Skocz do zawartości

[rower] 29' dla naprawdę dużego człowieka


Grande

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ze względu na to, że w zeszłym roku przymusowo rozstałem się ze swoim Specem rama 24" i koła 26" [R.I.P.] szukam nowego bicykla.

Ze względu na wzrost i styl jazdy wybór padł na 29'... wstępnie wybrałem Cuba (Analog lub Aim) bo mieści się w budżecie (do 3,5k) oraz dostępne są ramy 23".

Dobry wybór czy szukać czegoś innego (mocniejszego)?

 

Info:

Waga: 120kg max

Wzrost: 201cm

"Prześwit": 95cm

Styl jazdy: 50% asfalt, 50% (las, szutry, korzenie, trochę piachu) bez szaleństw, skoków, gór i maratonów.

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mérida, Specialized i Trek robią rowery w rozmiarach 23".
Polecam poz. 2 i 3.
Pod taka masą ramy lubią pękać. Te firmy maja dożywotnie gwarancję i nie robią problemów z wymianą.
http://olx.pl/oferta/trek-mamba-rama-23-CID767-IDcKQtd.html

Zostaje CI w budżecie 1800zł na mocne koła na ZTR Flow EX i/lub solidny amortyzator na goleniach 35 polecam tani Santour AION 29.

Edytowane przez leo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Twojej wagi to szukaj czegoś z piastą na grubszą oś.

 

 

Obiło mi się o ucho, że dla heavy weight przyda się grubsza ośka... zastanawiam się czy to konieczność, stary Spec dawał sobie radę na zwykłych przez ładne kilka lat a ważyłem pod 130kg gdy wracałem na siodełko.

 

 

Jak dobrze zagadasz to w budżecie sie załapiesz Rower Cube ACID 29 czarny 2015 [604002] - 3689.10

 

 

Spróbuję... może uda mi się coś urwać. ;)

 

 

Mérida, Specialized i Trek robią rowery w rozmiarach 23". Polecam poz. 2 i 3.

 

 

Ok... pytanie tylko czy w tym budżecie uda mi się złapać coś sensownego pod względem wyposażenia. A ten używany Trek, no jakoś nie uśmiecha mi się wkładać na dzień dobry w niego 2x tyle co jest wart... a poza tym nie w moich kolorach. ;)

Edytowane przez Grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnych wymiarów, chyba nawet prawie identycznych :)

 

Ujeżdżam już 3 rower, w tym dwa 29ery. Opinie ludzi, którym się wydaje doprowadziły do tego, że mój pierwszy 29er był nietrafiony i to kompletnie. 

Powiem Ci na co zwracać uwagę. Pierwsza sprawa to rozmiar ramy, dla ciebie idealny z podsiodłową ok 580mm. Sztyca minimum 30 mm dla Twojej wagi. Główka ramy czym więcej tym lepiej. Głupio będzie rower wyglądał z mała. Kierownicę musisz mieć wyżej dlatego sprawdź długość rury sterowej. 

 

Z tego co pamiętam, żaden w wymienionych rowerów nie spełnia tych wymagać.  Zawsze jest jakieś ALE.  Jedynie rowery FUJI są tutaj dopracowane. Sugeruję Ci celować w tą markę. Do do rowerów, np ten:

 

http://rower.com.pl/fuji-tahoe-29-1-5-29-468999?cPath=6_698_6532_4473_4571&
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b7

 

2x sztywna oś, trochę widelec słaby, ale obręcze też dość dobre ma.

 

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b8

Lub model wyższy, lepsze hamulce, osprzęt Sram GX.

 

 

Jedynie rowery FUJI są tutaj dopracowane. Sugeruję Ci celować w tą markę. Do do rowerów, np ten: http://rower.com.pl/fuji-tahoe-29-1-5-29-468999?cPath=6_698_6532_4473_4571&

 

Panowie.... wszystko ładnie, pięknie, całkiem fajne bike-i ale wszystkie 3 propozycje są poza zasięgiem cenowym a Kross dodatkowo ma dopuszczaną masę rowerzysty 100kg. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross ma sztycę cieniutką to i masa dopuszczalna marna. Nie wiem kto to projektuje, ale na odwal aby dzień zleciał. Jak można w największym rozmiarze dać taką średnicę sztycy? To chyba logiczne, że kierowca będzie miał ok 100 kg przy takim wzroście. Porażka, niestety zachodnie marki są dopracowane, a nasze rodzime to ludzie bez wiedzy i rozsądku tworzą... 

 

 

Szukaj FUJI 23 cale do swojego zapasu finansowego. Nic innego nie ma sensu, szkoda kasy na polskie "cuda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... wszystko ładnie, pięknie, całkiem fajne bike-i ale wszystkie 3 propozycje są poza zasięgiem cenowym a Kross dodatkowo ma dopuszczaną masę rowerzysty 100kg. :/

 

ja tam byl się zastosował na Twoim miejscu do wskazówek kolegi po rozmiarze ... trudno; wydasz trochę więcej - w końcu jesteś przypadkiem szczególnym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę nikogo aby przeglądał za mnie oferty tylko o pomoc ponieważ na 100% macie większą wiedzę ode mnie... ale w pewnym momencie zaczyna robić się kocioł.

Jedni mówią "rama", drudzy "widelec", "piasty", "rura podsiodłowa", "obręcze"... pewnie to wszystko ma sens ale jak zebrać to do kupy to niestety sprzęt spełniający wszystkie te warunki jest w pytę za drogi.

 

Nie stać mnie na wyskoczenie z 5k zł na rower, który będzie użytkowany w 100% amatorsko, dlatego podałem max budżet i w jego granicach wolałbym pozostać. Podałem swoje typy, początkowo zupełnie nie trafione, przyznaję... ale późniejsze propozycje przeszły bez echa. Obecnie biorę pod uwagę:

1. Flite 29 2015 - (3014zł) (niestety Experta nie robią w 23")

2. Grand Canyon AL 29 4.9 - (3449zł)

3. http://rower.com.pl/fuji-nevada-29-1-3-547231 - (3319zł) -  tylko ten kolor

4. http://rower.com.pl/fuji-nevada-29-1-1-29-496852?cPath=6_699_841_1066& (33 - (3529zł)

5. ROCKHOPPER COMP 29 - (3599zł)

 

Posłałem też zapytanie w temacie RADON ZR Team 29 7.0 lecz na razie bez odpowiedzi.

 

Ps.: Nasuwa mi się tylko pytanie... jakim cudem przejeździłem kilka sezonów na rowerze wyposażonym w zwykłego XCM-V2, zwykłe ośki 9mm, bez super wypasu i to ważąc na początku prawie 130kg. Niczego nie urwałem, nie skatowałem i gdyby mi go nie zajumali to pewnie jeszcze bym na nim latał.

 

 

Edytowane przez Grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Ze względu na to, że w zeszłym roku przymusowo rozstałem się ze swoim Specem rama 24" i koła 26" [R.I.P.] szukam nowego bicykla.

Ze względu na wzrost i styl jazdy wybór padł na 29'... wstępnie wybrałem Cuba (Analog lub Aim) bo mieści się w budżecie (do 3,5k) oraz dostępne są ramy 23".

Dobry wybór czy szukać czegoś innego (mocniejszego)?

 

Info:

Waga: 120kg max

Wzrost: 201cm

"Prześwit": 95cm

Styl jazdy: 50% asfalt, 50% (las, szutry, korzenie, trochę piachu) bez szaleństw, skoków, gór i maratonów.

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Sam mam w swojej stadni 3 rowery cube i jednego bullsa,rowery cube od Aim do Acida to praktycznie ta sama pancerna rama,zwłaszcza te z przed 2015 sa bardzo pancerne przez niektórych nawet nazywane "kowadlami",nie bedzie problemu z unosem twojej masy(sam mam około 92),,kross byc moze sie zabezpiecza przed nadmierna waga bo ma wygłaszane spawy a nie jest to przeciesz cannondole ;-),cube spawy sa solidne i nie wygładzane swobodnie dadzą radę ,jeździłem na attention 26" 2013(wciaz jest w moim uzytkowaniu),mialem acid 29"2014 wszystkiego bylo ok(odsprzedalem koledze bo zakupilem inny w dobrej cenie),tuerning pro 2013 z cieniowana rama i wszystko ok tak ze polecam,starsze roczniki mozesz jeszcze znaleźć w niektórych sklepach za niezłe pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi. Będą Ci wciskać amory za kilka tysi a nie myśleć o prawidłowym rozmiarze. Podaj dokładnie długość nogi.

 

 

Tak jak napisałem w pierwszym poście, wzrost to 201cm, długość wewnętrzna (od "kulek" do gleby) 95cm mierzone w minimalnym rozkroku. Nie wiem jakie inne wymiary mogą nyć pomocne.

 

Ps.: Dziś odstałem odpowiedź co do dostępności Fuji, modelu 2015 już nie mają w tym rozmiarze. Mają tegoroczny ale nie zgadza mi się specyfikacja na stronie wygląda to ta: Nevada 1.1  a ja dostałem poniższą propozycję:

FUJI NEVADA 29 1.1 23"

MAIN FRAME Fuji A2-SL custom-butted alloy w/ PowerCurve down tube, oversized seat tube
REAR TRIANGLE Fuji A1-SL alloy w/ S-bend chainstays, post disc mount, cold-forged dropout and replaceable hanger 
FORK Rock Shox 30 Silver TK 29, Alloy Steerer, 100mm travel
CRANKSET Shimano XT, 10-Speed, Hollowtech II, 40/30/22T
BOTTOM BRACKET Shimano Deore Threaded External Bearings
PEDALS Wellgo Alloy Platform
FRONT DERAILLEUR Shimano Deore, 34.9mm
REAR DERAILLEUR Shimano XT Shadow, 10-speed
SHIFTERS Shimano Deore, 10-speed 
CASSETTE Shimano Deore, 11-36T, 10-speed
CHAIN KMC X10, 10-speed
WHEELSET Vera Terra DPD22 rims 32h, Formula CL-92 front / CL-52 rear disc hubs, 14g black spokes
TIRES Schwalbe Smart Sam, 29undquot; x 2.1undquot;, 30 tpi
BRAKE SET Shimano M355, 160mm rotors
BRAKE LEVERS Shimano M355 Hydraulic
HEADSET FSA 1 1/8undquot; semi-integrated, caged bearings
HANDLEBAR Oval Concepts, 6061 alloy, flat, 31.8mm, 9° sweep, 710mm wide 
STEM Oval Concepts 313, alloy, 31.8mm, 7° rise
TAPE/GRIPS Oval Concepts 600, single-density Kraton
SADDLE Oval Concepts 200 Mens w/ steel rails
SEAT POST Oval Concepts 300, 6061 alloy, 31.6mm, double-bolt micro-adjust

16_FUJI_NEVADA_29_1.1_FRONT.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny dylemat. Sam jestem raczej z tych małych inaczej (204cm/120Kg). Niestety w żadnym sklepie nie znalazłem interesującego mnie roweru. Zawsze coś było nie tak, to rama mała, to koła słabe, to osprzęt. Zdecydowałem się na złożenie roweru. Kupiłem ramę Droessiger H-lite w rozmiarze 22,5", koła dt350/533d na osiach 15 i 10mm. Napęd to korba klasy deore, reszta slx, hamulce m596, amorek XCR (aktualnie Epicon, ispec slx i hamulce slx). Całość wyniosła mnie wtedy ok 3000zł (część częśći nowych, część z demontażu lub mało używane). Jeśli ci się nie pali z zakupem to rozejrzyj się za ciekawą ramą i powoli poskładaj sobie ten rower. Akurat jest sezon na okazje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę złożenie ale domyślam się jak to się skończy... budżet +50% i wku...w.

Pozostanę jednak przy zakupie "gotowca" :)

Jak określisz swoje priorytety to możesz mieć przyzwoity rower w cenie przeciętnego sklepowego. Warto to rozważyć. Ja buduję aktualnie kolejny , i nadal uważam że to lepsza opcja Edytowane przez malutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...