Skocz do zawartości

[Romet Orkan 5.0] Bagażnik/błotniki/oświetlenie/licznik


Sliwa007

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam bagażnik Crosso. Tańszy. Bardzo dobry. Pasujący pod ich sakwy w razie czego.

 

A oświetlenie to bateryjne czy pod dynamo/prądnicę? Jak to drugie to poszukaj w AXA. Dobre i w rozsądnych cenach. Na baterie to właściwie tylko kasa cie ogranicza.

 

Licznik Sigmy ok; ewentualnie Cateye. Zastanów się czy przewodowy czy bezprzewodowy. Ja obecnie użytkuję bezprzewodowy i dochodzę do przekonania, że zmiana z kabelkowego to był błąd. Następny licznik kupię przewodowy i taki tobie też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelkowa Cataya, która ma już ponad 20 lat i działa idealnie nie jest juz produkowana. Zastanów się czego oczekujesz od licznika. jakich funkcji. To ważne, żeby licznik nie miał rzeczy, których nie używasz a wiecznie musisz przełączać. Irytuje. Zruć uwagę na podświetlenie. Zastanów sie czy ma mieć funkcje pamięci dla dwóch rowerów czy jeden. Kupując dobrego producenta to kazdy model jest dobry ale musi też mieć na pokładzie wszystko to o ty chcesz a nie miec rzeczy tobie zbędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik też polecę Crosso. Mam, używam z sakwami też Crosso, zdaje egzamin. W miarę lekki, prosty, ale solidny.

Oświetlenie ma być takie do jazdy w ciemnościach, nie tylko po oświetlonych ulicach w mieście? Mogę polecić latarkę EDC X1 (do znalezienia na znanym portalu aukcyjnym :P) Tylko trzeba uważać w cywilizowanych miejscach, żeby nie oślepiać innych.

A najważniejszym akcesorium i tak jest porządny u-lock :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie będzie w 60% używane w mieście oraz przed nocą, reszta to wycieczki itp. Planuje rowniez 2/3 dniowy wyskok.

 

No właśnie o to rowniez chciałem zapytać, czego używacie do zabezpieczenia swojej własności? I co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie bagażnik to ja jako oświetlenie tylne polecam taką lampkę, ona jest zdejmowalna.

 

Nie wiem jak się nazywa jedyne co tam odczytałem to  CC-201 lub CG-201

 

Przód

2ps3gbo.jpg

 

Tył.

rj30nb.jpg

 

Do tego jest jeszcze 2 część przykręcana do bagażnika.

 

Z tego co widziałem bagażniki często są już przystosowane by przykręcić do nich oświetlenie, mają odpowiednie uchwyty i tam się taką lampkę przykręca, tą na dodatek można zdjęć i schować w kieszeń.

Naprawdę świeci fajnie, są 4 tryby świecenia zasilanie to 2 baterie AAA(ja używam akumulatorki AAA)

 

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oświetlenia na tył nie brałbym niczego specjalnie na bagażnik. Bagażnik czasem fajnie jednak zdjąć, nie jest potrzebny cały czas, a każdą lampkę jakoś do bagażnika da się w ten czy inny sposób przyczepić.

U-lock to konieczność, jeśli właściciel jest mocno przywiązany do swojego roweru :) Mogę polecić Kryptonite Evolution 4, bo mój rower wciąż należy do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oświetlenia na tył nie brałbym niczego specjalnie na bagażnik. Bagażnik czasem fajnie jednak zdjąć,

Zdjęcie bagażnika w niczym mi nie przeszkodziło, bo i na to znalazłem sobie prosty, szybki i tani sposób.

 

Wystarczy sobie kupić takie coś zamontować gdzie potrzeba i po kłopocie.

rlba61.jpg

 

Jak widać, ba nawet torebka pod-siodłowa bez problemu weszła (tutaj widać jeszcze starą lampkę na kabel) 

1585n2q.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

ja kupiłem nóżkę z decathlonu i pasuje, nic nie mogę jej zarzucic.

 

Błotniki mam sks velo 55" cross, Również wszystko cacy, jedyne do czego możn się przyczepić to tylny błotnik mógłby być dłuższy od strony siodła.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam pytanie odnośnie bagażnika tylnego Crosso - czy potrzebne są adaptery do hamulców tarczowych? Jeżeli tak, to w której wersji rozmiarowej (chcę kupić całość przez internet i wolałbym z góry wiedzieć, że wszystko spasuje).

 

Dodatkowo chciałbym zapytać, czy ktoś może polecić jakieś pasujące błotniki? W Romecie stwierdzili, że nic im nie pasowało. Z pierwszej strony widzę jedną propozycję, ale zawsze więcej opcji nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...