Skocz do zawartości

[Grasplock] Gadżet dla fanów zabezpieczeń rowerowych


mklos1

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł ciekawy, ale mam telefon z takim czytnikiem i wiem że jest bardzo wrażliwy na brud i wilgoć palca (o co na rowerze nietrudno). Czasami mniej czasu zajmuje mi wpisanie kodu niż doprowadzanie palca do stanu "poczytalności". A co do bezpieczeństwa to też przekonany nie jestem, niektóre czytniki można było złamać wydrukowanym odciskiem i nie wiadomo czy tu nie byłoby podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy słyszeliście o systemie Blueanker, za pomocą małych nadajników (beaconów) możemy mieć kontrolę nad naszymi cennymi przedmiotami. Jeśli wyposażymy rower w ten nadajnik i ktoś będzie próbował go ukraść to wtedy zostanie przesłane na nasz telefon ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tym systemie aplikacja pozwala wysłać do innych użytkowników informacje o kradzieży  przedmiotu. Te osoby będą odbierały na swoim telefonie powiadomienia, gdy znajdą się w zasięgu beacona , który znajduje się na skradzionej rzeczy. W ten sposób można pomagać sobie nawzajem w odnajdywaniu i odzyskiwaniu własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...