Skocz do zawartości

[do 1500] mtb / jazda po mieście


Tusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam mały dylemat z wyborem roweru mtb.

 

Wymagania:

- koła 26'' lub 27,5''

- hamulce tarczowe hydrauliczne

- rama 17" (mam ~166cm, ~55-60 kg, długość nogi ~74cm)

 

rowerem w zasadzie jeżdżę tylko po mieście do pracy + wożę  dziecko do żłobka (asfalt/park/dziury) przez cały rok (słońce, deszcz, śnieg)

 

w grę obecnie wchodzą tylko rowery z allegro, gdyż planuję kupić na raty (a teraz można 0%)

 

mam dwa typy, ale wysłucham tez innych propozycji

 

kross hexagon x9

http://allegro.pl/rower-kross-hexagon-x9-s-17-deore-27-biegow-2014-i5702496708.html

 

wheeler protron 400

http://allegro.pl/rower-wheeler-protron-400-27-5-2015-najgratisy-hit-i5800981396.html

 

pozdrawiam,

Tusiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Popularny wśród tanich rowerów i lepszy osprzętowo od wymienionych przez Ciebie : http://allegro.pl/kands-energy-1500-alivio-2x-disc-hydraulika-2015-i5802187913.htm

 

Koledzy ( powyżej i poniżej ) chyba nie wzięli pod uwagę kilku czynników : jazda całoroczna,wożenie dziecka - także przez dziurawe nawierzchnie oraz powiedzmy średni wzrost.

W tym przypadku więc koło 26 " na szerszych niż w typowym crossie oponach może się okazać lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeździsz tylko po mieście to dlaczego szukasz roweru mtb? Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzi się rower crossowy na 28" kole ;)

 

obecnie mam "marketowy" mtb (coś w tym stylu http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_rower-active-2841262.jpg) i bardzo dobrze mi się na nim jeździ (stąd chciałbym nadal mtb), ale zaczął się już sypać, manetki się rozsypały i są posklejane taśmą klejącą, hamulec działa już tylko przedni (i to po wymianie klocków, z tyłu nic to nie dało ;)  ), a że 2,5 letniego brzdąca wożę to przydałoby się zapewnić mu troszkę więcej niż minimum bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mtb i czasem wyskoczę wieczorem polatać po mieście - też bardzo dobrze mi się nim jeździ ;) To nie znaczy, że jakbym miał jeździć tylko do szkoły, pracy etc. przez miasto kupiłbym MTB :) Po prostu do takich zastosowań zdecydowanie lepiej sprawdzi się rower cross - ma m.in. większe koła oraz opony z mniejszym oporem toczenia. Nie dosyć że łatwiej się nim jeździe po ddr'ach, to na pozamiejskich ścieżkach też daje radę. Dlatego też zdecydowanie odradzam kupno mtb do takich zastosowań. Szybciej i łatwiej będziesz przemieszczał się crossem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgodzę się z przedmówcami co do wyboru rodzaju roweru . Owszem rowery na kołach 28" mają swoje zalety ale weźcie pod uwagę zastosowanie ! Całoroczna jazda po mieście ! Osobiście zdecydowanie radziłbym szerokie ( ale nie terenowe ) opony czyli rower MTB . 26 czy 27,5" ,a tym bardziej  jaki konkretny model  nie doradzę - ,, wyszedłem z obiegu " . Zwrócę tylko uwagę że są MTB sportowe i turystyczne ( czy w tańszych modelach wręcz rekreacyjne ) . Te turystyczne czy rekreacyjne maja na ogół krótszą ramę i dają mniej pochyloną pozycję , moim zdaniem taka jest do miejskiej jazdy lepsza .  W budżecie zostaw sobie mały zapas bo może się okazać że rower który wybierzesz będzie miał terenowe opony . Do miasta warto ( ! ) zmienieć je na coś łysawego .

Kross z linka wygląda sensownie . Kolega dał linka do Kansa , niezły ale słyszałem że te rowery mają dość długie ramy .

Inną opcją , moim zdaniem bardzo wygodną do miasta jest kupno typowego mieszczucha na kołach 26 " .  Przerzutka w piaście , osłona łańcucha , błotniki .

Można kupić używane niemieckie za niewielkie pieniądze . Nie mają tarczówek i amora ale moim zdaniem nie jest to w mieście konieczne .

Sam mam taki rower od kilku lat i jestem zadowolony .

Jeszcze uwaga ogólna do rozważań 26 " - 28 " . ,,Lekkość " jazdy nie zależy od rozmiaru koła tylko od jego ciężaru i rodzaju bieżnika ! Koła 26 " mają szanse być lżejsze od 28 " , a lekkie i lekko toczące się  opony 26 " nadal można kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...