Skocz do zawartości

[do 3000 zł] Jaki rower do MTB


pikash

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy sprzętowo  z wymienionych to Silverback  ( dobry amor powietrzny ze sztywną osią , przyzwoite hamulce i koła ) , w drugiej kolejności Unibike ( amor powietrzny ) , Cube w tym zestawieniu mocno odstaje od reszty ( sprężynowy amortyzator , podstawowe hamulce hydrauliczne , brak taperowanej główki w ramie ).

Kwestia jeszcze który rozmiar kół ci bardziej pasuje 27,5 czy 29 i jakie są twoje wymagania co do wielkości ramy  ale weź  pod uwagę że  Silverback jest tylko 20" , w Unibike masz pełną rozmiarówkę a tym Cube nie zawracałbym sobie głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia w takim razie zostaję przy Unibike koła wybiorę chyba 29" żeby poczuć różnicę po przesiadce z 26" bo ponoć przesiadkę na 27,7" mógłbym nie zauważyć. 

Jeszcze tylko z ciekawości zapytałbym o ten Megamo które z podzespołów są dużo lepsze niż w Unibike ?

Czy to jest zasługa amortyzatora i przerzutek ? Czy coś więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze tylko z ciekawości zapytałbym o ten Megamo które z podzespołów są dużo lepsze niż w Unibike ? Czy to jest zasługa amortyzatora i przerzutek ? Czy coś więcej?

Główna różnica to właśnie amor ( koszt zakupu takiego to ponad 3 razy tyle co XCR z Unibike ) z bardzo przyzwoitą pracą i osią 15mm ( przy kole 29" ma to spory wpływ na sztywność ) oraz tylna przerzutka , hamulce natomiast są lepsze w Unibiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze raz dziękuję za pomoc jadę jutro przymierzyć sie do Unibike bo:

-jest na miejscu i mogę odpowiednio dobrać ramę (przy 179cm ta pomarańcza z lepszym amorkiem mogła by okazać się za mała)

-jest zarówno na kołach 27,5" jak i 29"

- ma lepsze hamulce -moje nie zawsze działają w porę :)

-ma więcej przełożeń 30

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Można wiedzieć na co się zdecydowałeś ?

 

Mam w zasadzie identyczny dylemat, z tym ze ja bardziej nastawiam się na kupno tego Silverback'a:

 

http://allegro.pl/27-5-silverback-slade-2-slx-revelation-wyprzedaz-i5924950066.html

 

ewentualnie ten Romet:

 

http://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-romet-mustang-27-5-2-0-2015.html

 

Silverback mniej waży, Romet jest trochę tańszy. Sprzętowo to raczej dość podobnie( czy nie ? :icon_confused: )

 

 

pozdrawiam

Radek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze można pokombinować z ustawieniem siodełka i wymianą mostka.
Jasne. Po co kupić rower w dobrym rozmiarze, skoro można kupić za duży i kombinować?  :whistling:

 

@@tekturka, dopytaj sprzedawcę o długość mostka. Geometria wydaje się dość nowoczesna, więc jeśli mostek jest bardzo krótki, to rower powinien być ok. Jeśli jest tam cokolwiek więcej niż 80 mm, to chyba bym odpuścił. Teraz przy wzroście 182 cm mam rower, który efektywnie ma 62 cm + 9 cm mostka i nie jest to optymalne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja jeszcze w weekend

 

EXPERTBIKE - Unibike EXPERT 29 model 2015    kosztował 3400pln a

 

EXPERTBIKE - Unibike Flite 29 2015     kosztował 2850pln

 

dziś jestem już po przymiarce ale ich ceny w sklepie to już odpowiednio 3599pln i 3014pln :icon_confused:

 

Czyżby personel ze sklepu czytał nasze forum ?

Jeżeli tak to proszę o info czy można wrócić do starej ceny w przeciwnym razie kupię go lokalnie i serwis będę miał gratis.

 

Pozdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Igor po tym jak jeden ze sklepów we Wrocławiu obiecał że zrobi mi cenę na experta taka sama jak na Cyklisci.com tzn 3299pln nie zastanawiłem się długo więc  rowerek mam już w domu i jestem na świeżo po pierwszych 15 km :)

 

http://cyklisci.com/rower_gorski_29_unibike_expert_29,169,9750.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze 50km na expercie zrobione, to co mnie zaskoczyło to że są słabe hamulce i nie da się np zblokować całkowicie koła jak w v-brekach.

Uczucie podobne do tego jak wymieniłem w aucie klocki na nowe poczatkowo było kiepsko ale wiadomo szybko się dotarły.

Czy tu będzie podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, dziękuję wszystkim za pomoc hamulce faktycznie działają zdecydowanie lepiej po kolejnych kilkudziesięciu km.

 

Teraz szukam roweru dla kuzyna który ma niestety nieco mniejszy budżet bo max 2000pln ale i wymagania znacznie mniejsze dlatego chciałem zapytać czy idąc za ciosem i proponując mu Unibike Fusion podpowiem mu dobrze ? Bo biorąc pod uwagę jego wzrost i preferencje to nie wiem czy nie poszukać coś w crossach?

 

http://www.unibike.pl/fusion.php

 

Chłopak ma ok 170cm wzrostu i ok 70 kg żywej wagi nie planuje latać po górskich szlakach zdecydowanie woli płaskie utwardzone ścieżki + łatwe odcinki leśne.

 

 

a tu przykładowy cross w podobnej cenie

 

http://www.unibike.pl/vipergts.php

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (to mój pierwszy post) :)

 

Tak się składa, że rozglądam się za rowerem do max 3000zł, a najlepiej trochę mniej. Jestem zupełnym amatorem, praktykuję jazdę w terenie, lubię czasami przyspieszyć w lesie, ale nie ukrywam, że czasami jeżdżę w tempie emeryta po ścieżce rowerowej z dziewczyną itp. 

Dotychczas jeżdżę na Kellys Scarpe 2007. Kupiłem mu opony Geax, lekko go ulepszyłem, jednak najwięcej korzyści przyniosły pedał spd wraz z butami. Ogólnie rower jest w stanie dobrym, nic mu się nie psuje, nie odpada nic, jednak po prostu chciał bym zacząć nowy sezon z nowym rowerem. 

Moja znajomość części rowerowych jest na poziomie podstawowym, więc zwracam się do Was o pomoc. 

 

Konkrety: 

 

Moje wymiary:

-wysokość: 181 cm

-długość nogi po wewnętrznej stronie: 88cm

-waga 81 kg

 

Czego szukam:

-rower hardtail

-29er koniecznie

-przyzwoity stosunek cena/jakość 

 

Jak jeżdżę:

-dojazd do terenu śmigania, czasami ładnych kilka km po ścieżce/asfalcie itp

-las, polne drogi, górki, sporo podmokłych terenów, okazjonalnie rower na bagażnik i zwiedzanie ciekawych miejsc

-czasami jazda na wariata, czyli szybko i intensywnie :) 

 

Celowo nie wklejam modeli rowerów, zresztą, nie mam poważniejszych typów. Może to być rower z jakiejś wyprzedaży, starszy rocznikowo itp. Nie będę pisał o wymaganej geometrii ramy, kasecie czy amortyzatorze, bo mam za małą wiedzę, żeby się wypowiadać. Mam nadzieję, że po moim opisie coś dopasujecie. Liczę na Waszą pomoc :)

 

 

Michał

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...