Skocz do zawartości

[Rama] 29er XC amatorsko maratony do 1000 pln


lukiasz

Rekomendowane odpowiedzi

hej, co polecicie? aktualnie katowany od 10 lat Ghost SE 5000 26", dwa razy rama spawana, rower się wyeksploatował :)

Mam zamiar go do jeździć do końca a w miedzy czasie złożyć coś fajnego.

Wzrost 192 cm waga 84kg, amatorsko czasem jazda w maratonach Poland Bike, Mazovia.

Dużo lasu, mało asfaltu, 80% Mazowsze 20% Małopolska.

Wstępnie zastanawiam się nad Accent Peak 29 cena na allegro około 650 pln to dla mnie idealne rozwiązanie, ale jak macie pomysł i jak dołożę 300 pln i będzie coś mega lepszego to się zastanowię. Podoba mi się Kross Level B8 ale nigdzie nie mogę znaleźć ceny samej ramy i wagi. Kolejne pytanie jaki wg Was brać rozmiar? Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 wydaje się spoko, brakuje tylko sztywnej osi, ale za tą cenę ciężko dostać komplet standardów. Ale i w PEAKU i Krossie mnie osobiście odpycha kąt główki 72st i 71,5st?? Ewentualnie można zastosować amor 120mm i powinno być lepiej. (to moje osobiste zdanie, ja nie jeździłem, a ludzie chwalą więc może to jednak źle wygląda tylko na papierze).

Może chiński karbon? Niektórzy jeżdżą i chyba nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1000 zł to górna granica? Do tej kwoty nic lepszego od Peaka nie kupisz, Accent ma swoje niedoróby, ale ma fajną geo, jedynym minusem jest brak sztywnej osi i wpuszczanych linek w ramę, puszczenie linki w jednym pancerzu robi robotę.

 

Jeśli jednak może zwiększyć budżet o te 300-400 zł to pozostaje rozglądać się na Allegro i upolować coś konkretnego jak np. takiego Treka http://allegro.pl/trek-rama-gorska-superfly-8-19-5-29-alu-czerwona-i5953097267.html

 

Ja też już byłem nastawiony na Peaka (tyle, że 27,5) aż pojawił się XTC, co prawda w budżecie prawie 2x tyle, ale lepiej mieć bdb ramę i gorszy osprzęt niż odwrotnie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie doczytałem :thanks:

 

czyli nic nie nic nie wyszło ? Coraz bardziej idę w Accent Peak jednak, jutro w wolnej chwili muszę przebrnąć przez ponad 100 stron dyskusji na forum, jak będziecie mieli jakiś pomysł to dajcie znać

Edytowane przez lukiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jednak może zwiększyć budżet o te 300-400 zł to pozostaje rozglądać się na Allegro i upolować coś konkretnego jak np. takiego Treka http://allegro.pl/trek-rama-gorska-superfly-8-19-5-29-alu-czerwona-i5953097267.html

 

 

 

Poczytałem trochę i zaczynam iść w tym kierunku, kto ma jakieś doświadczenie z tą ramą? Patrząc na stronę Treka to model superfly 5 i superfly 8 ma tą samą ramę tylko osprzęt inny, dobrze kombinuję? Co znaczyło by że ta rama faktycznie jest udana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wyżej napisał, Trek ma geometrię G2 i raczej powinieneś do tego szukać amora z cofnięciem, a o takowego niełatwo. Widziałem już bikerów którzy do tych ram zakładają standardowe widelce, więc trudno okreslić jak realnie taka zmiana wpływa na parametry jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy amor z cofnięciem? tutaj przykładowa konfiguracja

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/g%C3%B3rskie/cross-country/superfly/superfly-6/p/2058600-2016

 

i jest RockShox Reba RL, sprężyna Solo Air, zdalna blokada Motion Control, 15 mm Maxle Lite, niestandardowa geometria G2 z przesunięciem 51 mm na rowerach 29er, 100 mm skoku

 

a o takim wcześniej amorku myślałem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to reklamuje Trek: 

Możesz tam przyuważyć na czym polega różnica względem standardowych amorów.

 

Miałem Treka X-Caliber z Rebą i szału jak na filmie ta geometria nie robi. Ogólnie Treki są bardzo długimi ramami, lepiej się przymierzyć przed zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak już ktoś wyżej napisał, Trek ma geometrię G2 i raczej powinieneś do tego szukać amora z cofnięciem, a o takowego niełatwo. Widziałem już bikerów którzy do tych ram zakładają standardowe widelce, więc trudno okreslić jak realnie taka zmiana wpływa na parametry jazdy.
Na mtbr sporo opinii, że zmiana widelca na zwykły powoduje ... poprawę właściwości jezdnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michuuu

 

Efektywna długość górnej rury w rozmiarach XL:

 

Accent: 641mm

Grand Canyon: 649,7mm

Superfly: 65,9mm

 

Jak dla mnie bardzo długie ramy. Co prawda pozwala to zastosować krótsze mostki, co z kolei powinno wpłynąć na lepszą kontrolę, ale jednak mi przy 193cm wzrostu na X-caliberze w rozmiarze XL nie do końca dobrze się jeździło.

Edytowane przez Tomciox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ale jednak mi przy 193cm wzrostu na X-caliberze w rozmiarze XL nie do końca dobrze się jeździło.

To pewnie kwestia osobistych preferencji, budowy ciała i kilku innych istotnych pierdół. Każdy jest inny i nie ma uniwersalnej recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...