Skocz do zawartości

[OBRĘCZ] wypadła tuleja trzymająca szprychę w obręczy


Anubis76

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower Unibike Zethos z obręczami MACH1 NEO DISC / CZARNE chyba 27,5 bo koła są 28x1,6.

Rower na gwarancji, przejechane 600 km i w miejscu gdzie szprycha styka się z kołem wyleciała jakaś tulejka trzymająca szprychę w obręczy.

Pytanie, czy naprawią mi to jakoś bez wymiany obręczy czy nadaję się taka usterka do wymiany całej obręczy ??? zauważyłem że jedna z tulejek też dziwnie odstaje.

Zdjęcie tego czegoś w załączniku.

Czy te obręcze to jakaś tania tandeta ? cena jednej to ok 100 zł.

post-175322-0-11925100-1448652116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie, czy naprawią mi to jakoś bez wymiany obręczy czy nadaję się taka usterka do wymiany całej obręczy ??
Nie da się naprawić.

Według mnie nie warto wymieniać obręczy z powodu uszkodzonego kapsla. Ten element ma wzmacniać obręcz ale są też obręcze bez tego i się nie rozpadają :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj i obręcz tudzież całej koło będzie do wymiany. Trafiła Ci się wadliwa sztuka obręczy po prostu.

Bez kapsli można jeździć, ale jak ich fabrycznie nie ma. Jak wypadają to przecież nypel nie ma się na czym opierać - szprycha się rusza, bo jest już luźna i nie trzyma, a jak będziesz tak jeździł to koło się pokrzywi, czyli de facto jeździć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...