Skocz do zawartości

[łańcuch] CN-HG71 czy ConneX 804


st1ik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem wymienić napęd w moim rowerze. Obecnie rower jest na kasecie CS-HG51 + Wippermann ConneX 804 (8 rzędów).

Kasetę kupię raczej taką samą, zastanawiam się tylko nad łańcuchem. CN-HG71 czy ConneX 804 ? Który lepszy ? Wipermana zdzieram już drugiego. Wydaje mi się dość głośny, ale przejeżdżam na nim  około 6k kilometrów. Chyba, że jakiś inny łańcuch w podobnych pieniądzach ktoś poleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wsystko jasne. Zostaję na sprawdzonym wippermannie :)

Dzięki.

Ja tam jestem bardzo, ale to bardzo z HG71 zadowolony. A connex jeśli już to nie 804 tylko 808, bo psie pieniądze kosztuje a przynajmniej cały jest pokryty a nie połowicznie.

tzn ? czym dokładnie różni się 808 od 804 ? Różnica w cenie nie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba trudno będzie znaleźć stary, japoński HG71. Popytałem kilku największych sprzedawców ze znanego serwisu i wszyscy jak jeden mąż podawali jako producenta HG71 Tajwan.

Można sobie więc odpuścić Shimano. Czy porównywalny do Connexa jest KMC X8.93?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, trochę naciągane powiedzieć stary o produkcie, który jest na rynku raptem rok.

Muszę kupić na dniach kasetę (wybiorę pewnie HG41) i łańcuch i wezmę chyba HG71. Nawet jeśli jego produkcję przeniesiono na Tajwan to do moich potrzeb będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Conneksa 904 kupionego w zeszłym roku, ponad 3500km i jest jak nowy. Za to komuś tam Conneksy hałasują podobno czy przełożenia się gorzej zmieniały - u siebie nie potwierdzam.

 

KMC z kolei mam z niskiej półki, model Z99, i jest to gumka od majtek. Jakoś po niecałym tysiącu kilometrów przymiar w niego wpadał. Obecnie dożynam go w zimówce, jak się włoży przymiar to jeszcze można nim przód tył poruszać :) Z serią X nie miałem styczności, ale rzeczywiście zbiera dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam jeszcze z szybkim pytaniem. Kupiłem Connex'a 808. Jest do niego spinka nazywana wdzięcznie connex link. Spinka ta dość lekko się spina i rozpina. W zasadzie wystarczy tylko dwa końce łańcucha pociągnąć ku sobie. Czy tak ma być ? Boje się, że spinka może mi się rozpiąć w czasie jazdy. Oczywiście nie podczas pedałowania do przodu - bo wtedy nie ma takiej opcji ale np podczas zakręcenia pedałami do tyłu. w Connex 804 którego miałem wcześniej spinka była inna i wchodziła bardzo ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W zasadzie wystarczy tylko dwa końce łańcucha pociągnąć ku sobie. Czy tak ma być ? Boje się, że spinka może mi się rozpiąć w czasie jazdy.

Tak ma być.O rozpięcie się nie martw.

Jak dla mnie te spinki są numer jeden.Bezproblemowy montaż i demontaż. Przerobiłem  kilka innych i wróciłem.

Pamiętaj żeby dobrze założyć bo łańcuch będzie skakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam jeszcze z szybkim pytaniem. Kupiłem Connex'a 808. Jest do niego spinka nazywana wdzięcznie connex link. Spinka ta dość lekko się spina i rozpina. W zasadzie wystarczy tylko dwa końce łańcucha pociągnąć ku sobie. Czy tak ma być ? Boje się, że spinka może mi się rozpiąć w czasie jazdy. Oczywiście nie podczas pedałowania do przodu - bo wtedy nie ma takiej opcji ale np podczas zakręcenia pedałami do tyłu. w Connex 804 którego miałem wcześniej spinka była inna i wchodziła bardzo ciasno.

 

Jeśli założysz tę spinkę w prawidłowym kierunku (jak w instrukcji) to nie powinieneś się obawiać rozpięcia. Ja przejechałem na jednej spince Connex 8 rzędowej około 3000 km, na pinach nie było śladów wytarcia, tylko lekkie wypolerowanie. Wczoraj jadąc do pracy straciłem ją, pogięła się przy gwałtownym rozpięciu, ale z całą pewnością przez niedbałe założenie.  Przy spinaniu i rozpinaniu należy też kontrolować czy obydwie połówki są proste i obydwa piny pewnie zablokowały się w otworach płytek oraz dbać o jej czystość. Nieprawidłowe zapięcie będzie skutkowało przeskakiwaniem łańcucha (mniej więcej co kilkadziesiąt obrotów), który wcześniej nie przeskakiwał, wtedy trzeba szybko zareagować i poprawić. Na źle zapiętej spince przejechałem trochę ponad 7 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Wydaje mi się, że spiąłem ją dobrze. Łańcuch pracuje płynnie. Co prawda nie jechałem jeszcze na tym rowerze, sprawdzałem tylko na sucho na stojaku. Nie mniej jednak do rozpięcia jej nie potrzeba zbyt wiele siły. Troche mnie to zdziwiło. Do szejkowania bardzo wygodna sprawa, tylko obawa czy się nie rozepnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam jestem bardzo, ale to bardzo z HG71 zadowolony.

Ja tak samo używam Dura-Ace/XTR i jestem bardzo zadowolony z jakości łańcuchów Shimano. W moim testach wyszło, że żywotność jest porównywalna do Campy. W internecie utarł się mit o słabych łańcuchach Shimano i ludzie powtarzają go w kółko jak małpy bez żadnej weryfikacji (ewentualnie opierając się na efekcie placebo i nie wykonując żadnych pomiarów w zbliżonych warunkach)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ta spinka Ci się nie rozepnie ze wzgl. na specyficzny kształt kanaliku, w porównaniu do prostego w innych spinkach:

 

zapinki2.jpg

 

Mam taką luźną KMC, zapinanie, rozpinanie bajka, ale przy zjeździe po schodach puściła. Łańcuch spadł, a co się spinki naszukałem :D. Oczywiście dzień później kupiłem inną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Co prawda nie jechałem jeszcze na tym rowerze, sprawdzałem tylko na sucho na stojaku.

W trakcie jazdy ujawnia się złe zapięcie spinki i to głównie na małych zębatkach. Ale jak założyłeś "uśmiechem" w górę to będzie git.

Znaczy się tak :(  a nie tak :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...