Skocz do zawartości

[Wyprawa] Szlak rowerowy Odry-Nysy Łużyckiej 2016 – Szukam Chętnych


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Jak przygotowania na 2 miesiące przed wyprawą? U mnie nowy namiot, śpiwór i większe sakwy :teehee:

Pozdrówki znad Bałtyku :thumbsup:

 

u nas cieniutko, kompletujemy wszystko od zera. Bagażnik mam na razie tylko ja, ślubny nie, sakwy miały być, ale wypadł kosztowny remont auta. Inne akcesoria potrzebne również poszły w odstawkę :(.. Noclegu nie udało mi się załatwić w Zgorzelcu, ale można rozbić namiot na Berzdorfer See w Gorlitz. Szczegóły sprawdzę w czerwcu (czy łazienki gotowe i ew. czy wprowadzono opłatę za namiot). Ciągle natomiast trenuję ;) co byście nie psioczyli, że Was spowalniam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Jak przygotowania na 2 miesiące przed wyprawą? U mnie nowy namiot, śpiwór i większe sakwy :teehee:

Pozdrówki znad Bałtyku :thumbsup:

 

u mnie bardzo podobnie... 

u nas cieniutko, kompletujemy wszystko od zera. Bagażnik mam na razie tylko ja, ślubny nie, sakwy miały być, ale wypadł kosztowny remont auta. Inne akcesoria potrzebne również poszły w odstawkę :(.. Noclegu nie udało mi się załatwić w Zgorzelcu, ale można rozbić namiot na Berzdorfer See w Gorlitz. Szczegóły sprawdzę w czerwcu (czy łazienki gotowe i ew. czy wprowadzono opłatę za namiot). Ciągle natomiast trenuję ;) co byście nie psioczyli, że Was spowalniam ;)

 

 

być może twój ślubny liczy na to że bagażnik nie będzie mu w cale potrzebny :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie mają super. Nam się nie podobają, a druga sprawa taka, że założyli mi w salonie jakiś tam bagażnik, mężu musi kombinować, bo nie ma otworów w ramie, więc z tymi jakiś tam bagażnikami crosso mogą być już niekompatybilne.Jeszcze mamy czas, coś się wymyśli :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podaję orientacyjne odległości między wybranymi miejscowościami, dodatkowo mosty na trasie. Może przydadzą Wam się moje zeszłoroczne notatki.

Powodzenia na trasie…

 

Bogatynia, Radomierzyce, Zgorzelec, Jędrzychowice, Przewóz – 97 km

Przewóz, Łęknica, Olszyna, Forst, Markosice (ruiny), Sękowice (Gubinek), Gubin, Żytowań – 112 km

Żytowań, Świecko, Frankfurt, Kostrzyn - 100

Kostrzyn, Gozdowice (prom), Osinów Dolny, Krajnik – 94 km

Krajnik, Gryfino, Szczecin – 70 km

Szczecin, Świnoujście (przez Anklam) – 160 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, małe pytanie tj.  czy macie jeszcze miejsce w swojej ekipie? Z chęcią bym się z Wami wybrał, w ubiegłym roku przejechałem od Świnoujścia na Hel- czas byłby przejechanie trasy wzdłuż zachodnie granicy i wówczas pozostaną jeszcze wschodnia i południowa. Każdy termin jest dla mnie dogodny :)

Pozdrawiam

Andrzej  :thanks:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmę kompas i będziemy się kierować na północ, w końcu do morza dojedziemy :D :D

 

dokładnie! :)

Witam serdecznie, małe pytanie tj.  czy macie jeszcze miejsce w swojej ekipie? Z chęcią bym się z Wami wybrał, w ubiegłym roku przejechałem od Świnoujścia na Hel- czas byłby przejechanie trasy wzdłuż zachodnie granicy i wówczas pozostaną jeszcze wschodnia i południowa. Każdy termin jest dla mnie dogodny :)

Pozdrawiam

Andrzej  :thanks:

 

Dawaj! - każdy uczestnik mile widziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Tak myślę, że czas już trochę zastanowić się nad szczegółami wyprawy. Co chcielibyście zobaczyć po drodze, o której zbieramy się w punkcie startu, miasta (miejsca) ewentualnych noclegów, itp.

Moje sakwy i namiot przeszły chrzest bojowy więc jestem gotowy i zwarty.

Pozdrawiam i czekam na propozycję.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad pierwszym noclegiem zastanowię się jeszcze bliżej terminu, w przyszłym tygodniu albo kolejnym wybiorę się na Berzdorfer See i zobaczę jak wygląda sytuacja z prysznicami i ceną za pole namiotowe (może nic nie kosztuje ;)).. druga sprawa taka, że dochodzą mnie słuchy o nieprzyjemnych sytuacjach z uchodźcami w Görlitz. Muszę popytać, kłopoty nam nie potrzebne. A jak się okaże, że będzie nas nie więcej jak 6 osób to zabierzemy Was do siebie na nocleg i już, bo więcej nie mamy jak zabrać.

 

Podróż na miejsce zbiórki nie powinna zająć nam więcej jak 1,5 godziny max 2, pewnie najpóźniej do 7 rano będziemy mieć już możliwość wyruszenia w podróż, jak tylko odjedzie córki autokar, więc od 9 możemy być na miejscu. Jak ktoś chce jechać z nami zapraszam (prawdopodobnie też autem ktoś po nas przyjedzie do Świnoujścia, bo kiepsko z połączeniami PKP i koszt ten sam). Tyle z mojej strony, reszta na miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszytkim!

 

powiem wam że ostatnio mam tyle pracy że nia miałem nawet kiedy o tym pomysleć

 

w ten weekend posiedzę i wyszperam trochę informacji, bo i tak kuruję się po 3-dniowej wycieczce po górach (dziś ponad 11km w dół i ponad 1800m przewyższenia, nóg nie czuję.. a raczej czuję za bardzo). Generalnie potrzebna nam lista przejść granicznych (choć kolega nam tu wyżej już wypisał) i spis noclegowni w ich okolicach. Postaram się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten weekend posiedzę i wyszperam trochę informacji, bo i tak kuruję się po 3-dniowej wycieczce po górach (dziś ponad 11km w dół i ponad 1800m przewyższenia, nóg nie czuję.. a raczej czuję za bardzo). Generalnie potrzebna nam lista przejść granicznych (choć kolega nam tu wyżej już wypisał) i spis noclegowni w ich okolicach. Postaram się to zrobić.

 

Fajnie Ania - dziekuję bardzo!

Witam serdecznie, małe pytanie tj.  czy macie jeszcze miejsce w swojej ekipie? Z chęcią bym się z Wami wybrał, w ubiegłym roku przejechałem od Świnoujścia na Hel- czas byłby przejechanie trasy wzdłuż zachodnie granicy i wówczas pozostaną jeszcze wschodnia i południowa. Każdy termin jest dla mnie dogodny :)

Pozdrawiam

Andrzej  :thanks:

 

 

Cześć Andrzej,

 

czy dołączasz się do naszej ekipy 27.06?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejścia graniczne:

Porajów, Sieniawka, Bogatynia, Radomierzyce, Zgorzelec, Jędrzychowice, Pieńsk, Przewóz, Łęknica, Siedlec??, Olszyna, Forst, Markosice (ruiny), Sękowice (Gubinek), Gubin, Żytowań, Świecko, Frankfurt-Kunowice, Słubice, Kostrzyn nad Odrą, Gozdowice (prom), Osinów Dolny, Krajnik Dolny, Gryfino, Kamieniec, Warnik-Bobolin, Rosówek, Kołbaskowo(autostrada), Szczecin, Kościno, Dobra (Buk), Stolec, Dobieszczyn, Świnoujście (przez Anklam)


Opcjonalnie, gdy wszystko nam sprzyja i nikt nie wymięka:
dzień 1) Jablonec/Nova Ves - Zgorzelec - ok. 95-100km
dzień 2) Zgorzelec:
             a) Forst - Zasieki 85-90km (4,5-5godz.)
             B) Gubin - 110-120km (ok. 6godz.)
dzień 3) a) Zasieki - Słubice - 90km
             B) Gubin - Kostrzyn - 90km
dzień 4) a) Słubice - Krajnik Dolny - 126km
             B) Kostrzyn - Krajnik Dolny - 94km
dzień 5) Krajnik Dolny - Szczecin - 70km
dzień 6) Szczecin - Świnoujście (przez Anklam - tam jest pierwszy most po stronie niemieckiej) - 160km lub dla mięczaków takich jak ja, po drodze jest prom przez Zalew Szczeciński, który skraca trasę o ok. 30km, cena promu z rowerem to ok. + - 10 euro (aktualniejszej ceny nie znam).

 

najwięcej opcji noclegowych, z tych co do tej pory wygrzebałam, znajduje się w miejscowościach: Zgorzelec, Łęknica, Gubin, Kostrzyn nad Odrą, Krajnik Dolny, Szczecin, Świnoujście i na tej podstawie "opracowałam" plan podróży. Maniek1324 podzielił się swoimi doświadczeniami i mam listę ciekawych do zerknięcia miejsc po drodze oraz trudności na trasie. Poza tym będzie jechał tą trasą w tym samym czasie, ale zaczyna jakieś 300km przed nami, jesteśmy z nim w kontakcie, więc na bieżąco przekaże nam info o stanie problemowych odcinków. Listy noclegowni jeszcze nie skończyłam, ale myślę, że nie mamy czego się obawiać. Na Berzdorfer wybiorę się w przyszłym tygodniu, bo w tym już jestem zawalona organizacją innych spraw i DESZCZEM.

 

A teraz poproszę kolejno odlicz, ile nas jedzie na 100%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejścia graniczne:

Porajów, Sieniawka, Bogatynia, Radomierzyce, Zgorzelec, Jędrzychowice, Pieńsk, Przewóz, Łęknica, Siedlec??, Olszyna, Forst, Markosice (ruiny), Sękowice (Gubinek), Gubin, Żytowań, Świecko, Frankfurt-Kunowice, Słubice, Kostrzyn nad Odrą, Gozdowice (prom), Osinów Dolny, Krajnik Dolny, Gryfino, Kamieniec, Warnik-Bobolin, Rosówek, Kołbaskowo(autostrada), Szczecin, Kościno, Dobra (Buk), Stolec, Dobieszczyn, Świnoujście (przez Anklam)

 

 

Opcjonalnie, gdy wszystko nam sprzyja i nikt nie wymięka:

dzień 1) Jablonec/Nova Ves - Zgorzelec - ok. 95-100km

dzień 2) Zgorzelec:

             a) Forst - Zasieki 85-90km (4,5-5godz.)

             B) Gubin - 110-120km (ok. 6godz.)

dzień 3) a) Zasieki - Słubice - 90km

             B) Gubin - Kostrzyn - 90km

dzień 4) a) Słubice - Krajnik Dolny - 126km

             B) Kostrzyn - Krajnik Dolny - 94km

dzień 5) Krajnik Dolny - Szczecin - 70km

dzień 6) Szczecin - Świnoujście (przez Anklam - tam jest pierwszy most po stronie niemieckiej) - 160km lub dla mięczaków takich jak ja, po drodze jest prom przez Zalew Szczeciński, który skraca trasę o ok. 30km, cena promu z rowerem to ok. + - 10 euro (aktualniejszej ceny nie znam).

 

najwięcej opcji noclegowych, z tych co do tej pory wygrzebałam, znajduje się w miejscowościach: Zgorzelec, Łęknica, Gubin, Kostrzyn nad Odrą, Krajnik Dolny, Szczecin, Świnoujście i na tej podstawie "opracowałam" plan podróży. Maniek1324 podzielił się swoimi doświadczeniami i mam listę ciekawych do zerknięcia miejsc po drodze oraz trudności na trasie. Poza tym będzie jechał tą trasą w tym samym czasie, ale zaczyna jakieś 300km przed nami, jesteśmy z nim w kontakcie, więc na bieżąco przekaże nam info o stanie problemowych odcinków. Listy noclegowni jeszcze nie skończyłam, ale myślę, że nie mamy czego się obawiać. Na Berzdorfer wybiorę się w przyszłym tygodniu, bo w tym już jestem zawalona organizacją innych spraw i DESZCZEM.

 

A teraz poproszę kolejno odlicz, ile nas jedzie na 100%....

 

Ja jadę na 100% ...no chyba że jakaś siła wyższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...