Skocz do zawartości

[ lampka tylna / radar ] Garmin Varia Radar / Rear Light


adom

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.
Od tygodnia uzywam tego gadzetu wiec chyba moge pokusic sie o napisanie kilku zdan na jego temat (przepraszam za brak znakow diakrytycznych ale nie posiadam takowych na kompie)

 

Zaczne od swiatla.
Posiada 2 tryby pracy: pulsujacy i ciagly. W instrukcji napisali ze w tym pierwszym bateria starczy na 8 godzin - co moge potwierdzic, a w drugim na 5 godzin (tego nie sprawdzilem). Swiatlo jest jasne.

 

Teraz radar:
Parowanie z licznikiem odbywa sie bez problemu (ja uzywam Garmin 1000 - firmware musi byc chyba 5.0 lub wieksze bo inaczej nie bedzie pozycji "lights" w menu sensorow). Jesli chodzi o radar to jego firmware nalezy tez uaktualnic do najnowszej wersji Jesli tego nie zrobimy to urzadzenia zostana sparowane ale nie bedzie graficznej reprezentacji na liczniku (sprawdzilem).

 

Radar wykryje obiekty poruszajace sie z predkoscia w przedziale od 10 - 160 km/h i w kierunku jazdy rowerzysty. Nie wykryje obiektow poruszajacych sie z ta sama predkoscia co rowerzysta. Szerokosc wiazki radaru wynosi 40 stopni, zasieg wykrywania 140m i maksymalna ilosc wykrywanych obiektow jednoczesnie to 8 - to informacje z instrukcji a teraz jak jest w realu.

 

Moze na wstepie napisze  co jest tu obiektem : wlasciwie wszystko co sie porusza - samochod, motocykl, rowerzysta, pieszy (sprawdzilem). Statyczne obiekty nie wywoluja falszywek .

1. Predkosc obiektu od 10km/h - tego nie mialem jak sprawdzic (jedynie piesi wchodza w gre) i faktycznie tak jest - jesli biegnie lub naprawde szybko idzie to radar go wylapie - czyli 95% pieszych na chodnikach nie pobudzi radaru (nie spelniona minimalna predkosc).

2. Wiazka 40 stopni - jadac sciezka/chodnikiem radar bezproblemowo wychwytuje samochody jadace ulica w tym samym kierunku co ja.

3. Zasieg 140 metrow - ciezko mi powiedziec bo bym musial sie odwracac przy kazdym wykrytym obiekcie lub testowac to w miejscu - tego jednak nie robilem. Moge natomiast napisac ze odleglosc wykrywania jest wiecej niz wystarczajaca.

4. Maksymalnie 8 obiektow - nie liczylem nigdy ile kropek pokazuje sie na wyswietlaczu (widzialem na pewno okolo 6). Moge natomiast napisac, ze samochody bedace w odleglosci okolo 10m od siebie sa wykrywane jako osobne obiekty.

 

Wykrycie PIERWSZEGO echa sygnalizowane jest bipnieciem - i tak go nie slychac gdy muza w sluchawkach jest za glosna. Do tego licznik (ta boczna belka gdzie wyswietlaja sie obiejty) zmienia kolor w zaleznosci odleglosci od obiektu.

 

Radar ten NADAJE sie do jazdy za miastem - samochody nadjezdzajace z tylu sa zawsze wykrywane i gdy mam je na trawersie znikaja z licznika (czasami z malym opoznieniem jesli obiekt porusza sie szybko) - naprawdę nie ma potrzeby ciaglego odwracania glowy.

 

Jazda w miescie nie jest juz taka rozowa.

1. Samochod (obiekt) moze nie zostac wykryty gdy wlacza sie do ruchu tuz za mna - jego predkosc jest wtedy zblizona do mojej i radar go nie widzi albo nie moze okreslic czy to zagrozenie czy nie - w takich sytuacjach echo pokazuje sie jak mam go juz "na plecach" - troche pozno.

2. Duzo skrzyzowan wiec samochod czasami skreci sobie zamiast mnie wyprzedzic i na liczniku jego echo zostaje jeszce przez chwile - choc jego juz tam nie ma - troche to trzyma w niepewnosci

3. Jesli ktos/cos porusza sie szybko po chodniku (ja na to nie zwroce uwagi jadac droga) to w momencie wyprzedzenia tego "czegos" na radarze wyskakuje echo - troche czasu wymaga przyzwyczajenie sie do takich niespodziewanych sygnalow.

 

Uwagi koncowe

1. Zdarzylo mi sie TYLKO RAZ ze samochod nadjezdzajacy z tylu, z predkoscia okolo 60 km/h nie zostal wykryty wogole !!!!

2. Radar i swiatlo musza dzialac w parze - do tej pory nie znalazlem mozliwosci wylaczenia swiatla w dzien przy jednoczesnym zachowaniu dzalania radaru.

3. Swiatlo/radar wylaczy sie automatycznie gdy licznik przejdzie w stan uspienia/zostanie wylaczony.

4. Gadzet wciaga !!!!

5. Jest to moja pierwsza recenzja wiec kilka informacji pominalem swiadome lub nie :) Zdjecia urzadzenia i zawartosc paczki darowalem sobie bo to jest dostepne na necie. Informacje, ktore podalem moga byc nieco chaotyczne - ale poprawie sie nastepnym razem.

 

Dzieki.

Edytowane przez adom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...