Skocz do zawartości

[kurtka] Montane Velo - Pearl Izumi - jaki rozmiar


Alexxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu wiatrówki. W grę wchodzą dwa modele, Montane Velo, lub

Pearl  Izumi Elite Barrier. Ponieważ zakupu chcę dokonać za granicą (sklep internetowy), pojawia się problem z rozmiarem.

Bardzo proszę posiadaczy powyższych kurtek o pomoc w wyborze.

Moje wymiary: klatka 95 cm, talia 86 cm, biodra 98 cm, wzrost 178 cm.

Moim zdaniem powinien być rozmiar M (męski), z uwzględnieniem, że powinno zostać jeszcze trochę miejsca na koszulkę termiczną plus cienki polar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185 cm, 98 klatka, szczupła budowa, Pearl Izumi rozmiar L, Montane Velo sensowniej rozmiar L na mnie.

Mam też rozmiar XL damskiej wersji Montane i w porównaniu do posiadanej przeze mnie męskiej XL ma dużo ciaśniej skrojoną stójkę.

Damski XL to będzie odpowiednik męskiej Lki (wg mnie) i właściwie jest na mnie dobra, wtedy jednak nie jako kurtka całoroczna, jak używam wiatrówek; pod szyją nie zmieści się już nic, czyli żadna bluza nie pozwoli dopiąć stójki, na korpusie i ramionach też może być ciasno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zapytaj GajekL lub wierzbajol, zgadywaliśmy się na zakup Montane Velo i oni byli mniej więcej twojego wzrostu. Możesz ich się poradzić bo już kupili. Ja na 185cm wzrostu i 94cm pas oraz 103cm klata wziąłem XL i jak dla mnie pod b. termoaktywną i polar jest ok, pod szyją polar też się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA podobnie chudy a trochę wyższy (190 cm) niż Tobo - podobnie, góra raczej L na mój wzrost, więc będziesz tak pomiędzy M i L. L-ka Elite Barrier była na mnie na styk, Montane Velo mam akurat XL, ale może i w L bym wszedł (XL-ka jest jednak luźna). z 2 strony - XL takiego sportfula są na mnie znowuż na styk.

 

Swoją drogą, jeśli nie razi cię "showrooming", rzeczy z PI - na Balickiej i chyba na Focha powinni coś mieć do przymierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pany, a za pytanie poboczne nie zarobię ostrzeżenia? ;)
Kusi MVelo, ale obawiam się o wytrzymałość kurtki.

Jak gruby jest jej materiał? Cienki jak w zwykle spotykanych wiatrówkach, czy coś grubszego/mocniejszego?

 

Pytam, bo mam dosyć grube i wytrzymałe biemme a i tak kurtka poległa na drucie kolczastym :)

http://www.forumrowerowe.org/topic/144710-druciarstwo-najwieksze-rowerowe-druciarstwo/?p=1760793

Drutu nic nie wytrzyma, ale wypada, żeby przeszuranie po patykach wychodzących na ścieżkę przetrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cienka i lekka (150 gram w rozmiarze XL), po złożeniu wielkości pięści. Grubość podobna jak w innych wiatrówkach, na pewno cieńsza od Twojej ze zdjęcia. Ja jestem zadowolony, aczkolwiek to moja pierwsza wiatrówka, więc ciężko wytrzymałość porównywać, a po lesie często nie jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexxx, ja mam 175cm i 82kg miałem L i po założeniu termo plus cienki polar było na styk, wymieniłem na XL i jest o wiele lepiej, poza tym wolę luźniejszą wierzchnią odzież - kurtka ma spoko ściągacz, więc nawet jeśli okaż sie za długa to nie stanowi to większego problemu - jedyny minus to taki, że zasunąć zamek do samego końca jest trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Montane Velo bardzo wytrzymałe. Mam ją dwa lata, użytkowana praktycznie cały rok oprócz lata, głównie w lesie. Nie jedną glebę przeżyła i nie jedno otarcie o drzewo, krzaki itp.

Miałem podobne wątpliwości jak wziąłem ją pierwszy raz w rękę, ale na szczęście niesłusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pany, a za pytanie poboczne nie zarobię ostrzeżenia? ;)

Kusi MVelo, ale obawiam się o wytrzymałość kurtki.

Jak gruby jest jej materiał? Cienki jak w zwykle spotykanych wiatrówkach, czy coś grubszego/mocniejszego?

 

Pytam, bo mam dosyć grube i wytrzymałe biemme a i tak kurtka poległa na drucie kolczastym :)

http://www.forumrowerowe.org/topic/144710-druciarstwo-najwieksze-rowerowe-druciarstwo/?p=1760793

Drutu nic nie wytrzyma, ale wypada, żeby przeszuranie po patykach wychodzących na ścieżkę przetrzymała.

Jeździłam w Montane Velo ale się nie najeździłam. Złapałam glebę na mokrym asfalcie. Przejechałam szorując prawą str. ciała dość poważnie na kilku ładnych metrach. Na asfalcie były dodatkowo drobne kamienie w typie szutru. Niestety kurtka poszła do kosza. Rozerwałam ją i poprzecierałam, zrobiły się też derobne dziury. Dla porównania zaliczyłam wcześniej glebę w podobnych warunkach w kurtce typu hardshell. Kurtka jest leciutko przetarta, ale trzeba się wpatrywać, żeby zobaczyć. Ten mój hardshell jest dużo twardszy i sztywniejszy od nylonu, z którego jest Montane Velo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu kurtki nie mają wytrzymać szlifow. Jeśli ktoś koniecznie potrzebuje opancerzenia takiej kurtki może w newralgicznych miejscach naszyc wstawki z cordury. Funkcje wiatrówki wynikają z takich a nie innych cech materiału.

Trochę tak jakby oczekiwać że gleba na twardej nawierzchni nie pozostawi śladów na gaciach z lycry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porcelanowy. To pewnie wiesz, że klasyczne wiatrówki rowerowe są stosunkowo delikatne, bo ważne jest to, żeby były lekkie, chroniły przed wiatrem ale też relatywnie dobrze oddychały. Próby wzmocnienia np. dodatkiem PU kończy się pogorszeniem oddychalności. Co do Montane V. pertex/nylon/ z którego jest zrobiona radzi sobie z drobnymi, suchymi gałęziami jak przeciętna wiatrówka. Ale wiadomo, że nie pod kątem wytrzymałości jest oceniana. Liczą się inne parametry. Ja np.chodzę też po górach. I w "górskich" kurtkach parametr wytrzymałości na ścieranie jest pierwszorzędny. Tu różne nylony, poliestry itp wzmacniane są często PU, co z drugiej strony bardzo pogarsza oddychalność i kurtka jest dużo cięższa i sztywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...