Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

lancuch weź kmc, shimano jest mało trwały. Kasetę mógłbyś zmienić na deore- cięższa ale materiał ten sam, za to tańsza, jeszcze mógłbyś poszukać gdzieś taniej przerzutek, dodatkowo szukaj zębatek deore, trochę tańsze niż slx a niczym się nie różnią. Kilka złotych oszczędności się uzbiera.

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś śmieszna korba powstanie, 36/36 :D

Zejdź z ceny kasety na Deore, a daj manetkę XT wtedy odczujesz różnicę w pracy napędu.

 

 

 

Manetka shimano XT 10 z przerzutką XT 11 działają. Odwrotnie nie,

Hmmm, ciekawe czemu? Muszą być inne ciągi linek na manetkach, bo o ile pamiętam, kaseta 11s jest szersza od 10 o bodaj 4,6mm, a to by wskazywało na równo jeden bieg czyli do dziesiątej koronki identycznie szerokie kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd macie takie info, że taka konfiguracja nie działa.

 

Jakiś czas temu z kumplem pomijałem się przerzutkami na spróbowanie:

JA 1x10: manetka Saint 10rz / przerzutka SLX 11rz / kaseta 11-40 10rz <-- napęd chodzi jak złoto

ON 1:11: manetka XT 11rz / przerzutka ZEE 10rz / kaseta 11-40 11rz <-- napęd chodzi jak złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po czym to wnioskujesz? przerzutka 11s działa z napędem 10s, dlaczego na odwrót nie?

Chodzi tylko i wyłącznie o pojemność przerzutki, jeśli się z jakiegokolwiek powodu używa kasety 11s z małą rozpiętością to nie będzie żadnego problemu z użyciem przerzutki 10s, przynajmniej ja to tak rozumiem.

 

 

to dla czego manetka 11, przerzutka 11 i kaseta 10 nie mały by chodzić też na pierwszych 10 biegach?
no bo te kasety nie różnią się szerokością o jedną zębatkę, więc ciąg linki jest inny (w sensie ilość linki ruszana przez manetkę) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem odesłać swoją kasetę cs-m8000 11-42 na gwarancję, bo ułamał się ząbek na 42t, cykloza jednak poważna choroba  - miałem w domu kasetę pg-1030 11-36 10sp

Z manetką 11sp sl-m8000 i przerzutką 11sp rd-m8000 kaseta 10sp działa jak złoto, wyregulować idzie idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, bo obie manetki 10 i 11s mają właśnie identyczny ciąg (ok. 1,3:1), a nie różny, a kaseta 11rz jest szersza o dokładnie jeden bieg, o ile pamiętam to 4,6mm.

 

Radziu, jak dostaniesz kasetę z powrotem, to proszę przymierz je do siebie stawiając zwyczajnie na koronkach 11z. Dziesiąta koronka powinna być na tej samej wysokości w obu kasetach.

 

Ta właściwość pokazuje, że dla osób niezdecydowanych warto kupić manetki i przerzutki 11s, a pozostać przy korbie i kasecie 10s. A jak najdzie kiedyś na zmianę na 1x11 to łatwo takie ustawienie zrobić bez konieczności wymiany połowy osprzętu. Dodatkowo system 10s ma ciasną kasetę 11-32, którą jeśli ogarnie przerzutka, to można śmiało wykorzystać do szutrowania czy asfaltingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...