Skocz do zawartości

[rower] Canyon czy Giant - który wybrać?


Waler82

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobie sprawę z tego że canyon bedzie te 7600, co do gianta zobaczymy co da się wycisnąć z ceny.

Jak by bylo za 6400 to bylo by spoko i mialbym na koła które i tak planowałem prędzej czy później kupić,

Może ma ktoś jakąś opinię co do tych ram, czy są porównywalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie,by jaki kolwiek sprzedawca Ci go sprzedał za taka cene ... chyba ,ze jestes pracownikiem sklepu no ale to moze,,po niżej 7 tys,,raczej go nie dostaniesz..sam mam  konkretne zniżki i daleko im do tej ceny...6399zł poczekaj ,bo Canyon od ostaniego listopada ma przez 12 dni promocje na rowery :sam czekam , tcr na pewno  jest ciezszy i to dosys od Canyona .koła mavica aksium dostaniesz za 500zł a;e ta zamiana jest bez sensu ,bo nic na wadze konkretnienie  urwiesz odtych z gianta, wyglad roweru sprawa osobista,miałem go w rekach i Giant słabo wyglada,,,,,

dla mnie  Canyon :thumbsup:

 

jakie koła chcesz kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tego TCR możesz dostać za 6399zł :). Przyciśnij sprzedawcę.

Wątpie,by jaki kolwiek sprzedawca Ci go sprzedał za taka cene ... chyba ,ze jestes pracownikiem sklepu no ale to moze,,po niżej 7 tys,,raczej go nie dostaniesz..sam mam konkretne zniżki i daleko im do tej ceny...6399zł

 

tak się składa , że Marcin wie o czym mówi sam sprzedaje rowery i nawet Gianty :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyona nie widziałem na żywo więc nie wiam jak się prezentuje z tych co widziałem w sklepie giant był jednym z lepszych.

Co do kół to miałem na myśli że za te 7/8 stów zaoszczędzone bym dozbierał na coś lepszego, a co konkretnie to jeszcze nie wiem bo nie orientuje sie zbytnio.

 

A zakup planuje na pierwszą część grudnia jak ostatni zastrzyk gotówki wpadnie więc jeszcze zobacze czy canyon coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciecho co wygląda znacznie lepiej?

 

Zdajesz sobie sprawę dla kogo Giant robi węgiel (m.in Trek, Scott, Colnago, Bontrager, Token)?

Kolejny temat, żeby pokazać jak Giant poczuł się mocny w węglu to dożywocie na ramę w użytkowaniu zawodniczym.

 

Klepiąc, że nie dostanie takiej ceny dałeś świadectwo temu, że nie jesteś do końca w temacie a sklep w którym masz "konkretne zniżki" robi Cię na kasę.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciecho co wygląda znacznie lepiej?

 

Zdajesz sobie sprawę dla kogo Giant robi węgiel (m.in Trek, Scott, Colnago, Bontrager, Token), że węgiel Gianta jako jedyny w tym przedziale cenowym wychodzi z europy a nie z chin czy taiwanu?

 

 

 

Czy masz na myśli, że Giant produkuje ramy karbonowe w Europie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zweryfikowałem info u źródła i faktycznie mój błąd.

Nowa linia stoi ale w rejonie Tiachung czyli największej fabryki Gianta na Taiwanie.

 

Giant miał problem ze zwyżką na carbon jaka miała miejsce od 2014 roku.

W 2015 węgiel w kolekcji Gianta na sklepy trafiał bardzo późno ze względu na braki mocy. Obecnie widzimy zmiany po kolekcji 2016 która na węglu już jest dostępna.

 

Lelystad jeżeli chodzi o węgiel to kontrola i montaż.

Co nie zmienia faktu, że portfolio dla kogo robi Giant jest mocno bogate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Canyon zdrcydowanie lepiej wyglada niz Giant,,moim zdaniem lepsza rama,lepsze wykonanie ,waga roweru.z tąd cena.widziałerm,miałem w rekach wiem jak ten rower wyglada,osprzet zawsze można zmienic,,waza jest rama.,Nie wiem jak teraz ale wszystkie ktore widziałem a miałem 4  Gianty przez 15 lat pisało Taiwan,, zobaczymy co teraz nakleja??..nikt na kasie mnie nie robi,,bo dobrze wiem co i ile kosztuje,,to powiedz,,,mądralio czemu to jest najtanszy rower z rama karbonowa i na ultegrze?? średnia cena takiego roweu rusza od 12tysw góre a tu 7 999zł,, teraz ten rower kosztuje srednio 7100zł  a twoje super znizki 6500 zł ,pochwal sie wiedzą "Sprzedawco" szef daje każdemu kilentowi 20% rabatu? na każdy rower,towar... bo rozumiem,ze tak i to bez znaczenia czy ty  rok 2015 czy 16?...wiem jakie obowiązują rabaty i kogo,,kto kogo zna itd,,wiec nie cis ciemnoty ludziom,,dawaj o tym Giant jestem ciekaw co wymyślisz,?dwa nie pracuje w sklepie rowerowym i nie musze wszystkiego wiedzieć..I co mnie obchodzi komu oni sprzedają węgiel??skoro mnie interesuje dany marka i model roweru,,zbyteczne info,,chwal sie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reign, Trance, Anthem 27.5, XTC Advanced to wszystko cc4affa09fb5c427med.jpg

 

Szos 2015 nie mam, wyczyściłem się do zera. 2016 jeszcze nie mam bo zima to nie czas na szosę.

 

Skąd masz średnią 12tyś?

Za 11999zł masz Speca Tarmaca 2016 na Ultegrze. TCR z nowej linii 2016 w cenie 8499zł.

 

Nie Szef nie daje rabatów. Rabaty daje ja, bo ja jestem w mSporcie odpowiedzialny za Gianta. I nie jest to 20%.

 

Źle rozumiesz ma znaczenie czy 2015 czy 2016.

 

Komu robi Giant to nie jest zbyteczne info tylko pokazuje uznanie i możliwości Gianta na rynku.

 

Ten rower (TCR Adv 1) nie kosztuje średnio 7100zł tylko jak go znajdziesz to na stronie danego sklepu powinno być 6799zł czyli -15% od katalogu.

 

Tak jak Ty zrobiłeś wstęp ja skończę "DLA MNIE" połowa Twojego tekstu jest nie czytelna. Ale to nie tylko dla mnie więc luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aż dziw bierze że tajwańska firma wyprowadza produkcję do Europy i to do kraju z niemałymi kosztami pracy:).

Koszty pracy są wysokie. Tylko czy produkcja w Chinach z obniżonymi kosztami produkcji wpływa w jakikolwiek sposób na obniżenie cen? :)

Obserwuję od paru lat jak to Trek przenosi coraz większą część produkcji do Chin. Najpierw były rowery dziecięce i najtańsze mtb, ostatecznie większość produktów wyjeżdża z Chin. A ceny puchną i puchną i puchną... :) 


 

 

"Made in" oznacza produkcję czy składanie sprzętu do kupy też pozwala stosować to oznaczenie?

W przypadku montażu roweru gdzieś tam podawane jest "assembled in..."

Takie informacje są (chyba) ściśle określane, bo to ma wpływ na kwestie celne.

Pamiętam że bawełniany T-shirt z nadrukiem Ibis musiał mieć szczegółowo rozpisaną specyfikację wszystkiego, od źródła pochodzenia bawełny, przez nici którymi został poszyty aż do farb, którymi wykonano kolorystykę koszulki i nadruków na niej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 11999 a 12000 to faktycznie różnica konkretna,,,, "Sprzedawco" firmy które wypuszczają na rynek rowery szosowe-karbon na osprzęcie Shimano Ultegra zaczynają się właśnie od 12tyś w góre...jak byś nie wiedział..popatrz sobie na cenniki jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś,,widzę nie jesteś w ogóle w temacie,,zamiast popisywać się wiedzą,,karbonem spawany na góralu. co Ty wklejasz???  miał być karbon szosa a nie mtb....a gdzie odp na temat tego Gianta dawaj???bo wiedze,ze ... wiesz...
 
znam cennik Gianta i innych firm,,dlatego zastanawia mnie dlaczego Giant jest taki tani?i nie chodzi tu o koła czy nie wiem kierownica,siodło ..,,,moja mysl jest taka,ze to słaby karbon ,bo nic innego mi nie przychodzi do głowy...jak znasz odp to dawaj ,bo mnie to ciekawi.i tyle w temacie,

 chodzi mi o ten model, bo następny w katalogu  TCR ADVANCED PRO 1 no cieszy oko i przekonuje do siebie.ale i cena jest o wiele wyższa,,wiem są koła karbonowe i to one podnszą cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko czy produkcja w Chinach z obniżonymi kosztami produkcji wpływa w jakikolwiek sposób na obniżenie cen?

 

No nie bo to nie jest intencja producentów ... :)

Wywiezienie produkcji do "taniego" kraju ma spowodować wzrost zysków koncernu a nie obniżenie ceny rynkowej produktu dla klienta.

Dlatego "aż dziw bierze" ... :)

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w ciagu nazw modeli Gianta znalazł się xtc advanced czylu wungiel.

Jak dostanę coś z nowych szos będę spieszył z informacją skąd pochodzą.

 

Tobo co do Treka to padła ostatnio taka teoria, ze aspirują do jednej ligi ze Specem. Może stąd to puchnięcie cen?

 

Co do Wojciecho to sory ale zastosuje metode "nie karm troll'a".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon  https://www.canyon.com/en-pl/road/ultimate/ultimate-cf-sl-9-0.html 10 200zł  2016 ultegra

Canyon https://www.canyon.com/en-pl/factory-outlet/#category=road-bikes&id=10610  8 760 2015 ultegra to nie tak  zawsze od 12,spokojnie :).

 

Wygląd obu Gianta i Canyona mi się widzi więc tylko chodzi o samą jakość ramy, to jest mój pierwszy carbon i nie mam żadnego doświadczenia,

kolega wojciecho straszy :) że to może słaby carbon chodź widziałem kilka opinii na youtubie co do giata tcr advance 1 "PRO"  2016 że to jedne z najlepszych ram na rynku jak to się ma do starszych  modeli?,

 

canyona recenzji niższych modeli praktycznie nie można znaleźć,

a koła czy cały groupset [licze na minimum 105:)] nie jest tak istotny dla mnie jak sama rama, może ktoś miał doczynienia z carbonami od canyona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...