Skocz do zawartości

[Siodełko] 100zł +/- wygodne i trwałe


morfeusz1805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym ze wszytkimi się przywitać, jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Ostatnio skradziono mi siodełko ze sztycą, więc poszukuje czegoś za rozsądne pieniądze a także trwałego (może coś ze skóry naturalnej, jakieś dodatki z cordury itp) do MTB z rekreacyjną jazdą. Chyba że trwałość nie musi koniecznie oznaczać tych materiałów o których wspomniałem. Waga nie ma aż takiego znaczenia, na zawody nie wybieram się, nie liczę każegomu gramu.

Nie chcę nic sugerowć jeżeli chodzi o te popularne propozycje. Ale znalazłem coś rzadziej spotykanego:

 

http://www.sparrow-bike.pl/index.php/cza-asci/siodea-ka.html  -  Point Racing. Chciałbym coś szerszego. Jeden model to 135mm, 140 a inne już 170mm. Pierwsze dwa możliwe że będą za wąskie a ostatni to chyba już kanapa i  może być za szerokie, choć do końca nie jestem pewien.

A co sądzicie o tym? http://pl.aliexpress.com/item/Retro-saddle-bicycle-saddle-leather-saddle-retro-leather-saddle-Brooks-B17-standard-leather-saddle/2055705210.html?spm=2114.020208.3.368.YMWz0P&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_3_10001_10002_10005_10006_10003_10004_62,searchweb201560_2,searchweb1451318400_6148

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem takie, które z własnego doświadczenia w tej cenie mogę polecić. Na innych tutaj wspominanych nie jeździłem, więc nie będę się wypowiadał. Na secie zrobiłem kilka tysięcy km i nie powiem złego słowa, szczególnie, że moim zdaniem kosztuje mało jak na swoją jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Accent Monza. W tym wypadku kierowałem się głównie ceną i opiniami. A to że siodło z tego co wyczytałem wcale takie złe nie jest to tym bardziej. Przynajmniej nie będzie szkoda tak kasy (niecałe 50zł z przesyłką) jeżeli okaże się, że jednak nie będzie mi pasowało. Dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie. Może niektórym śmieszne, ale nie zwracałem wcześniej na to uwagi i nie miałem wcześniej z tym problemów. Założyłem to siodełko na sztycę Accenta na dwie śruby. Sztyca jak w każdym rowerze  jest odchylona do tyłu pod kątem. W poprzednich modelach które miałem sanki były jakoś tak wyprofilowane, że mogłem siodło ustawić nie tylko przód-tył, ale także delikatnie kąt, lub ten kąt już bez zbytniego ustawiania  był odpowiedni, tzn. siodełko było wypoziomowane. Teraz nos uniesiony jest w górę (z powodu sztycy odchylonej do tyłu) i widzę że z tym nic nie można zrobić. Może ktoś orientuje się jak to ustawić,bo ja głupieje a myślę że producent takich podstawowych błędów by nie zrobił, tym bardziej, że jest wielu użytkowników tego siodła i są z niego zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...