Skocz do zawartości

[konserwacja] rdza i czyszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Od wrzesnia zacząłem przechowywać rower na balkonie 24/7h. Rowerek(Cube LTD 29) wygrzewał się w słońcu jak i stał w deszczu.

Dzisiaj zauważyłem, że zrobiły się na nim rdzawe naloty, kropki na kasecie, łańcuchu, trochę w pedałach, na tarczach hamulcowych i kilku innych elementach.

Rowerek ze strachu od razu wstawiłem do mieszkania. Pytanie teraz co dalej. Nie jest do końca wyczyszczony ale muszę jakoś pozbyć się rdzy, wyczyścić go i w jakikolwiek sposób zakonserwować.

jak to zrobić?

 

Benzynę ekstrakcyjną mam, spinkę w łańcuchu również mam założoną. W szafie nawet znajdę płyn do powierzchni sanitarnych, który ma w składzie sporo kwasu fosforowego więc z rdzą nie będzie problemu. Nie mam tylko za bardzo pomysłu jak się do tego zabrać i czym rower nasmarować i zabezpieczyć po odrdzewianiu i doczyszczaniu. Wiem, że tematów sporo ale przejrzałem kilka wątków i jest tyle niespójności, że chciałem to zebrać w kupę. Potrzebuję kroków jakie mam wykonać oraz środków, których powinienem użyć. Będzie mi to bardzo pomocne bo w następnym tygodniu będę miał kilka h wolnego to się za to zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropki na kasecie, łańcuchu, trochę w pedałach, na tarczach hamulcowych i kilku innych elementach.

Łańcuch nasmarować i iść pojeździć. Samo się wytrze, Tarcz nie smarwać i też samo się wytrze. Prawdziwym problemem może być to czego nie widać czyli łożyska piast i sterów oraz wnętrze widelca. Rozkręć, jak jest ładnie to przesmaruj zgodnie z poradnikami z YT i skręć, jak nie to wymiana zardzewiałych elementów.

I nie rób tak więcej. Psa też byś trzymał na balkonie cały czas? Dziecko? Rower jest członkiem rodziny.

http://api.ning.com/files/io5NFFSet*JlviALyslEXpNo3q5LP**1ghQXklfS15XMWM95viHI7vqYtonNiNxQtUxxGuT47XVc0IEpft*ZAwqOcCpKObqR/GirlorBike.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śruby lub inne drobne elementy fest pordzewiały, to wykąp je przez noc w gorącym occie 10%, żeby usunąć korozję powierzchniową i wszystkie ogniska tej głębszej. Potem staraj się utrzymywać na tych elementach film z jakiegoś wypieracza wody.

 

Łańcuch i kasetę wystarczy przepsikać wd40 lub sonaxem, osuszyć lub lepiej wytrzeć szmatą, nasmarować (łańcuch) i dużo jeździć. Balkonów, szczególnie w miastach trzeba unikać, bo to dość agresywne środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...