Skocz do zawartości

[piasty] Nakamura C4


timex550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ponownie zwracam się do was z prośbą o pomoc. Tym razem dotyczy ona piast Nakamura C4. Czy ktoś się z nimi spotkał, jeździł na nich, słyszał coś? Cenna będzie dla mnie każda informacja - jak jest z ich trwałością, czy w Polsce da się kupić bębenki (łożyska lub inne części), czy ktoś to w ogóle serwisuje?
Piszcie, jeśli tylko coś Wam o w/w piastach wiadomo.

 

BTW. Pytam, bo obecnie szukam stosunkowo lekkich kół pod 26", tak do ok. 500 zł i trafiłem na taką aukcję - http://allegro.pl/kola-ztr-olympic-dt-c4-26-no-tubes-bor-i5953670635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koła norweskiej marki, producenta rowerów. Pewien nie jestem ale sprzedawca nie wie co pisze. Piasta z przodu ma dwa łożyska, tył najprawdopodobniej dwa plus bębenek na kulkach.

Serwisowalem parę razy takie koła ale nie pamiętam co było w piastach, sa w kilku wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, że z przodu są 2 maszyny się domyśliłem. Problem jest tylko z tym, że nie mam pojęcia czy można te piasty jakoś serwisować, bo przeszukując Internet nie znalazłem informacji ani o łożyskach ani niczym innym.

PS. A tak z innej półki - myślicie, że takie kółka po wymianie bębenka będą lepszym wyborem? Nie znam ich wagi (muszę napisać w tej sprawie do sprzedającego), ale rozważam je jako drugą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...