Skocz do zawartości

Co to za kominek i jak go pompować?


futrzaczek99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Miałem dzisiaj problem z napompowaniem roweru. Tzn. dętki :) Mam rower marki Kross, model Trans Pacific 2015 r. jakie tam są wentyle?

Pompowałem jakoś wcześniej rower kompresorem na stacji, jak "typowy Janusz" i wszystko było dobrze, tym razem, jak zwykle założyłem wężyk, kompresor pompował, ale tylko do 2.8 (opona była bardzo miękka) a ja ustawiłem 3.5 (bo tak do tej pory jeździłem) i kompresor po napompowaniu 2.8 wyłączył się, a powietrze zaczęło mi z opony ulatywać, aż do pustej opony.

Mój wujek twierdzi, że to jakieś "rowerowe nowoczesne" a dla mnie, to zwykły kominek Schradera, tyle, że dość krótki.

Wujek instruował mnie, jak się coś takiego pompuje, że trzeba jakoś ten zawór odbezpieczać, czy za przeproszeniem ch&j wie co.

 

Moje pytanie jest następujące,  co to jest i jak to pompować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@tobo, Trochę poszukałem i tam jednak prawdopodobnie jest zawór shredder https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/trekkingowe/p,kross-rower-trans-pacific-platynowy-2015-kross,419002.html

 

Kompresor na stacji sprawny? Niektóre czasem są uszkodzone... :whistling:

Z opisu wynika że to musi być shredder bo w końcu udało się napompować tylko powietrze zeszło. :whistling:  Więc albo wentyl uszkodzony albo dętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...