Skocz do zawartości

[2600] Rower XC


Rekomendowane odpowiedzi

Hej
planuje kupić rower górski do jazdy po lasach, asfalcie i trochę w górach. Mam 188cm wzrostu i znalazłem pewien rower, prosiłbym o pomoc.
Czy ten rower jest warty swojej ceny? wiem, że ma dobry osprzęt, ale jest to model chyba z 2013 roku. Mimo, że to nowy rower to nie wiem czy
nie jest przestarzały bądź czy nie zniszczył się leżąc ponad dwa lata w magazynie :)

to ten rower 

http://allegro.pl/kross-level-a8-l-deore-xt-recon-gratis-za-149zl-i5954913377.html

21 cali to chyba dobry rozmiar przy wzroście 188cm. 

Co sądzicie o kupnie takiego roweru za 2599?

Pozdrawiam, Bartek


niestety nie mogę znaleźć opcji edytuj :/  i jeszcze chciałem zapytać jak ten kross wypada w starciu z tym rowerkiem :)

http://allegro.pl/rower-29-megamo-natural-15-full-deore-hydrau-taper-i5946797012.html

Bardzo proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest to rama 20 " na kole 26 " z 2013 roku..

Osprzętowo całkiem przyzwoicie jak za te pieniądze.

Bierz pod uwagę, że rama nie ma taperowanej główki, więc w przypadku chęci modernizacji w przyszłości i wymiany amortyzatora na nowszy i lepszy model, może być trudniej.

Rozmiar na granicy dobry/zły - jak dla Ciebie.

Plus za " gratisową " pompkę do amortyzatora.

 

PS

Zastanów się, czy nie powinieneś celować w koła 27,5 lub 29 ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu alegro jest to 21 cali, myślę, że te 20 cali to po prostu skopiowane z innej ich aukcji. Jutro tam zadzwonię i zapytam czy 21, bo o taki rozmiar mi chodzi, i chyba będzie  odpowiedni wtedy, prawda :)?

Tego roweru raczej nie będę chciał modernizować, do moich zastosowań będzie  dobry, tak mi się przynajmniej wydaję, bo nie planuje startować w maratonach :)

Właśnie patrzyłem na 29 i dodałem link do jednego roweru, możesz powiedzieć czy tamten też jest warty swojej ceny:)?

jest jeszcze taki, ale to też 26 cali http://allegro.pl/wyprz-rower-mtb-wheeler-pro-10-slx-ambike-i5132872576.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kross ma ramę 20 " : http://www.kross.pl/en/2013/mtb-xc/level-a8

Na dole masz podaną geometrię ( nie sugeruj się z kolei rozbieżnością w opisie osprzętu ).

 

Megamo jest cięższy od Kross'a, osprzętowo ujdzie, ale jest już słabszy ( Kross ma powietrzny amortyzator ).

Plusem jest to, że ma taperowaną główkę i sztywną oś z przodu ( jeśli jesteś ciężki, to może się przydać ).

 

Wheeler jest najsłabszy - zupełnie nie wart takiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę 78kg także chyba nie jestem ciężki :) To już nie wiem, jeżeli ma faktycznie 20cali to czy będzie mi się wygodnie jeździło mając wzrost 188cm, a od podłogi do krocza 61-62cm?

Będąc moich wymiarów i mając maks 2700 PLN na rower który byś wybrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zmierz jeszcze raz nogę, bo coś słabo Ci to wyszło :icon_lol:

Powiem tak : Megamo nie jest lekki, ale z wymienionych to on rozmiarowo byłby najbardziej na miejscu.

W celu uzyskania bardziej wyciągniętej pozycji wystarczy założyć dłuższy mostek - tu kwestia czego oczekujesz : komfortu, czy sportu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu masz lepszą rozmiarowo propozycję : http://allegro.pl/mtb-29-silverback-sola-4-xcr-air-deore-sztywna-os-i5948405089.html

Powietrzny amorek, sztywna ośka z przodu, napęd co prawda grupę niżej niż w Megamo, ale to nowe Alivio, więc będzie OK.

Dostaniesz pompkę i coś tam jeszcze, a jak się dogadasz poza aukcją, to może zejdą z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie sugeruj się do końca zalecanymi na aukcjach rozmiarami.

Ja np. przy 180 cm mam 17 " na kole 27,5 " i uważam, że ten Silverback w rozmiarze 18 " byłby na mnie za duży lub co najwyzej na styk ( prędzej to pierwsze ).

Tego A8 możesz z czystym sumieniem skreślić, zresztą porównaj sobie jego wymiary z większym Silverbackiem i sam sobie odpowiedz co naprawdę jest dla Ciebie za małe.

Silverback nadaje się do rozbudowy, jest nieco słabszy osprzętowo od A8, ale przepaści nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na tego silverbacka bo to w miarę aktualny rower, a nie z 2013 :) możesz jeszcze wypowiedzieć się na temat jego hamulców i możesz mi mniej więcej nakreślić ile będzie kosztować w przyszłości zmiana przerzutki przedniej na wyższą grupę? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli wszystko będzie działało jak trzeba i będziesz zadowolony, to wymienisz coś dopiero jak się zużyje i będzie wymagało wymiany, ale to chyba oczywiste.

Jak najdzie Cię ochota, to za jakiś czas możesz wymienić np. amortyzator na lżejszy i lepiej działający, ale na razie nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to gitarka, tylko teraz podsumujmy dla pewności 

Silverback jest warty swojej ceny i lepiej jest kupić go niż starego kross'a? Jeszcze czy polecisz mi wymianę łańcucha w silverback'u czy poczekać aż się zużyję?
Nie ma tutaj napisane co to za łańcuch, ale pewnie no name skoro się nie chwalą hehe no i jeszcze kwestia pedałów, bo widzę że to jakieś  mocno podstawowe są:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...