Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe shimano] - problem z montażem linki, obcieranie i regulacja


Gość barikello

Rekomendowane odpowiedzi

Gość barikello

Mam dwa problemy z nowo zakupionym rowerem, który częściowo udało mi się złożyć. 

 

Pierwszy, co wydawało mi się dość banalne, nie mogę zamontować linki hamulca. Tj. problem jest z umieszczeniem linki w gnieździe hamulcowym, metalowy bolec jest zahaczony, ale drucik jest za krótki i mimo siłowych rozwiązań nie daje się wydłużyć, by przeciągnąć go jeszcze te 3 cm i w końcu mieć spokój z tym. W załączniku zamieszczam zdjęcie, coś tam widać. Gdyby ktoś wiedział, co mogę robić, proszę i będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Poza tym po montażu koła, (jedno było już zamontowane) zorientowałem się, że hamulce obcierają o jakąś część, nie regulowałem jeszcze ale i tak wydaje mi się, że jest za głośno.

 

 

 

post-193874-0-84077200-1454712646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć linkę od zacisku (tam gdzie ta śruba ją trzyma) , wtedy będziesz mógł wyciągnąć linkę z pancerzy (nie rób tego) tylko po odkręceniu przełóż przez klamkę i wtedy przykręć przy zacisku. 

 

Jypkh3q.jpg

Ta trzyma linkę przy zacisku. Ewentualnie tak jak kolega wyżej , wyciągasz pancerz z przelotki w ramie i wtedy wkładasz w klamce. Potem oczywiście tą w ramie wkładasz na miejsce.

 

W ten sposób to ma wyglądać:

GRsZ2qr.jpg

nH9VLjb.jpg

 

Chyba wiesz o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barikello

Dzięki  za pomoc, ale chyba i tak nie obejdzie się bez wizyty w serwisie... Nawet gdybym powyższe rozwiązał (odkręciłem całą klamkę i powypadały z niej jakieś elementy, poza tym linka przy klamce jest już trochę zmasakrowana i nie wiem czy już za nowości nie pójdzie do wymiany :icon_confused: ), to pozostaje głośne tarcie o tarczę hamulcową, w zasadzie to przy obu kołach. Jeden hamulec lata na boki, a nie mam nawet klucza, by to wyregulować, każdy albo za duży, albo za mały. 3 dni już się z tym męczę i mam dość :sweat: Chyba lepiej żeby ktoś to zrobił, a śmigało jak należy, inaczej żadna przyjemność z jazdy.

 

Mam całkiem inny typ roweru niż poprzedni, jeśli chodzi o hamulce, wcześniej ze zwykłymi klockami hamulcowymi, i o przy tamtym wystarczył jeden wieczór na jego złożenie, to ten mnie przerósł w trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz który klocek ociera , jeśli oba to linkę przy zacisku popuść a nieruchomy cofnij śrubą na zacisku albo jeśli trzeba poluzuj zacisk i wtedy ustaw. Nieruchomy jak najbliżej tarczy a ruchomy tak jak chcesz mieć skok klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...