Skocz do zawartości

[Trasa] Trasa Mtb Pomorze- Słupsk


EasyRider25

Rekomendowane odpowiedzi

Podczepię się do tematu, bo bywam od 3 lat w Ustce w wakacje. Czy poza tym czerwonym szlakiem,doliną Charlotty, Rowokołem są jakieś fajne trasy? Planuję być w wakacje i w promieniu 50 km chciałbym coś nowego objechać, ewentualnie w pociąg i z powrotem do Ustki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza tym czerwonym szlakiem,doliną Charlotty, Rowokołem

 

 

Jak znasz to co zacytowałem to znasz na pewno i drogę na Kluki, Czołpino, czy jeziorka Dołgie.

Moja ulubioną codzienna trasą (jak pogoda pozwala) jest objechanie wkoło tego jeziorka :) z tym że zaczynam od  "S" południa tak jak pokazują to te strzałki (czerwone)

Powrót z Rowów albo klifem, albo na Dębinę / Poddąbie i szutrówką do Orzechowa, lub tak zwanym "szlakiem Zwiniętych Torów poprzez Machowinko / Zapadłe / Ustka.

Trasę tą można wydłużyć o Smołdzino a z niego wracać obok szkoły / boiska piłkarskiego lasem wyjeżdżamy mniej więcej tam jak ta niebieska strzałka i dalej już wzdłuż jeziora do Rowów.

 

2dmbh93.jpg

 

Fajna trasa jest też tz. Nasypem wjeżdża sie na nią miedzy Redwankami a Machowinem (nie mylić z Machowinkiem) ale ja lepiej przejechać z kimś miejscowym.

 

1pz2hu.jpg

 

 

Planuję być w wakacje

 

 

 

I super polecam śledzić to.

 

https://forum.um.ustka.pl/viewtopic.php?f=4&t=5863&start=180

 

Spokojnie można się do nich przyłączyć i zaliczyć na przykład Jarosławiec przez poligon i wrócić tak samo poligonem.

 

14cqzgh.jpg

 

 

chciałbym coś nowego objechać, ewentualnie w pociąg i z powrotem do Ustki 

 

 

Może na odwrót :)

Wiem że młodzi ludzie jeżdżą właśnie z Ustki pociągiem (teraz nie kursuje-w sezonie pewnie będzie) gdzieś w okolice Drawska Pomorskiego i stamtąd kierują się na Słupsk czy jakoś tak. Postaram się wieczorem coś bliżej o tym dowiedzieć.

Jadą pociągiem w rejon 3 Miast a stamtąd poprzez Hel / Łeba wracają do Ustki, Ci z 3-Miast robią to w odwrotna stronę.

 

Nie wiem czy pomogłem, ale starałem się.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to mieszkam na Lędowie (a jeszcze dokładniej Lędowo-Osiedle), żadną z wyżej podanych tras jeszcze nie jechałem a więc dziękuje za podanie tych propozycji i jeśli ktoś zna jeszcze inne to proszę pisać (Sam do tej pory katowałem górki na Uroczysku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszłym roku jechałem trasę  Słupsk-Miastko przez Korzybie, Dalej z Miastka pojechałem do Świeszyna nad Jezioro, tam biwak i na drugi dzień powrót. Trasa w jedną stronę liczy około 90 km. Poruszamy się wyznaczonymi szlakami rowerowymi. Trasa jest oznaczona choć miejscami nie dokładnie. Ja sobie wydrukowałem mape i oznaczyłem przebieg trasy, przydała się w momentach gdzie nie było oznaczeń. Powinienem mieć ją jeszcze mogę zrobić skan i przesłać dla zainteresowanych. Jedziemy głównie lasami, pola. łąki. 

 

Mam też drugą trasę Słupsk-Łeba, jedziemy przez Ustkę, Rowy w których wjeżdżamy do Słowińskiego Parku Narodowego. Co prawda nie udało mi się tej trasy już zaliczyć (niestety przyszła jesień) ale mam do niej też wydrukowaną mapę z oznaczoną trasą.

 

W zeszłym roku zaliczyłem jeszcze przejazd Z Gdańska na Hel ale tam już głównie jedziemy przez trasy szosowe. Aczkolwiek trasa na Hel w wzdłuż wybrzeża jest bardzo malownicza.

 

Mam nadzieję, że kogoś zainteresowałem

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Dokładniej to mieszkam na Lędowie (a jeszcze dokładniej Lędowo-Osiedle),

 

Też tam kiedyś mieszkałem :) (36 lat temu) niewiele się zmieniło, teraz często jestem tam na strzelnicy sportowej.

Masz tam też fajną trasę - jedz sobie do Lędowa zaczynasz za przystankiem i dalej wzdłuż płotu jednostki wojskowej a stamtąd np do Marszewa (fajne jeziorko) w stronę Górska, ot zaliczyć sobie trasy wzdłuż jeziora Wicko Morskie, ale od strony "S" południowej, bo od "N" północy mamy tam poligon.

 

Może z czasem i łatwiej będzie Ci się przebić na 2 drug stronę Ustki, takie coś nam szykują.

https://forum.um.ustka.pl/viewtopic.php?f=4&t=7361

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję wszystkim za propozycje

 

Nie ma za co dziękować :) lepiej się kiedyś spotkać na trasie :) miejmy nadzieję ze pogoda się poprawi.

Ja jeżdżę tylko na "E" od Ustki, ot tak mi wygodniej i te trasy bardziej poznałem.

Naprawdę polecam jazdę tym czerwonym szlakiem tz. Klif

Zaczynasz już za ośrodkiem wczasowym Perła (koniec ulicy Wczasowej, poprzez Orzechowo, Poddabie, Dębinę.

 

Tutaj na zachętę kilka fotek, tego najłatwiejszego odcinka.

 

 

x6iwxu.jpg

 

v8lxdw.jpg

 

2e0tpxk.jpg

 

A jak trafisz na taki mostek to znak że jesteś na dobrej drodze :)

 

908v8g.jpg

 

icuxb6.jpg

 

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trasa podobna do trasy od Ośrodka "Kadet" (trochę za kadetem w stronę poligonu) w kierunki poligonu i też przypominające klif

 

A jeśli się spotkamy przypadkiem to cechą charakterystyczną w moim rowerze jest w miarę szeroka kierownica w kolorze pomarańczowym :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest bardziej zróżnicowana, napiszę że bardziej techniczna, miejscami np. trzeba przenieść rower :) bo jakieś zwalone drzewo tarasuje przejazd, sumując bardzo fajna, wracać można łatwiejszą od Poddąbia tz."szutrówką" czy "zwiniętymi torami" 

 

Szutrówka 

15qp5a8.jpg

 

 

Często można kogoś spotkać w Poddąbiu w tym miejscu, (z tyłu za restauracja Julka)

 

Julka w Poddąbiu.

ap9y4x.jpg

 

Placyk (z miejscem na ognisko) 

sxbzfk.jpg

 

Fajna taka na nabicie kilometrów jest trasa którą pokazałem czyli wokół jeziora Gardna po drodze mijamy takie wioseczki :)

 

Retowo.

r8h43k.jpg

 

Jeziorko.

2mf0uf4.jpg

 

Dla jednych wjazd dla innych wyjazd skąd i dokąd widać :)

9lfz8w.jpg

 

Itp aż do tego :)

Czołpino 

2vl8dp1.jpg

 

I tutaj bylem najdalej.

Kluki.

jj3dxe.jpg

 

Jezioro Łebsko i widok na ruchome wydmy.

28bws90.jpg

 

 

jka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeśli się spotkamy przypadkiem to cechą charakterystyczną w moim rowerze jest w miarę szeroka kierownica w kolorze pomarańczowym  

 

Ja jeżdżę takim czymś :) fotka zrobiona 1 lutego tego roku na moście w Rowy

2582ot0.jpg

 

 

 

Ciekawe te miejsca

Ciekawe i fajne trasy, końcem stycznia jechałem, pierwszy raz taką, Ustka (zwinięte tory) / Wytowno / Redwanki / Machowino / Bydlino / Dolina Czarlotty / Niestkowo / Charnowo / Wodnica / Ustka i wszystko lasami, asfalt to się tylko przeskakiwało :) zjeżdżając z jednej leśnej drogi na inną :)

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Jako że mieszkam w Słupsku, to polecam Pierścień Gryfitów (czarny szlak).

Niecałe 100 km bardzo zróżnicowanych tras wokół Słupska (m.in. brukowane dróżki między dawnymi folwarkami :-)

Tutaj mapka:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=bjpnefpnqnbwttsv

 

Najczęściej jeżdżę w kierunku południowym od Słupska (Park Krajobrazowy Dolina Słupii) ale jka mnie zachęcił szlakiem "klifowym" Ustka-Rowy, więc pewno się wybiorę.

 

Może warto by podawać linki do śladów gpx, bo czasem nawet na oznakowanych trasach można się pogubić.

 

Do zobaczenia na  trasie! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest żółty szlak Doliny Słupii, jechałem od Ustki do Słupska,

Słyszałem o tym szlaku, sam nim nie jechałem.

Do Słupska jechałem kilka razy przez Wodnicę, Duninowo,Pęplino,Wielichowo, z tym ze było to cały cz\as asfaltem aż do ścieżki rowerowej a nią do samego Słupska do ronda na ul. aleja 3 Maja. 

Wcale nie znam tras na Słupsk a warto by mi było poznać te nie asfaltowe.

 

 

 

Najczęściej jeżdżę w kierunku południowym od Słupska (Park Krajobrazowy Dolina Słupii) ale jka mnie zachęcił szlakiem "klifowym" Ustka-Rowy, więc pewno się wybiorę.

Też bym chętnie tam pojechał, ale przebić się nie asfaltem z Ustki do samego Słupska jest dla mnie problemem, może w tym roku uda mi się poznać jakieś objazdy.

Szczerze polecam tą trasę klifem.

Jeszcze jeden widoczek przed samą rzeczką w Orzechowie 

5l4cav.jpg

 

Później trzeba minąć tą rzeczkę przejechać obok tej zielonej budki ledwo widocznej na tej fotce (zostawiamy ją po lewej ręce) wprowadzić rower :) mniej więcej w to pokazane czerwone miejsce, a później już będzie tylko :) łatwiej :)

 

2h4ex6e.jpg

 

Nic trzeba się ubrać i jechać a nie tylko pisać :)

 

 

 

Może warto by podawać linki do śladów gpx, bo czasem nawet na oznakowanych trasach można się pogubić.

 

Ja mam tak mało pamięci operacyjnej w telefonie że nie mogę wgrać innego programu do telefonu i korzystam tylko z takiego programu CycleDroid

a nie potrzebuję innego telefonu tak że nie mam możliwości wgrania i przekazania trasy.

 

jka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak chcesz z Ustki do Słupska bez asfaltu lub z jego niewielką ilością to właśnie żółty szlak Doliny Słupii, przy wyjeździe z Ustki na rondzie w prawo w ulicę Ogrodową, wzdłuż torów do rezerwatu Buczyny, myk przez Słupię i żółtym z Wodnicy przez Charnowo, Niestkowo, Strzelinko do Bydlina potem dalej żółtym i wyskakuje się gdzieś w  Słupsku, nie wiem dokładnie gdzie bo Słupsk to dla mnie jako przyjezdnego to czarna magia :). Bardzo przyjemna trasa, asfalt jest ale mało i bardzo mały ruch (w lato a jak nie ma turystów to pewnie prawie nic nie jeździ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz, część tej trasy o której piszesz już mam pozaliczane,resztę powinienem w tym roku zaliczyć.

Wychodzi że odcinkami już ją nieraz pokonywałem, np. mostek na Słupi w Wodnicy.

 

Wracając do tej polecanej trasy klifem, to wczoraj tylko do Poddąbia się nią wybrałem, i było "zaj...fajnie"

Przy okazji taka podpowiedz.

Jak pisałem w Ustce praktycznie zaczyna się przy ośrodku Perla, to ten budynek na fotce, trzeba przejechać obok niego aż do samej plaży (zejście na nią).

 

33dlh1l.jpg

 

I tutaj mamy już namalowany na drzewach czerwony znak.

vyxt6q.jpg

 

Lepsza fotka tego co wcześniej pokazałem, wystarczy tylko tam się wdrapać i jest OK.

2v01h90.jpg

 

Warto czasami zajechać do Zapadłe czy okolice Wydma Orzechowska, bo można trafić na dobrych ludzi (jak ja wczoraj) co to palą sobie ognisko i skorzystać z ognia :) by mieć siły jechać dalej :)

 

24cvdvr.jpg

 

 

 

Jako że mieszkam w Słupsku, to polecam Pierścień Gryfitów (czarny szlak). Niecałe 100 km bardzo zróżnicowanych tras wokół Słupska (m.in. brukowane dróżki między dawnymi folwarkami :-) Tutaj mapka: Fahrradtour Sycewice | Pierścień Gryfitów | GPSies
 

 

Fajna ta trasa Dzięki muszę to sobie rozrysować na normalnej mapie, i pogadać z Kolegami by to w tym roku zaliczyć.

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Fajna ta trasa Dzięki muszę to sobie rozrysować na normalnej mapie, i pogadać z Kolegami by to w tym roku zaliczyć.

 

jka

 

Dzięki za zdjęcia. Na pewno pomogą w rozpracowaniu trasy.

Na tej stronie: http://jznan.hekko24.pl/rower/wst-p.html jest mój opis Pierścienia Gryfitów.

Trochę chaotyczny, bo nie przejechałem go za jednym razem  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdjęcie do zdjęcia i nam się cała trasa ułoży

 

E tak to chyba nie da rady :)

 

Ale wykorzystując mapkę Kolegi zaznaczyłem dosyć szczególne miejsce.

Bo po przejechaniu tego mostka kierujemy się w kierunku Dębiny, i tam natrafimy na plot po byłej jednostce wojskowej ale jest wystarczająco miejsca by się zmieścić między tym płotem a brzegiem, tak że nie wystraszcie się jak zobaczycie plot, trzeba się go trzymać i tyle, to jest kolejny znak rozpoznawczy że dobrze jedziecie w stronę Rowy.

 

Ten obszar zaznaczony na czerwona to własnie ta była jednostka wojskowa.

 

 3023let.jpg

 

Natomiast już tak na żywo (bo fotka spłaszcza) jakby się komuś nie chciało wprowadzać roweru na ta pokazaną górkę (droga zakreślona krzyżykiem) to można śmiało przejechać przez ten ośrodek wczasowy i zaraz za nim skręcić w lewo obok tej wierzy co ją tam widać z oddali (mała strzałka) 

 

zjj8lh.jpg

 

Podpowiedz, jakby duża brama była zamknięta (sobota/niedziela) to śmiało wjeżdżamy przez małą furtkę ana jest nie zamykana.

 

No ale ja tak piszę, zachwalą a nikt nie jedzie sprawdzić czy tak jest.

Wczoraj taka piękna pogoda i nikogo, dzisiaj to samo (ale trochę zmarzłem) 

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ale ja tak piszę, zachwalą a nikt nie jedzie sprawdzić czy tak jest.

Wczoraj taka piękna pogoda i nikogo, dzisiaj to samo (ale trochę zmarzłem) 

 

jka

 

Dzięki za kolejne wskazówki.

Ja jeszcze czekam, aż się trochę cieplej zrobi.

Na razie pomykam po asfaltach, bo w okolicznych lasach jeszcze sporo błota i miejscami ciężko przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeszcze czekam, aż się trochę cieplej zrobi. Na razie pomykam po asfaltach, bo w okolicznych lasach jeszcze sporo błota i miejscami ciężko przejechać.

 

 

 

Na klifie błota nie ma :) za to takie widoki na was czekają :) a wtedy jest chłodno, lepiej mieć na sobie coś grubszego.

 

fk63qf.jpg

 

Pierwsza jazda nowym nabytkiem zaliczona, no i to jest to :)

 

4vqsu0.jpg

 

Teraz czas wybrać się na dłuższa przejażdżkę - ot tak na początek dobrze by było objechać jeziorko Gardno, zobaczyć jaka droga w Parku Słowińskim,bo tam zawsze długo błoto się utrzymuje.

 

14lsgwo.jpg

 

By pomału przygotowywać się do tej trasy.

Czołpino.

 

ay8y8l.jpg

 

A tam oprócz wcześniej pokazanej latarni morskiej.

 

wlsver.jpg

 

Mamy też fajny podjazd/zjazd do tz. platformy widokowej, warto pokonać tą trasę po drodze zahaczając o siedlisko Orla Bielika.

 

20hvio6.jpg

 

Tylko ze samemu to się mi za bardzo nie chce.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...