Skocz do zawartości

[mapy] opinie o mapach


juras.szy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam przejechać latem Szlak Latarni Morskich i chciałbym zakupić mapy całego wybrzeża. znalazłem mapy Wydawnictwa Eko-Graf  pt. Wybrzeże Bałtyku (4 szt. jako komplet Świnoujście-Hel) i pytanie czy ktoś używał tych map? jak z ich czytelnością, szlaki, itp. Pytam ponieważ zawsze kupowałem mapy Compassu. Skompletowanie map innych wydawców to żeby mieć ciągłość trasy to nawet 5-6 map.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Kamfan o takiej możliwości ale wole o wiele bardziej mapy rastrowe od innych wektorówek itp.

Mam gps Garmin Dakota 20 i tez mam dylemat bo jakbym chciał zakupić do niego te mapy wybrzeża to 100 zł nie wyjęte (jedna pod Garmina kosztuje 19 zł) i myślę ze trza będzie odpalić telefon z jakimś powerbankiem i zrobić jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja korzystam z OSMand na androida a jak mi czegoś brakuje to to wrysuje na openstreetmap.org i za kilka dni ściągam nową mapę albo stąd http://openstreetmap.pl/osmand/ albo stąd http://download.osmand.net/rawindexes/. Program darmowy tylko do 10 pobrań map (mapy są darmowe) więc dlatego ściągam z podanych linków. Do tego można dodać ślad gpx.

Mapa ze szlakami do wglądu - http://osmapa.pl/w/szlaki/ - w lewym dolnym rogu jest menu z warstwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locus na Androida - można z poziomu aplikacji ściągnąć wybrany fragment mapy offline (jest co najmniej kilka dobrych darmowych do wyboru, w tym moje ulubione 4umaps.eu i osmapa.pl) lub korzystać on-line. Więc jak w połowie wycieczki zmienisz plan, to nie będziesz w sytuacji, że brakuje Ci jakiegoś obszaru. Ta aplikacja jest jedynym powodem, dla którego ciągle tkwię na Androidzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wychodzi na to ze w Dakocie będę miał mapy OSM a rastrowe to niestety tylko papierowe.

Nie będę kombinował z telefonem bo Dakota jest bardziej poręczniejsza pod względem np. działania na bateriach (ok.15h) które jak się skończą to kupie w każdym sklepie a telefon nie zawsze będę miał gdzie naładować przy noclegach pod namiotem na dziko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Zamierzam przejechać latem Szlak Latarni Morskich i chciałbym zakupić mapy całego wybrzeża. znalazłem mapy Wydawnictwa Eko-Graf  pt. Wybrzeże Bałtyku (4 szt. jako komplet Świnoujście-Hel) i pytanie czy ktoś używał tych map? jak z ich czytelnością, szlaki, itp. Pytam ponieważ zawsze kupowałem mapy Compassu. Skompletowanie map innych wydawców to żeby mieć ciągłość trasy to nawet 5-6 map.  

 

Witaj.

 

Mam nadzieję że nie za poźno :-) W 2015 przejechaliśmy wybrzeże właśnie przy pomocy map Eko-Graf. Ktoś w końcu pomyślał tworząc mapy własnie na potrzeby podróżowania wzdłuż wybrzeża. Po rozłożeniu mapa podzielona jest na poziome pasy obejmujące częśc nadmorską. Nie ma na nich dalszych terenów w głębi lądu. Korzystaliśmy z pierwszych 3 częsci: WYBRZEŻE BAŁTYKU I, II i III. NIe udało mi się znaleśc innych w całości pokrywajacych polskie wybrzeże od Świnoujścia do Władysławowa. Jedynie mapsy Eko-Graf dawały taką możliwośc. Dodatkowo korzystaliśmy  z aplikacji OsmAnd w celu określenia naszej lokalizacji a planowanie jazdy odbywało sie już przy pomocy mapy. W razie potrzeby mogę podesłac podgląd mapy. Gdybym miał jechac jeszcze raz to ponownie bym z nich skorzystał.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locus na Androida - można z poziomu aplikacji ściągnąć wybrany fragment mapy offline (jest co najmniej kilka dobrych darmowych do wyboru, w tym moje ulubione 4umaps.eu i osmapa.pl) lub korzystać on-line. Więc jak w połowie wycieczki zmienisz plan, to nie będziesz w sytuacji, że brakuje Ci jakiegoś obszaru. Ta aplikacja jest jedynym powodem, dla którego ciągle tkwię na Androidzie ;)

Też polecam Locusa. Na kompie robisz sobie traskę potem export do chmury. W locusie ściagasz z chmurki i jazda :)

 W tym roku muszę sobie coś na ramę kupić ,żeby ciągle do kieszeni nie sięgać bo niewygodnie. http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-na-telefon-gps-rower-pokrowiec-l-i5405383758.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam program OruxMaps - można do niego pobrać w domu i zapisać mapę z geoportalu poprzez WMS. Dokładność dowolna definiowana w trakcie pobierania, szybkie działanie (zoom) i wielofunkcyjność czynią tą aplikacje niezwykle przydatną.

 

Przy okazji - poprzez WMS z geoportalu można sobie pobrać i wydrukować fragmenty mapy/trasy w mniejszej skali co jest czasami niezwykle przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Zamierzam przejechać latem Szlak Latarni Morskich i chciałbym zakupić mapy całego wybrzeża. znalazłem mapy Wydawnictwa Eko-Graf  pt. Wybrzeże Bałtyku (4 szt. jako komplet Świnoujście-Hel) i pytanie czy ktoś używał tych map? jak z ich czytelnością, szlaki, itp. Pytam ponieważ zawsze kupowałem mapy Compassu. Skompletowanie map innych wydawców to żeby mieć ciągłość trasy to nawet 5-6 map.  

Cześć korzystam z map topograficznych   www.ksiegarniamapnik.pl. 1:100 000 polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania w temacie LOCUSA,

1. Otóż pomimo że ukrywanie panelu bocznego mam wyłączone /zawsze na wierzchu/ nie mogę znaleźć w opcjach aplikacji jak włącza się prawy panel boczny od nagrywania. Co, gdzie kliknąć aby panel był widoczny? Mam tylko górny, dolny /autoukrywanie/ i lewy-auto ukrywanie menu.

2.Skąd różnica w wysokości - i to dość spora - pokazywanej na wykresie w trakcie jazdy /włączony profil trasy/ w stosunku do danych widocznych przy kursorze na mapie?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...