Skocz do zawartości

[KASETA] SunRace czy Shimano


bodi9528

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)
Zbliża się koniec sezonu wiec czas na nowości na nowy sezon.
Chce zmienić napęd 1x10 planuje założyć przód zębatkę 30t tak zwane "jajo"  
a na tył kasetę 10rz w zakresie 11/40 problem polega na tym że shimano nie ma w swoim zestawieni takiej kasety max 11/36 polecają wywalić 17 lub 19 i w ich miejsce założyć 40 lub 42 od HCC lecz nie mam zielonego pojęcia jak to ze sobą będzie współpracować i jest to rozwiązanie troszkę droższe od kasety SunRace CSMX3 11-40 10s lecz nie mam pojęcia jak i ta kaseta się spisuje w trudnych warunkach i przede wszystkim jaką ma wytrzymałość, jakim jest odpowiednikiem do shimano. Koło 29 przerzutka XT Korba Deore XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalbym z tym SunRacem, dystrybutor w Czechach bodajze, wiec w miare blisko, waga zachecajaca -378g /11-40z/ i 387g /11-42z/ przy wersji 10 biegowej. Lata temu jak mialem to byly kiepskie, ale to lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakim cudem te duze aluminiowe zebatki nie gryza bebenka? Sam raz wgryzlem, ostatniĄ wtedy u mnie 28z w bebenek boplighta ze prawie ja zerwalem,zdjałem ja z wielkim trudem, bo nie chciala drgnać, innym razem urwalem dodatkowo srubę spinajaca cala kasete, zebatka chyba 30 z, to były czasy kiedy uwielbialem 8s i uzywalem kaset sramowskich bez pajaka, potem zmienilem piastę szukajac stalowego bebna, a lekka wrociła dopiero z kaseta ktora ma pajak, czy teraz kiedy mak bebenek alu od Nowateca moge smialo jechać taka 40 z dodatkowa koronką, czy lepiej mieć wlaśnie całą kasetę już jako monolit, i druga sprawa, bebenek, jak wchodzily te duze koronki to shimano podkreślało ze ma specjane wzmocnione piasty z bebenkiem o mocniejszym sprzegle, czy 40 czy 42 z nie mielą bębenków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takim cudem, że są z aluminium. A ty miałeś stalowe bez pająka to ci się wgryzały.

Bębenek nie będzie zmielony, przecież analogiczne momenty obrotowe występują jak masz młynek z przodu na korbie. Łańcuch przenosi siłę z korby od Twoich nóg. Duża koronka z tyłu to nic innego jak alternatywa dla młynka na korbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

 

 

Te Sun Race sa jakieś lewe, w co drugiej jaką widzę zęby są na tyle dziwnie powykręcane ze czasami wyregulować niższej klasy sprzęt nie jest łatwo.


Który model konkretnie? Proszę, daj jakieś foto Puklus, skoro tyle tego przerabiasz, bo się gryzę z tematem (konkretniej mam na myśli  ten srebrny MX3 11-40T).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmmm zdjęcie mam, ale teraz ci nie dam, bo nie mam jak. U nas Sun Race wstawiają do najtańszych paździerzy i czasami to ciężko wyregulować ocierając się o "to KUR....czak niemożliwe". Zęby w tych kasetach jakoś tak na boki latają, nie wiem, mi się one nie podobają. może wyższe modele są spoko.

 

Dokładając Nowiuśką Acere, Manetki Altus 9sp, okablowanie Najlepsze na świecie Jaguś Wirerek Lex mamy nowiutki napęd który nie da sie wyregulować.

 

Ktoś pytał czemu Jagwire Lex sa złe, przecież są dobre ... No to jak zamontuje sobie taki delikwent  napęd 11sp, to zrozumie :D O dziwo wymiana na zwykle shimano sp41 jak ręką odjął pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...