Skocz do zawartości

[wymiana napędu] xt 8000 vs sram gx


apx123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

na wiosne zamierzam przeprowadzic wymiane napedu z 3x9 na 2x11 i w sumie tak zaxczelem sie zastanawiac jak wypada przy shimano gx ? cenowo oraz jakosciowo ? jak sie sprawuja gripshifty ? czy ktos testowal 2 napedy i moze sie podzieli odczuciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gripshift to świetny wynalazek do używania w zimowych rękawiczkach, można zmieniać biegi nawet w takich bez palców. Zaletą tez jest też możliwość przerzucenia jednym ruchem o 10 koronek. Czasem przy ostrej jeździe po wertepach można niechcący przerzucić bieg, choć zdarza się to rzadko.

W normalnej, letniej jeździe i wyścigach preferuję manetkę SRAM X1 obsługiwaną tylko kciukiem. GX różni się wagą, w działaniu to samo, miałem okazję kilka razy używać.

W jednym z rowerów mam klasyczne Shimano XT 10rz. obsługiwane kciukiem i palcem wskazującym. Wygodne rozwiązanie, które przez kilka lat uważałem za najlepsze, do czasu aż przeszedłem na SRAM X1 i manetkę obsługiwaną tylko kciukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRAM na Shimano :D

 

Bez dwóch zdań, amerykańska firma wychodzi pod każdym względem zdecydowanie lepiej, no może oprócz ceny. Warto jednak dołożyć kilka złotych więcej.

U nas na serwisie chłopacy już zaczynają narzekać na jakość i precyzję M8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zminimalizujesz tak koszty kasety, kosztują połowę tego co SRAMowskie a w przeciwieństwie do bębenków są częścią eksploatacyjną którą musisz kupować co roku ;) Ale pozbywasz się tak  też głównej zalety SRAMa czyli większego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta SRAM'a jest też 1 częściowa, w przypadku Shimano, jak nam coś się stanie z 3 dolnymi koronkami można je kupić osobno, też jakiś tam plus, 20zł zł za koronkę vs 300zł za nową kasetę, taka sytuacja.

 

SRAM jest droższy(był, jest i prawdopodobnie będzie zawsze), ale ma też swoje zalety, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sram pracuje bardzo ładnie i tak samo Shimano. Teza, że ten pierwszy jest pod każdym względem lepszy jest co najmniej absurdalna. Jak coś gdzieś jest nie halo to trzeba napisać dokładnie bo sorki ale nie interesują mnie bzdeciny, że hydraulika XT zachowuje się "gorzej" po iluś tak km solidnego zjazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w necie, niektórzy by zminimalizować koszty wymiany bębenka używają kasety Shimano M8000.

 

Zgadza się, przykładowo ja :)

 

... a po za tym:

 

SRAM > sh*tmano

Gripshift > manetka

 

...no i nie musisz kupować nowej korby bo praktycznie każda 10s to ogarnie :] (u mnie X0)

 

Korby M8000 mają taki feler co się zowie BCD=96 czyli jesteś skazany tylko i wyłącznie na oryginalne koronki bo nikt się inny nie kwapi do wypuszczenia zamienników w tym standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...