Skocz do zawartości

[rower] Kupno nowego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


chciałbym zaczerpnąć parę rad. Chcę kupić nowy sprzęt. Problem w tym, że nie znam się na tym i nie wiem, jaki byłby odpowiedni rower.


 


Budżet: 1000-1200 zł


Rower: maratony kolarskie, dłuższe i turystyczne trasy rowerowe (asfalty, ścieżki rowerowe, leśne ścieżki)


Wzrost: 166 cm


 


Jaki rower byście mi doradzili?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł to bardzo mało jak na rower do maratonów.

Za tą cenne dostaniesz rower na kiepskim osprzęcie i z uginaczem zamiast amortyzatora który jako nowy często ma luzy. 

Więc lepiej kup używkę lub zwiększ budżet. 

 

 

 

Ewentualnie poszukaj rowerów Kands/Lazaro/Spartakus ale patrz wyżej :whistling:

Z tyłu musisz mieć minimum 8 zębatek jeśli będzie mniej to nawet nie zastanawiaj się nad takim rowerem do to złom z wolnobiegiem który szybko uszkodzisz 

 

Ps Zły dział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o opony. Co sądzisz o grubych oponach? Czy nadają się na takie maratony?

Zależy co znaczy dla ciebie gruba opona.

Dla niektórych gruba opona to jest 2" dla inny 2.25" a jeszcze dla kogoś innego to może być 3"  

To czy opona nadaje się do maratonów też zależy od bieżnika.

 

 

Chciałbym wiedzieć, czy warto kupować rower z grubymi oponami?

Opony zawsze można zmienić :whistling:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aBOgdzie

W tej cenie można kupić rower na maratony, ale tylko jeśli jest to używany rower. I radzę taki kupić. Nowy w tej cenie rozpadnie się po kilku kamieniach, złamiesz widły i wbijesz sobie je w tyłek. Rower w tej cenie powinien spełniać też następujące kryteria:

  • Koniecznie stery typu AHEAD (szeroka główka ramy z mostkiem przykręcanym na imbusowe śruby)
  • Koniecznie hamulce typu V-brake, z tarczami w tej cenie rower będzie za ciężki i do tego pewnie będą hamulce tarczowe linkowe, a to tragedia
  • Koniecznie amor musi mieć golenie odlane z jednego kawałka, nie mogą być skręcane śrubami, w tej cenie amor będzie pewnie najbardziej biednym kawałkiem roweru
  • Osprzęt Alivio wystarczy
  • Opony 2.1 stykają na maratony, kwestia czy na suche czy mokre, ale uniwersalny bieżnik można jakiś kupić
  • W tej cenie nie kupować roweru z tylną amortyzacją, rama ma być sztywna
  • Przy zakupie używanego popatrzeć na luzy i zużycie obręczy kół od hamowania

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

uważam że na maratony to 29" jest odpowiednie za 1800zł spokojnie można znaleźć coś znośnego, na 166cm wzrostu rozmiar S / 16".

 

Czego 29'' dotyczy? Rozmiaru koła czy rozmiaru ram?

 

Rower Kross Hexagon X-6 ma 26'' rozmiaru koła, a rozmiary ramy: 17-19-21 cali.

 

Jakie rowery polecacie? Jakie byście kupili za 1800 zł?

 

Rowerów jest sporo i ciężko coś wybrać. Nie jestem doświadczonym kolarzem, dopiero co jestem początkujący i moje doświadczenie jest minimalne. Wolę, żeby ktoś mi wskazał dobry rower, wtedy bym kupił. Mi zależy, żeby był po prostu to odpowiedni dla mnie rower, służący na kilka lat. Chcę po prostu jeździć na dobrym sprzęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że nie kupię roweru w tym roku,

 

Bardziej będzie mi potrzebny wiosną. Uzbiorę kasę. Budżet to 2000 zł.

 

Da radę kupić rower nie używany, w sklepach za tą cenę? Czy moglibyście zapodać linki, jakie rowery polecacie?

 

Ja już sporo stron z rowerami obczaiłem i ciężko na jakiś się zdecydować. Nie wiem nawet, czy ten byłbym dla mnie odpowiedni.

 

Posłaliście mi super rady (jaka rama, jakie hamulce, rozmiar opon) i zwracam na to uwagę, przeglądając rowery, ale nie łatwo znaleźć z takimi wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rowerowysklep.pl/mtb-gorskie-rowery-gorskie-mtb-gorskie-hardtail-xc-rower-specialized-rockhopper-29-wht-blk-15-o_l_453_20199.html

Przekracza budżet o 200 zł, ale może jakaś życzliwa część rodziny dołoży? ;)

Uważam, że jest to bardzo ciekawa opcja z perspektywą na przyszłą  rozbudowę.

Ja ze swojego rockhoppera jestem zadowolony i obecnie została z niego już sama rama, a cały osprzęt systematycznie wymieniam 

sięgając na wyższe półki jak pozwala budżet.

Z tańszych może MBIKE RENEGADE VBR albo Romet Rambler 29".

Nie ma co się martwić, że rower jest słabszy na początku. Najważniejsze to kupić taki, który będzie miał lekką mocną ramę, a całą resztę można sobie powoli wymieniać.

Jak są chęci to i na Jubilacie się poszaleje :)

Pozdrawiam


http://magazynbike.pl/artykul-gorskie-dwa-kola-za-dwa-kola.htm

może się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...