Skocz do zawartości

[Kaseta, łańcuch] Do lazaro integral


jakac93

Rekomendowane odpowiedzi

Spinka wg mnie lepiej jeżeli oczywiście masz zamiar ściągać i szejkować łańcuch ( jak tak robię co 150-200 km). Spinka KMC CL-573R może pasować (jezeli ten łańcuch ma szerokość 7,3 mm) ale niech mnie poprawią Ci co taki łańcuch używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta HG41 i HG51 nie różnią się niczym pod względem trwałości, możesz śmiało kupować HG51, bo to obecnie najlepsza dostępna dla ósemki. Łańcuch HG71 polecam od samego początku tego wątku i nadal twierdzę, że na takim zestawie zrobisz przynajmniej 4 x tyle km co na szajsowatym łańcuchu za połowę kwoty. A jeśli będzie kasa, to kupisz za jakiś czas drugi łańcuch i zaczniesz podmieniać.

 

Co do spinania - oczywiście spinka! Też ich już kilka mi się przewinęło i aktualnie z HG71 używana Accenta nie ma żadnego śladu na pinie. Poprzednie i KMC i Taya po około 3000-4000km musiałem wyłączyć z użytkowania bo na pinach były już wyraźne braki. Nie znam modelu accenta jakiego mam, ale ma on oznaczenie na boku 7.8. Tak jak napisałem - pod dość mocną nogą zrobił 4000km i śladu użycia brak.

 

EDIT:

O, tu jest doskonały przykład jakości łańcucha HG40:

 

Od lewej: Nowy HG50, KMC Z92, HG50 po 2400km albo 2500km(nie pamiętam już) i HG40 po 700km.

 

 

32192057494735468014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam spinek SRAM,KMC i nic złego na nie nie powiem. O zużycie spinek się nie martwię bo kupuję nowy łańcuch razem ze spinką w komplecie (a więc nie Shimano).

 

Ps.@cervandes możesz wskazać, gdzie ktoś w tym temacie poleca koledze jakac93 zakup łańcucha HG40? Widzę propozycje zakupu SRAM, Connex, Shimano ale HG71. A Ty wracasz i wracasz do tego HG40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włączyć myślenie. Ty polecasz PC830 a tu (i w mojej opinii też) pada opinia na temat tego produktu łańcuchopodobnego:

 

 

Sram PC-830 - najlepiej rozciągająca się guma na świecie  , zaraz po HG40    :down: -nie polecam 

 

 

 

Jeden pies czy PC830 czy HG40 bo to dokładnie to samo pod względem jakości - jeśli kręcisz ciut ambitniej niż pierdupierdu pod sklep i z powrotem, to i jeden i drugi jest ostatnim łańcuchem, jaki powinien być rozważany. Nie robiłem fotek jeżdżąc na sramach, wrzuciłem porównanie to, którym dysponowałem. Wybacz więc, że chcąc uzmysłowić kupującym jakim błędem jest zakup słabego łańcucha wrzuciłem to zdjęcie, którym dysponuję. Mea culpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakac93 zrób tak jak pisałeś, ja pisałem i MikeSkywalker. Nie sugeruj się tylko testem kasety HG51 tutaj na forum bo jeden gościu twierdzi, że po 550 km kaseta nadaje się do wyrzucenia. Jak będziesz dbał tak będziesz miał.

@cervandes ja emeryt pierdupierdu nawet bym nie śmiał porównywać się do ambitnych prawie zawodowców, bez urazy. Wspomnianego Srama polecam, nie polecam tylko opisałem jak u mnie się sprawuje, a Ty masz jakąś obsesję na punkcie HG40 i innych budżetowych łańcuchów. Z moje strony eot bo już śmieszy mnie ta wojenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup HG51 i łańcuch 830 albo HG40 i zrób 550km mocną nogą. Każda kaseta się podda choćbyś nie wiem jak dbał, po warunkiem oczywiście, że pedałujesz z zaangażowaniem. Ja popełniłem ten błąd i HG51 zniszczyłem właśnie słabymi łańcuchami. Bo mi się zachciało spróbować KMC Z92 który wizualnie jest bardzo ładny, ale z trwałością nie ma nic wspólnego. Ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kaseta którą mam teraz ma ok 8k km i na connexie jeszcze nie przeskakuje. Tylko niestety już nie chce przyjąć nowego łańcucha. A z connexem mam taki problem, że już po paru kilometrach zaczyna być go słychać, a nie uśmiecha mi się czyszczenie łańcucha po każdej przejażdżce. Do tego i zmiana biegów już nie jest tak komfortowa jak wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakac93 jak Ci przeszkadza, denerwuje brak kultury pracy napędu to zmieniaj. Jak da radę z tym wytrzymać (subiektywnie) do dorżnij do końca napęd i jak zacznie przeskakiwać to wtedy wymień. Ja wybrałem tą drugą opcję a w międzyczasie spiłowałem zajechane ząbki kasety pilnikiem (tak wiem, druciarstwo). Gdzieś na forum widziałem, że ludzie też tak robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze na razie pomecze się z tym co mam, ale zamówię już nową kasetę i łańcuch, żeby mieć pod ręką. Ile serwis może policzyć sobie za wymianę kasety? Bo może lepiej kupić narzędzia które po 2, 3 razach się zwrócą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...