiej i najuczciwiej. Jak trochę pojeździsz po świecie, to zauważysz, że sprzedawca jest sprzedawcą bez względu na szerokość geograficzną.

 

Z powyższych rowerów najlepsze wyposażenie ma Sensa (Tiagra), chociaż sama marka jest chyba raczej niezbyt znana poza Holandią. Natomiast geometria tej ramy wydaje mi się tutaj wątpliwa. Stack to Reach dla tego samego modelu przyjmuje wartości od 1,36 do 1,60. Nawet odrzuciwszy wartości skrajne będzie to od 1,40 do 1,54, więc wciąż ogromny rozrzut. Np. w rozmiarze 60 główka wysoka na 190, ale górna rurka ma tylko 560? Czyli w zależności od rozmiaru rower jeździ jak wyścigówka (Stack to Reach < 1,45), albo jak kanapa na kołach (Stack to Reach > 1,55).

 

Defy 3 mi się podoba z racji tego, że jako jedyny ma korbę dwurzędową (choć na zdjęciu jest pokazane co innego - dopytałbym), co przy kompakcie 50/34 jest dobrym kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon pierwszą szosę kup w sklepie gdzie masz blisko gdzie będziesz ja serwisował, idź pogadaj może dadzą bo akurat maja coś na testy i tyle. Tam ci doradza bez wymyślania. NL to kraina rowerów nie ma sensu wydziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od zasobności twojego portfela $$$ [emoji57] sensa fajne ma ramy gigant lepsze komponenty cube podobnie. Za 600€ możesz złożyć fajną ramę gianta na dobrym osprzęcie. Ja bym tak zrobił. Inaczej , jako pierwsza szosę kupił bym aluminiowa ramę z carbonowym przednim widelcem fajnie by było aby tył miała tez amort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...