Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma 16.12 STS CAD problem z łącznością


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, 

 

Posiadam Sigmę 16.12 STS CAD. Licznik spisywał się bardzo dobrze w okresie letnim. Niestety wraz z nastaniem jesieni i jazdy w trudnym terenie - błoto, kałużę, deszcz - pojawił się problem. Licznik nie łapie połączenia z czujnikami. Na przykład łapię kadencję a nie łapie szybkości. W czasie jazdy potrafi się to zmieniać - np. nagle pojawia się prędkość a znika kadencja. Dodatkowo problem pojawia się po myciu. Po kilku dniach od pojawienia się problemu i nie używania rower nadal nie łapie synchronizacji. Próby odpinania, podpinania, ustawiania odległości zwykle nic nie dają. Licznik potrafi sam od siebie zaskoczyć i działać znowu jakiś czas. 

Ktoś z Was spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aBOgdzie

Jak raz działa, a raz nie, albo jedno i drugie to bateria. U mnie też miałem problemy z łącznością, gdy zapalałem lampę, która była na kierownicy obok licznika. Wprowadzała zakłócenia, że licznik nie odbierał sygnału od czujnika kadencji lub prędkości. Mam licznik Sigma Rox 9.1. W zimie jeszcze pewnego razu naszło mi trochę wody do środka i to też powodowało zanikanie obrazu na ekranie. Niby fajne te Sigmy, ale problemów już miałem sporo. Sygnał tętna miałem też słaby lub błędny, okazało się, że pasek na klatce piersiowej zardzewiał, był na takie metalowe coś wczepiany, musiałem kupić nowy pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

Posiadam Sigmę 16.12 STS CAD. Licznik spisywał się bardzo dobrze w okresie letnim. Niestety wraz z nastaniem jesieni i jazdy w trudnym terenie - błoto, kałużę, deszcz - pojawił się problem. Licznik nie łapie połączenia z czujnikami. Na przykład łapię kadencję a nie łapie szybkości. W czasie jazdy potrafi się to zmieniać - np. nagle pojawia się prędkość a znika kadencja. Dodatkowo problem pojawia się po myciu. Po kilku dniach od pojawienia się problemu i nie używania rower nadal nie łapie synchronizacji. Próby odpinania, podpinania, ustawiania odległości zwykle nic nie dają. Licznik potrafi sam od siebie zaskoczyć i działać znowu jakiś czas.

Ktoś z Was spotkał z czymś takim?

Mam dokładnie ten sam licznik i podobne problemy.

Licznik mam od dwóch tygodni wiec to raczej nie problem baterii. Jeśli problem nie zniknie to oddaje na gwarancje.

Btw. Miałem wcześniej licznik krossa który był pomyłką totalną, zmieniłem na 'legendarną' sigme i dalej sh*t... ehh szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...