Skocz do zawartości

[amortyzator] z1 2002 wedge 130mm- jaki adapter do h. tarczowego


kamikadze2014

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

Stałem się od niedawna włascicielem tego własnie amortyzatora. 

Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie z niego wyprowadzić. Mam wrażenie że mimo iż adapter pod 160mm siedzi i działa z

zaciskami shimano to jednak nie łapie całej powierzchni klockami. 

 

Na szybko zdjęcie mocowan sciagniete z neta poniżej

 

 

Amor wymaga jakiegoś szczególnego adaptera?

Pozdrawiam 

post-173222-0-62153100-1448539982_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

słuchaj, ja pamiętam taką aferkę, że w którejś serii Marcoków mocowania były niezgodne ze standardem IS 2000, tylko do licha nie pamiętam jak ludzie sobie z tym radzili. Na Wedge'a nie zwracałem uwagi specjalnie bo był dla mnie za wiotki przy swoich 130 mm skoku.
Wątpię by ktoś Ci tu pomógł bo Z1 Wedge był uznawany za wideł do lekkiego fr/dh a to pokolenie które było stać na zakup w tamtych czasach widelca za 2000 zł jest obecnie mocno podtatusiałe ;)
Spróbuj może przywołać do tablicy kolegów Beskid, Tobo i Rulez - oni mogą kojarzyć. Ew jeszcze Radomir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie chłopaki, ja pamiętam że był problem z IS. Wydaje mi się, że pomoże dopiero tarcza 165 mm.


p.s. na fotce jest wideł do xc
przejrzałem internety i nie znalazłem pomarańczowych goleni dolnych w Wedge. 
Druga sprawa - napis wedge powinien być na tej goleni gdzie jest mocowanie hamulca tarczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki ja pamiętam (co wcale nie znaczy że innych nie było :) ), to taki gdzie w starych marcokach pod oś QR20 potrzebne były 5mm podkładki między widelcem a adapterem/zaciskiem, ale w sumie to nie był "problem" bo Marzocchi dawało owe podkładki w komplecie do amora.

Edytowane przez radomir82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprostuję:

Zdjecie wyszukane na szybko- chodzilo wyłącznie o dobre ukazanie mocowania na adapter. Ja mam na pewno wedge'a 130 z tym anormalnie wysuniętym mocowaniem.

Co do hamulca to standardowy hydraulik shimano 445. Adapter najzywklejszy pod 160mm na przód.

Aha, zapomniałbym. MIałem problem z montażem już wczesniej ponieważ adapter blokował koło na poziomie tarczy (tak, blokował- nie ocierał). Ale z tym poradziłem sobie dając podkładkę na oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niebardzo. Kupować też nie chce bo były plany na przeskok 160>180. 

Ale w sumie jeśli 165 byłoby ok, to wystarczy przekręcenie adaptera i można by wrzucić 185. 

Teraz pytanie czy 165 bedzie ok?

 

Naprawdę nigdzie nie ma takich oficjalnych informacji nt temat? Widzę, że ludzie bawią się jeszcze w podkładki na adapter. Może zakup adaptera pod 140mm + podkładki załatwi temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...