Skocz do zawartości

[wymiana napędu]


mastachaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

niedługo planuję wymianę napędu w moim Treku Session 88
Chciałem zmienić na 10 Speed a także na więcej zębów obecnie posiadam :

Korba:  Shimano Saint 815 - 38T
Manetka: Sram XO
Przerzutka: Sram XO Krótki wózek.
Kaseta: SRAM PC-970 9 Speed 11-26T
Łańcuch: SRAM PC-971

Chciałem wymienić to na :

Korba:  Bez zmian ( Shimano Saint 815 - 38T)
Manetka: Shimano Saint M820 1x10
Przerzutka: Shimano Saint M820 Shadow+ 10 Speed
Kaseta: Shimano XT M771  11-34 lub 11-36
Łańcuch: KMC X10-EL Ti-Nitrate 10 Speed

Wiem ze to rower typowo Downhill ale często jeżdżę na nim tu i tam i jeździ się bardzo ale to bardzo ciężko , stąd chciałem zapakować więcej zębów na kasetę.

Proszę o poradę :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam.

Niepotrzebne koszta i to duże.

Kasetę 11-34 możesz kupić spokojnie pod 9sp, w porównaniu do tej 26 co masz odczujesz sporą różnicę. Te dwa zęby więcej i jeden bieg więcej nie jest w twoim przypadku wart takiej inwestycji.

Dlaczego?

Jako użytkownik zjazdówki powiem ci że taka zmiana niewiele wniesie.

Po prostu to jest zjazdówka, ma taką a nie inną geometrię i w przemieszczaniu po płaskim zawsze będzie się tym zle jezdziło.

 

Więc ja polecam zmianę kasety (na Shimano) 11-34 9sp oraz łańcucha (na Shimano) bo ten będzie za krótki i nie pchanie się w niepotrzebne koszty. Zwłaszcza że chcesz zmienić doskonały system na mniej doskonały. Jedynym słabym punktem tego jest mało pojemna kaseta z plasteliny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że to świetna manetka i przerzutka o bardzo dobrej kulturze pracy i bardzo dobrej trwałości. 

Słabym punktem jest to że kasety i łańcuchy Sram nie grzeszą trwałością. Kasety się ścierają a łańcuchy się wyciągają.

Tutaj Shimano wypada lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki , rozumiem

ogólnie to chciałem zmienić wszystko dlatego ze mój sram XO nie da rady z kasetą 34 bo max to bodajże 28T
ogólnie one są z modelu 2010 więc już kilka lat mają chodź w bardzo dobrym stanie.

 

także skoro wymieniać kasetę i przerzutkę to od razu lepiej wszystko i na 10 speed ( trochę odzyskam ze sprzedaży tego co mam )

a łańcuch podoba mi się złoty :) tylko dlatego KMC

ps. jak długi łańcuch potrzebuję do tego ? KMC ma 116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...