Skocz do zawartości

[ Kierownice do XC] Na jakich jeździcie?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ostatnio zapanowała moda na szerokie kierownice, większość nowych rowerów fabrycznie ma kierownice około 700m. Jakiej szerokości kierownice posiadacie? Proste, gięte?

 

Sam cały czas zastanawiam się co wybrać, z jednej strony mam ochotę skrócić swoje 600mm do 580 czy 560mm, z drugiej strony szeroka kierownica = większa zabawa.

 

Jeździ ktoś z Was jeszcze na wąskich kierownicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kierę 660 (Pro Koryak) i mostek 90, wcześniej jeździłem na 560 i mostek 110 (i to była największa głupota), plan na przyszły sezon to mostek 80 lub 90 i kiera 720 (nowy Pro Koryak). Szeroka kiera daje większą swobodę i bezpieczeństwo, widać to w Pucharze Świata gdzie nawet szczupłe kobietki jeżdżą z kierami 700-720 mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Crossach (bo akurat w tym siedzę) szerokość kierownicy przeważnie uzależniona jest od wielkości ramy. Kierownice proporcjonalnie występują od 620 do 660. Przy moim wzroście 190 te 660 to ideał, ale wznios i dł. mostka musiałem sobie sam skorygować, więc uważam ze nie ma tu reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
 

Kiera na 560 to się nadaje na szosę czy DDR-y a nie na normalną eksploatację bo o trudniejszym terenie to nawet nie wspominam. Skąd w ogóle takie pomysły to nie wiem. 

 

 

... stąd, że ludzie tak kiedys jeździli i nawet wyobraź sobie w terenie a nie po DDRach...

 

Inna sprawa, że kiedyś tylko takie były i szlus...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera na 560 to się nadaje na szosę czy DDR-y a nie na normalną eksploatację bo o trudniejszym terenie to nawet nie wspominam. Skąd w ogóle takie pomysły to nie wiem. 

 

Ja miałem taką w Krossie i po górach jeździłem, nie przeszkadzało mi to póki nie zamontowałem 660 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem @Ivan ja mam oryginała 550mm z ubiegłego wieku bo na czymś takim jeżdziłem z mostkiem 120mm ale co to za jazda była :teehee: . Teraz jest w pseudo szosie. W kolejnym 600mm a mostek 100mm. W fullu już 780mm. Szersza kiera to akurat nie moda tym bardziej przy większych rozmiarach koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W starszym 16 letnim rowerze 580 mm ( 100 % hardtail bez amora z przodu ),a w nowszym 6 letnim już z rogami i amorkiem 600 mm ( po zmierzeniu wyszło 610 mm ).

Najlepsze jest to,że to ten staruszek widział więcej terenu i zaliczał dość ostre podjazdy ( na zjazdach było nieco gorzej ).

Zastanawiam się,czy np. 700 - 720 mm ( koło 27,5 " ) lub 720 - 740 mm ( koło 29 " ),to nie będzie dla mnie za dużo,więc może 680 mm będzie lepszym pomysłem w nowym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat teraz 700 speca i i mostek 120 speca ale to tylko na podmiankę - niedługo będzie zdecydowanie krótszy mostek. 

Ale te wagi co podajecie to faktycznie sporo. 400G? Ja mam zalegającą w szafie 700 kross race - chciałem oddać za 55zł to nikt nie chciał a waży "tylko" 260g a tłuczecie sie z 400g :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...