Skocz do zawartości

[siodełko] Ból pośladków - źle dobranie siodełko?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w nowym rowerze siodełko Selle Royal Alpine http://www.selleroyal.com/en/comfort/alpine. Niestety po ok. 50 km jazdy (trekking) zaczyna mnie strasznie boleć tyłek. Zmierzyłęm sobie rozstaw kości kulszowych , wyszło 130 mm, czyli teoretycznie siodło powinno być dobrane. Ale doczytałem, ze w tego typu siodełkach rozstaw kości powinien być równy odległości miedzy środkami tylnych poduszek. A u mnie ta odległość wynosi 90 mm. Czyli co, mam szukać damskiego siodła o szerokości 210 mm? :002: Patrzyłem na przystępne cenowo i ładne WTB Rocket Race https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/siodelka-rowerowe/mtb-szosa/p,siodelko-rocket-race-150mm-czarne-wtb,439205.html . Ono ma inny kształt - może tu jest pies pogrzebany? Oczywiście najlepiej kupiłbym skórzane Brooksa, ale to jak się zorientowałem minimum 350 zł :(

post-173574-0-69072000-1451320130_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Siodełko prawidłowo ustawione? Spodenki z wkładką masz? Jeśli nie to polecam zainwestować.

Oczywiście. Czuje ból właśnie w miejscach pod guzami kości kulszowych.

Te filmiki właściwie pokazuję tylko metodę pomiaru rozstawu kości za pomocą specjalnego krzesełka, zalecają jazde w spodenkach z pampersem bez majtek oraz jest reklama żelu chłodzącego, który jak łatwo sprawdzić kosztuje 79 zł za 200 ml. To juz taniej chyba wyjdzie maść końska chłodząca po 16 zł za 250 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę na siodle 130 mm, z pomiaru wyszło mi ze powinienem mieć 146 (pomiar wg Bontragera), a wygodnie siedziało mi sie na 154. To tyle w kwestii danych liczbowych.

Siodła maja rożne wypełnienie co do ilości i sprężystości, skorupa ma rożny kształt wiec pomiar rozstawu nic ci nie powie. Pozostaje testowanie lub kupowanie w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rower trekingowy kojarzy się z niemal wyprostowaną pozycją, co chyba niejako wymusza stosowanie szerszych „kanap”.

Tymczasem wrzuciłeś link do siodła, które sam producent określa jako model do pozycji pochylonej (athletic), tak samo jak kolejne siodło wtb, które chcesz wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To siodło to jakaś miękka kanapa czy bardziej twarde?

 

żelowe - miękkie

 

Mi rower trekingowy kojarzy się z niemal wyprostowaną pozycją, co chyba niejako wymusza stosowanie szerszych „kanap”.

Tymczasem wrzuciłeś link do siodła, które sam producent określa jako model do pozycji pochylonej (athletic), tak samo jak kolejne siodło wtb, które chcesz wybrać.

 

Czyli np. Selle Royal Premium Ellipse Moderate byłoby odpowiedniejsze? http://www.akcesoria-rower.pl/selle-royal-siodelko-zelowe-premium-ellipse-moderate-meskie-p-527.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudeusz09

napisał ...Jeśli na żelowym miękkim siodle bolą Cię kości kulszowe to coś nie halo ;).

 

I tu się mylisz. Miękkie siodło jest ok na małe odległości a tym samym do krótkotrwałego siedzenia. Ja także miałem siodło żelowe i bardzo sobie je chwaliłem na dystansach  10-15 km. Tymczasem jak na takim siodle siedzi się 5-8 a często więcej godzin to żel na niewiele się zda. Kości kulszowe piją jak diabli.

 

Dlatego właśnie na dłuższe dystanse wymyślono siodło skórzane, które dopasowuje się do tyłka i tam gdzie jest największy nacisk tam najbardziej się odkształca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór siodełka to ogromna loteria i bardzo ciężko doradzić, bo każda dxxx jest inna.

 

Jest natomiast duże prawdopodobieństwo, że któreś z siodełek WTB będzie wygodne.

 

Przerabiałem cztery modele i najwygodniejsze jak dla mnie są Pure V i Rocket V. W miarę wygodne też jest Devo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy totalnie różne doświadczenia. Wiem, że będziesz chwalił brooksa bo Tobie przypasowało. Ja sobie nie wyobrażam siedzenia na twardym siodełku. Właściwie to nie ja, a moja dooopa :D. Testowałem różne siodełka na różnych dystansach. Naczytałem się opinii w sieci typu "im dłużej chcesz jeździć tym twardszego siodła szukaj". Zrobiłem sobie z tyłka jesień średniowiecza :D. Ostatnio sporo jeździłem na SI max flite gel flow. Twarde dosyć i po 2-3h czułem jakbym na desce siedział. Teraz zainwestowałem w SI man gel flow, które jest dosyć miękkie i jestem w stanie wysiedzieć na nim zdecydowanie dłużej. Tak więc doopa to bardzo indywidualna sprawa co potwierdzają tu wszyscy ;). A co do bardzo miękkich siodeł to doświadczenia mam takie, że owszem, tyłek sobie można odparzyć na dłuższych trasach, ale żeby kości bolały? Trochę się zdziwiłem, no ale nie wnikam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odgniotłem boleśnie od siodła Bontrager SSR, które było kanapowato miękkie w porównaniu do innych używanych przeze mnie.

W moim przypadku zasada "dłużej jeździsz, możesz jeździć na twardo" sprawdzała sie - zaczynałem od siodła 450 gramów (Spec BG), skończyłem na Selle Italia SLK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używane...Rower jest nowy, nie będę ładował używki. Mam skórzane (ale nie Brooks) w drugim rowerze i na tamtym jeździło mi się bardzo wygodnie. Czyli chyba pozostaje odżałować i kupic nowego Brooksa :(

Co prawda w necie szukałem ,ale

http://www.spacycles.co.uk/products.php?plid=m2b0s204p2667 - 35 funtów czyli ok. 200 zł ale nie wysyłaja do Polski, zaś w przypadku np. dostawy do Niemiec koszty wzrastają o 24 funty czyli robi się razem 59 - za tyle można w PL kupic juz Brooksa.

http://www.ebay.com/itm/Handmade-Genuine-Leather-Bike-Saddle-Vintage-Bicycle-Classic-Black-MIT-/281893702456 - 60 $, ale do Polski nie wysyłają :(. Jestęsmy krajem III świata, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross robi też podobne siodełka do Brooksa, ale nie wiem jak z jakościa - był na forum temat o tym siodełku , ja kupiłem do swoich rowerów Brooksy i jedyny problem , że musiałem zmienić spodnie rowerowe na takie bez pampersa. Poszukaj w necie / OLX/ , czasem można kupić używanego Brooksa w bardzo dobrym stanie  za niewielkie pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kross robi też podobne siodełka do Brooksa, ale nie wiem jak z jakościa - był na forum temat o tym siodełku , ja kupiłem do swoich rowerów Brooksy i jedyny problem , że musiałem zmienić spodnie rowerowe na takie bez pampersa. Poszukaj w necie / OLX/ , czasem można kupić używanego Brooksa w bardzo dobrym stanie za niewielkie pieniądze .

http://allegro.pl/skorzane-siodlo-na-sprezynach-kross-retro-i5702068781.html - prawie 1,5 kg :verymad:

Ciekawe czy dałoby sie wywalić te sprężyny? No i kolor nie za ciekawy. Gdyby zacżeli robić czarne, solidne i bez spreżyn to pewnie mieliby sporo klientów

A temat znalazłem http://www.forumrowerowe.org/topic/174456-siodlo-gs-06rcu-czyli-retro-by-kross/

Czyli używane skórzane raczej nie wchodzi w grę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Miękkie siodło jest ok na małe odległości a tym samym do krótkotrwałego siedzenia. Ja także miałem siodło żelowe i bardzo sobie je chwaliłem na dystansach  10-15 km. Tymczasem jak na takim siodle siedzi się 5-8 a często więcej godzin to żel na niewiele się zda. Kości kulszowe piją jak diabli.

 

Ja się odgniotłem boleśnie od siodła Bontrager SSR, które było kanapowato miękkie w porównaniu do innych używanych przeze mnie.

W moim przypadku zasada "dłużej jeździsz, możesz jeździć na twardo" sprawdzała sie - zaczynałem od siodła 450 gramów (Spec BG), skończyłem na Selle Italia SLK.

 

A można wiedzieć, czy jeździcie w spodniach z wkładką czy bez? Aktualnie eksperymentuje z siodełkami w mojej Meridzie, oryginalne jest firmy Cionlli, bardzo porządnie wykonane, ale dość twarde - w jeździe bez wkładki odczuwam dyskomfort po 30 km. Wymieniłem próbnie na Accent Derry które jest wyraźnie miększe, na krótki dystans bez wkładki jest fajnie, nie wiem jak na długie podróże. Lepiej jest mieć więc twarde siodełko i jeździć w spodniach z wkładką, czy miękkie i jeździć w normalnych spodniach? ;) Obydwa mają odpowiednią szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siodło - siodłem, bardziej wyprostowana pozycja przesuwa większość ciężaru na tyłek.

Przejechałem się kiedyś na rowerze ala miejskim, super miękkie siodło, pozycja wyprostowana,

po przejechaniu 30 km miałem dosyć.

Aktualnie jeżdżę w rowerze 29 ht na stosunkowo twardym Selle Italia SLR i się dogadujemy bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :) i nie ważne że już tyle razy poruszany ciekawe czy autor pochwali się co kupił.

Co roku pojawiają się nowe siodełka, nowi użytkownicy którzy też coś tam kupują i może ktoś pisząc w takim temacie też wnieść coś merytorycznego do tematu i nie pisze tutaj o sobie czy tym co napiszę.

 

Ja po 38 latach przerwy z rowerem, ponad rok temu przechodziłem przez ten problem :)

 

 

Przejechałem się kiedyś na rowerze ala miejskim, super miękkie siodło, pozycja wyprostowana, po przejechaniu 30 km miałem dosyć.

 

 

 

Właśnie od takiego roweru się zaczęło i nie było tak źle - no cóż rower nie był kupiony do jazdy 30 km+ za jednym przysiadem dlatego jak.

Trochę się "rozjechałem" i się zaczęło (jak to u mnie kombinowanie) :) (czytaj siodełko - wanie) 

 

Kupiłem takie-porażka jedna jazda i oddałem to sąsiadowi.

24zahad.jpg

 

Teraz zeszło trochę dłużej,

20609js.jpg

 

Jako że było to do roweru trekingowego trochę czytania, jakieś telefony i stanęło na tym.

 

2nb4x1h.jpg

 

Ale z taką sztycą (tanio ten komplet nie wyszedł) ale jest OK 

 

2j3hf0x.jpg

 

Do tego dokupiłem sobie gatki z Decatlonu ( za 99 zł polecane tutaj) o takie:

b7m0za.jpg

 

2v3ol5u.jpg

 

I jest naprawdę super (do tego stopnia że mam już tych gatek 3 sztuki) 2 do jazdy na zmianę i jedne na zapas bo doszedłem do wniosku że za 99 zł nic lepszego chyba nie kupię.

 

Ale kilka miesięcy minęło u mnie kolejny rower a tam takie siodełko !

 

mrcqwg.jpg

 

Pierwsze 40 km i jakie moje zdziwienie - toż to jest to co potrzebuję, to siodełko + gatki z Decatlonu i mam komfort w pełnym słowa tego znaczeniu.

Doszło do tego że kupiłem sobie już na zapas podobne (przetestowane i jest OK)

 

25at7ag.jpg

 

Teraz po czasie tak sobie myślę że chyba nie da się jednoznacznie odpowiedzieć kup sobie to i to siodełko a będziesz pan zadowolony.

Tam jest chyba więcej czynników które powodują problemy w czasie jazdy, po sobie wiem że częstotliwość jazdy powodowała że nie zwracałem na to uwagi tak jakby "4 litery" się przyzwyczaiło do tego, dodam tylko że po jeździe po umyciu się pośladki kremuję takim kremem z dodatkiem talku.

 

jka 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siodło - siodłem, bardziej wyprostowana pozycja przesuwa większość ciężaru na tyłek. Przejechałem się kiedyś na rowerze ala miejskim, super miękkie siodło, pozycja wyprostowana, po przejechaniu 30 km miałem dosyć. Aktualnie jeżdżę w rowerze 29 ht na stosunkowo twardym Selle Italia SLR i się dogadujemy bez problemów.

Troche drogie...

Mozna wysnuc pewien wniosek. Kupic twarde ale dobrze dopasowane siodełko i nakładkę żelową (na krótkie trasy) :thumbsup: .

 

 

Jako że było to do roweru trekingowego trochę czytania, jakieś telefony i stanęło na tym.

https://www.rowerystylowe.pl/p-5450/siodelko-rowerowe-terry-fisio-flex-gel-meskie - też nie najtańsze, ale z tylu bardziej płaskie od mojego.

PS też mam tę sztycę NCX, ale w firmowej osłonie, bo inaczej szybko zaczynała hałasować łapiąc zanieczyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

też nie najtańsze,

 

Zgoda nie najtańsze, ale co zrobić tak jakoś mi wychodziło że ono powinno podpasywać.

Zmieniłem w nim tylko podkładki, dostosowując to do swojej obecnej wagi.

 

dr9vo9.jpg

 

 

 

PS też mam tę sztycę NCX, ale w firmowej osłonie,

 

Ja już jedną rozwaliłem ta tulejka się wyrobiła, o tak jak to widać na tej fotce, ale uznano mi gwarancje i dostałem nową.

 

2db2n8y.jpg

 

Możesz napisać z czego ta osłona i gdzie kupiłeś.

 

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...