Skocz do zawartości

[1200-1700] MTB na początek + ew. rozbudowa - Kands Energy 1300 tarcze


Ninjago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

planuję na wiosnę zakup pierwszego "poważniejszego" roweru. Zastanawiałem się nad rowerem Kands Energy 1300 na tarczach mechanicznych + nieco późniejsza wymiana na m445 lub m596.

Całość łącznie z manetkami wyniesie 1800-1900 zł, jednak wydatki rozciągną się w czasie i nie będzie to dla mnie tak bolesny wydatek, a rowerem będę mógł jeździć wcześniej bez "poczekania i dozbierania".

http://rowerykands.pl/rowery/71-wyprzedaz-kands-energy-1300-2xtarcza.html

 

Finansowo przedstawia się to tak, że z założenia granicą jest 1500 zł. Jednak im bardziej rozciągniemy wydatki w czasie, tym większe one mogą być. Dlatego byłbym gotowy na późniejsze dołożenie 500 zł w imię porządnych jak za tą cenę hamulców hydraulicznych. Pozostaje otwarte pytanie, czy w tak tani rower jest sens wkładać takie hamulce, ponad 1/3 jego wartości. Jestem również otwarty na V-ki:

http://rowerykands.pl/rowery/59-wyprzedaz-kands-energy-1300.html. Liczmy 1200zł bo taka jest ogólna cena w internecie.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i jak masz zamiar tym jeździć? W tym budżecie jest to i tak namiastka MTB - tak żeby nie było wątpliwości. Bardziej opłaca się IMHO kupić od razu docelowo wyposażony rower niż dokładać i dokładać zostając na końcu z wnioskiem, że wydało się więcej, wymieniło praktycznie wszystko, a i tak najlepiej wyjdzie kupić coś innego. Oczywiście o ile gra jest warta świeczki, czyli rower używany zgodnie z przeznaczeniem a nie tylko do jazdy „po bułki” w wyniku polskiej mody na „góralszczyznę”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień zamierzam tym rowerem jeździć do szkoły. Weekendami, a już szczególnie przez wakacje do dosyć mało "ujeżdżonego" lasu. Nie jestem zwolennikiem ubitych ścieżek czy szos, a raczej chciałbym spróbować jazdy w nieco trudniejszych warunkach. Że to będzie miało mało wspólnego z MTB mam pełną świadomość.

 

"poważniejszego" nie znalazło się w cudzysłowie bez powodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Rometa przemawia przede wszystkim ten XCR. Ale hamulce m396 raczej nie zbierają pozytywnych opinii. W ogóle jaka jest realna odczuwalna różnica pomiędzy hamulcami Vbrake, m396, a m596. Czy różnica ta jest warta kolejnych 200zł pomiędzy kolejnymi wyżej wymienionymi hamulcami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...