Skocz do zawartości

[amortyzator] Jaki amortyzator do ramy Accent Peak 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozpoczynam składnie roweru na ramie Accent Peak 29" 2015.

Na pół sezonu chcę wstawić budżetowy amortyzator (wymiana docelowo na Rebe lub coś podobnego). W ten sposób rozłożę trochę koszty budowy w czasie.

Mam możliwość zakupu w identycznej cenie dwóch amortyzatorów:

SR SUNTOUR XCM RL / skok 80-100mm / manetka / golenie 30mm

Rock Shox XC 28/MG/TK 29cali / skok 100mm / manetka / golenie 28mm

 

Który wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj warto spróbować... a w między czasie zbieraj na porządny uginacz za tysiaka. Sztywny widelec daje niesamowitą frajdę z jazdy, lepszą precyzję w sterowaniu, poprawia technikę jazdy i ogólne podejście- myślenie podczas jazdy. Kiedyś ktoś napisał że ludzkie ciało to najlepsza amortyzacja. Jak mam wybierać amor za 300 i sztywniaka....zdecydowanie sztywniak najlepiej stalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali wybierz sztywny widelec lub jak już masz coś kupić amortyzowanego to kup coś porządnego i przede wszystkim amor powietrzny na podstawowe modele szkoda kasy.Złudna amortyzacja a tak w ogóle to jej brak.Obciążysz jedynie niepotrzebnie rower bo taki amor to waży i waży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu do tego szerszą oponę na przód i taka opona będzie lepiej pracować niż byle jaki uginacz. Rock Shox już jakoś pracuje, ale przy goleniach 28 mm jest wiotki jak wierzbowy patyk, już nie mówiąc o XCM, który ma plastikowe ślizgi łapiące luzy od montażu widelca w ramie :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...