Skocz do zawartości

[rower] 29er CrMo ?


radko10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chciałbym skorzystać z wiedzy forumowiczów.

Przymierzam się do zakupu roweru 29er.

Do tej pory jeżdzę na ramie 26 CrMo z sztywnym widelcem.

Miałe okazje próbować rowery zbudowane na ramie aluminiowej i kompozytowej.

Jeśli są jeszcze jakieś firmy robiące gotowce 29 ze stali to proszę o podpowiedź, które są godne uwagi.

Moje wymagania to rower stalowy widelec może być sztywny, przełożenia 1x10/1x11.

Większość czasu spędzam na jeżdzie po płaskim w Parkach Narodowych.

Jeśli chodzi o finanse to zakup powinien zamknąć się w kwocie 5000 pln.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

5kPLN na samą ramę+widelec czy cały rower?

Bierzesz pod uwagę sprowadzanie ramy?

Jeśli za samą ramę/widelec to można się pokusić o robienie ich na zamówienie.

 

Polecić konkretnie nie polecę nic bo nie siedzę w nowych 29erach, natomiast przejrzałbym temat rzekę ;)

http://www.forumrowerowe.org/topic/103354-rower-romet-29er-czyli-pretekst-do-dyskusji-o-stali/

Od końca najlepiej bo tam są aktualne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Polsce w zasadzie dostępna jest tylko Kona Unit,  tyle że wychodzi jako singiel (1 bieg) w 2015 kosztował 3600 ale już ich nie ma... modele 2016 będą od marca. Można kupić samą ramę z widelcem za 2200 i złożyć co się podoba http://www.konaworld.com/unit.cfm Przez chwilę nawet myślałem żeby go kupić jako gotowca, wymienić tylną piastę na Shimano Alfine i śmigać, ale jednak poszedłem w HT 27,5 bo jakoś nie czuję 29... ZAKLAMRUJ temat bo zaraz wyląduje w śmietniku!!!

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

w zasadzie dostępna jest tylko Kona Unit

 

No bez jajeczek...

 

U Horizonów kupisz Nimble'a lub może udałoby się zeszłorocznego Meciola HT. A jak śpisz na kasie to możesz tam łyknąc Mikołajka...

 

Beastie Bikes może Ci zaoferowac Niner'a...

 

Zawsze cuś...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
U Horizonów kupisz Nimble'a lub może udałoby się zeszłorocznego Meciola HT. A jak śpisz na kasie to możesz tam łyknąc Mikołajka...

 

Myślę, że autor tematu może nie do końca "załapać", co miałeś na myśli. ;) 

 

No i te 5 klocków, to jest chyba budżet na całość, a nie tylko na frame-set, więc powyższe propozycje ram będzie chyba musiał wykreślić z listy i szukać czegoś innego.

 

Ja bym proponował poczekać do marca/kwietnia przyszłego roku i przyczaić się mocno na Mariana Pine Mountain 1... Albo zrobić teraz pre-order...

 

I choć nie będzie to pełnoprawny najner, to cenowo chyba będzie wypadał najlepiej na rynku.

Edyta:

Ewentualnie Krampus i rzeźbić, ale budżet będzie ciasny.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Albo pogonić ciągle poniewierajace się po Kraju-Raju Unplugged'y...
 

Z Kross'em jest ten problem, że jest tylko w jednym rozmiarze, a autor wątku się jeszcze do końca nie przedstawił. :)
No i ma sporo zniechęcających do niego wad. Na szybko i chyba najważniejsze: alu-sztuciec, brak otworów montażowych, no i w porównaniu z powyższymi marne prześwity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie rozumiem tego owczego pędu w stronę 29.

 

Tu nie ma co rozumieć, takie są poprostu realia rynku... 26 jest dostępne tylko z drugiej ręki lub jeśli chodzi o sztywniaki na bardzo budżetowym spektrum wyboru, lub wyspecjalizowanym, pełnozawieszonym, cięższym łomocie..

 

Jednakowoż, przy 170cm wzrostu rozważyłbym poważnie 27.5 lub 27.5+

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar koła ma znaczenie, i nie bardzo jest tu o czym dyskutować.

 

Co do 29 versus 27.5 racja. Przy moim wzroście muszę uważać.

Zauważ jednak że np. polecany przez Ciebie inbread ma ramę S dla mojego wzrostu.

Rozważałem zakup 27.5 jednak zalety trakcyjne 29 są tym czego potrzebuje.

Gdy różnica byłaby 1.5 pozostałbym przy tym co posiadam, modernizując napęd.

W moim przypadku większe znaczy lepsze.

Gdybym kupował pierwszy rower to pewno byłoby to 27.5.


A jaka jest różnica między 27.5 i 27.5+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 175 cm i 20 lat smigalem na 26, od 2 tyg mam 27.5 i jestem wniebowziety. Zanim kupiłem przymierzalem różne maszyny w tym sporo 29 i za wyjątkiem jednego BMC na wszystkich czułem się jakbym kierował tirem. Ale wiadomo jak kto lubi. W moim odczuciu powinny być zachowane jakieś proporcje między wielkością koła, rozmiarem ramy i wzrostem bikera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Plus to opony 2.8-3.5 cala.

 

Fat to wszystko od 3.8 wzwyż 

 

Opony 27.5+, na szerokich (40-50mm wewnętrznie) obręczach mają średnicę bardzo zbliżoną do standardowych (do 2.4 cala) kół 29-erowych.

 

Dodatkowy bonus to ilość powietrza pod zadkiem i trakcja...

 

 

 

W moim odczuciu powinny być zachowane jakieś proporcje między wielkością koła, rozmiarem ramy i wzrostem bikera.

 

 

Uhmmm... Czyli masz zadatki na policję rozmiarową... Napisałeś, co kto lubi i tego się trzymaj  :thumbsup:

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post możesz edytować najeżdżając na niego kursorem wybierając opcję edytuj(znajduje się w dolnej części postu) ale na edycję tematu już jest za późno. Jeśli dobrze pamiętam to jest na to chyba godzina teraz musisz prosić o to moderatora


 

 

post-173374-0-21700600-1451570476_thumb.png

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus to opony 2.8-3.5 cala.

 

Fat to wszystko od 3.8 wzwyż

 

Opony 27.5+, na szerokich (40-50mm wewnętrznie) obręczach mają średnicę bardzo zbliżoną do standardowych (do 2.4 cala) kół 29-erowych.

 

Dodatkowy bonus to ilość powietrza pod zadkiem i trakcja...

 

 

 

 

 

Uhmmm... Czyli masz zadatki na policję rozmiarową... Napisałeś, co kto lubi i tego się trzymaj :thumbsup:

 

Szacunek..

I.

Żadna tam policja rozmiarowa. Jak komuś przy 160 cm pasuje rama 15,5 cala i koła 29 to niech smiga, a jak to wygląda to inna sprawa. Najważniejsze żeby na rowerze się dobrze czuć, a reszta schodzi na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Żadna tam policja rozmiarowa.

 

Ale jednak:

 

 

 

a jak to wygląda to inna sprawa.

 

:P

 

Daj se siana chopoku. 29ery nie są obowiązkowe dla wszystkich, a jak Ci nie pasują to masz jeszcze kilka innych rozmiarów kół do wyboru i cała ciężarówke opcji geometrycznych.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...