Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Jaki rozmiar ramy w rowerze trek 1.1 do wzrostu 172?


ponury_zniwiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Planuje zakup mojej pierwszej szosówki. Zastanawiam się nad tym jaką ramę wybrać 54 cm czy 52? Wzrostu mam 172 a długość nogi 81 cm.

Próbowałem na kalkulatorze ze strony competitivecyclist wyliczyć rozmiar ramy ale jakoś dziwnie mi tam powychodziło. Moim zdaniem za dużą ramę mi tam wyliczyło, załączam zrzutkę.

post-189206-0-85694800-1448266623_thumb.jpg

a takie parametry wpisałem.

post-189206-0-51012000-1448266645_thumb.jpg

 

Z tego co się naczytałem to na ramach 54 cm jeżdżą kolarze o wzroście około 178. 

Wiec jaką rame powinienem rozważyć 52 cm czy 54?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje raczej nówkę. Czytałem wiele na temat ram i ich geometrii. Porównywałem geometrie różnych producentów ale mam nadal mętlik w głowie. Trek nie podaje nigdzie na jaki wzrost jest dany rozmiar. Myślę że podszedł by rozmiar 52 i 54 tylko że na pewno jeden z tych rozmiarów będzie jednak lepszy od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wzrost 183 i ramę typu endurance rozmiar 54 M/L i dobrze mi na niej się jeździ. Mam meride ride 300, tez miałem dylemat jaka rama będzie odpowiednia, pokierowałem się konfiguratorem

canyona i radził ramę M czyli 54, nawet do nich pisałem i potwierdzili ze rama M będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na TREKU 1,2 z 2010 r,nie wiem czy od tego czasu TREK zmienił geometrię czy nie.Podejżewam że będzie to ta sama rama . Mam 179 cm wzrostu ,rama 54cm,mam długie nogi 88cm.mam wrażenie że jest dla mnie za długa ,że lepiej czułbym się na 52cm,ale być może winą jest dość długi mostek 110mm.Dla Ciebie chyba lepszą będzie 52cm,ale jak zawsze,lepiej przymieżyć.Ja kupowałem używkę ,za trzyletiego TREKA dałem 700pln więc nie mogłem go odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie na pewno chciał bym się przymierzyć, tylko że ja jako ktoś przyzwyczajony do 17 calowej ramy MTB i nigdy nie jeżdżący na szosówce obawiam się że jak siądę na rozmiar 54 i 52 w sklepie to żadnej różnicy nie poczuje, bo to raptem nie cały centymetr na długości i na wysokości główki ramy a wszystkie nieprawidłowości pozycji wyjdą dopiero po kilkudziesięciu km jazdy. Ale mam już jakiś pogląd że jednak 52 będzie lepsza. 

 

A tak w ogóle co sądzicie o ramach treka z serii 1? Bo osprzęt to wiadomo że w tej cenie mają strasznie kijowy. Ale zależy mi na dobrej ramie uznanej marki i przyciąga mnie ta geometria H2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podrzucić kilka moich subiektywnych spostrzeżeń.Skoro nigdy nie jeżdziłeś na szosie to prawdopodobnie, tak jak i ja ,przechodził będziesz skrócony kurs przystosowywania się do odmiennego roweru.W moim przypadku musiało upłynąć kilkaset km ,zanim oswoiłem się z szosą.Dla mnie największym problemem było przyzwyczajenie się do wąskiej kiery,nie sądziłem że praca rąk jest tak istotna w prowadzeniu roweru,aby skutecznie wykorzystać rower w przyspieszaniu czy w jeżdzie po ciasnych zakrętach.Zwłaszcza składanie roweru w zakręt przy szybkich zjazdach musiałem długo trenować aby czynić to pewnie i pozbyć się lęku przed wywrotką.Obecnie po przejechaniu około 9kkm nie zamieniłbym go na żaden inny(mam na myśli szosę jako taką),rama jest dla mnie najmocniejszą stroną TREKA w połączeniu z karbonowym widelcem stanowi wg. mnie dobrą alternatywę dla początkujących miłośników szos.Osprzęt jak na te ceny jest naprawdę słaby ,ale niestety u innych znanych producentów za 3,5tys.do 4tys.ciężko znałeżć nówkę na lepszym osprzęcie niż sora.Ja w swoim rowerze już poczyniłem modyfikacje.Ból głowy powoduje lewa klamkomanetka (cena),ale będę jeżdził do jej technicznej śmierci i wtedy kupię nowy zestaw.Ja osobiście polecam,tym bardziej że na forum ramy TREKA uznawane są jako jedne z najlepszych ,jako baza do rozbudowy.Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze nie kupilem. Nie wie ktos gdzie w okolicach katowice lub czestochowa mozna przymiarke do treka 1.1 lub 1.2 zrobic w rozmiarze 52 i 54.

Biore to pod uwage ze w spd noga sie jeszcze wydłuza ale miedzy rozmiarem 54 a 52 wedlug tabeli z geometria jest niecaly centymetr różnicy w wysokości rury podsiodlowej, natomiast bardziej mnie zastanawia dlugosc rury poziomej i wysokość główki ramy bo w roz 54 jest o 1 cm wyzej główka i niecały centymetr ma ją dalej do tego pewnie ciut dłuższy mostek. Wiec sie zastanawiam w ktorym rozmiarze lepiej wykożystam załorzenie geometri h2 optymalnie do mojego wzrostu.

Wedlug tabeli treka rozm 52 jest do 172 a roz 54 od 173 cm wzrostu a ja sie mieszcze pomiedzy bo mam 172 z małym hakiem. Ta rama 52 na zdjeciach to jakas strasznie krótka mi sie wydaje.

Zamówił bym rower na necie ale boje sie ze zamówie zły rozmiar. Wiec jak ktos wie gdzie mozna oba rozmiary zmierzyc to bede wdzieczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny bajk serii 1 ma ramę serii 2 po tym jak dwójki dostały nazwę Madone i inna ramę oraz widelec. Jeśli dobrze pamiętam ważenie tej ramy to waga pokazała 1500 gramów z niewielkim ogonem.

Rama jak rama, natomiast nie pamiętam żadnej peknietej sztuki przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Od marca jestem posiadaczem Treka 1.1 H2 2016 rozmiar 56. Mam 183cm wzrostu długość wew nogi 84cm. Pasuje idealnie tylko napęd okazał się totalną porażką. Głównie chodzi o przednią korbę poprostu marchew. Wyginala się przy mocniejszym nacisku i ocierała o wózek przerzutki. Zastosowany wkład suportu na kwadrat i korba nadaje się tylko do wymiany. Nawet po totalnej regulacji w serwisie nie znaleziono tzw. złotego środka. na razie wymieniłem na korbę Claris wkład octalink oraz łańcuch i jest o niebo lepiej z resztą w przyszłym sezonie cały napęd wymieniam na 2x10 minimum Tiagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie da się wyregulować to złóż reklamację :) Jeśli nie pomoże - napisz do Treka - w karcie gwarancyjnej masz maila gdzie można wylać swoje żale i sądzę że odpowiedź otrzymasz.

Ta korba jest bardzo kiepska, nawet jakbyś wziął 1.5 to byłoby podobnie - Vero od FSA tam zamontowane również często pływa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...