Skocz do zawartości

[hamulce] Problematyczna wymiana dętki...


Alcemik123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem właśnie po jednej z trudniejszych wymian dętki w życiu, aż wstyd się przyznać, bo nie była to moja pierwsza wymiana. Kiedy zamocowałem już koło, zacząłem kręcić i usłyszałem, że coś szura, patrzę; o błotnik nie, nie jest to też łańcuch, no - czyli pewnie hamulce mi się zacisnęły (tarczowe, hydrauliczne). Zgadzałoby się, bo koło szybko traciło prędkość, No to biorę i rozsuwam klocki/szczęki. Już nie trze, ale wsiadam, jadę i okazuje się, że muszę wcisnąć klamkę prawie do samego końca, żeby hamulec zapracował. Co z tym zrobić?
A jako, że nieszczęścia chodzą parami, dętka w kole ułożyła mi się jakoś... nierówno. Gdy koło się obraca widać wyraźnie, że w pewnym miejscu opona jest węższa, w innym trochę "przepchnięta" na lewo... Jak sobie z tym poradzić, pierwszy raz mi się to zdarzyło. Oczywiście próbowałem założyć oponę jeszcze raz - nie pomiogło. Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co z tym zrobić?
Nacisnąć jeszcze parę razy? tłoczki muszą się odpowiednio ustawić  Jeśli to nie pomoże to odpowietrzyć

 

 

 

Gdy koło się obraca widać wyraźnie, że w pewnym miejscu opona jest węższa, w innym trochę "przepchnięta" na lewo...
Co to za opona? Spróbuj włożyć dętkę delikatnie napompowaną to ułatwi właściwe ułożenie się dętki 

 

 

 

Ps. Popraw temat [] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako, że nieszczęścia chodzą parami, dętka w kole ułożyła mi się jakoś... nierówno.

 

z biegiem czasu guma  może robić się ,, rzadsza"  w niektórych miejscach,  (rozciąga się bardziej) , wyjmij ją spróbuj napompować.

Zobacz czy nie wybrzusza się , jeśli tak dętka do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdy koło się obraca widać wyraźnie, że w pewnym miejscu opona jest węższa, w innym trochę "przepchnięta" na lewo

czasem jak nierowno siedzi to moze pomoc upuszczenie powietrza, pougniatanie opony na kole i "rozjezdzenie" o glebe, ponownie napompowac, skontrolowac.

 

czyli pewnie hamulce mi się zacisnęły

na przyszlosc, byc moze zacisk byl nieustawiony po zdjeciu kola:
poluzowac zacisk zeby mial mozliwosc ruchu przy nacisnieciu klamki, scisnac klamke i jednoczesnie dokrecic zacisk - jezeli dalej trze to sie martwimy co dalej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.

 

Prawdopodobna przyczyna usunięcia:

- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu

- podobny temat już istnieje

- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.

 

Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...