Skocz do zawartości

[piasta] formula jak dobra konusy i kulki?


piotrus_na_rowerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam rower GIANT X-Sport 4L z 2009 roku, w którym chciałem wymienić konusy i kulki.

W specyfikacji mojego roweru jest napisane, że piasta przednia to "Formula 32x100" (nie mogę znaleźć żadnej informacji o tym modelu), a na samej piaście nie ma żadnych oznaczeń, numerów seryjnych itd.

Zmierzyłem suwmiarką kulki i mają one średnice 4,7 mm (są w miarę błyszczące) i jest ich po 10 sztuk na stronę, natomiast nie wiem jak dopasować konusy do swojej piasty?

Średnica śruby (miejsce bez gwintu) to 8,2mm, a długość całej śruby to ~108 mm

 

Będę wdzięczny za pomoc jak dobrać konusy i kulki

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam rower GIANT X-Sport 4L z 2009 roku, w którym chciałem wymienić konusy i kulki.
Nie zapominaj że 3 skladową lożyska piasty są miseczki, więc jak chcesz żeby piasta byla jak nowa to najlepiej kupić calą nową piastę i zrobić przeszczep wnętrzności do piasty którą masz w kole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chciałem na razie jednak spróbować z samymi konusami (mają widoczne wżery) i profilaktycznie z kulkami (mimo, że wyglądają dobrze), tylko właśnie nie wiem jak to wszystko dobrać do mojej piasty
Jak kupisz konusy które minimalnie będą się różnić od tych oryginalnych to i tak to się kręcić dobrze nie będzie, a czy Formula sprzedaje oryginalne części eksplatacyjne do swoich piast to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zresztą rozumiem, że wymiana całej piasty wiąże się rozpleceniem i zapleceniem szprych?
Piasta sklada się z korpusu który jest szprychami osadzony w kole i jeśli jest aluminiowy, to jest prawie niezniszczalny. Pozostale części jak konusy, miseczki, kulki oraz ośka możesz przelożyć z nowej piasty i masz wtedy w zasadzie nową piastę w starym kole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pod warunkiem że piasty formula mają wymienne miski
To fakt. Jak autor ma rozebraną tą piastę,to może sprawdzić

 

wymieniający będzie w stanie prawie perfekcyjnie równo nabić nową miskę, tak by zapewnić długą pracę nowym kulkom/stożkom..
Oj tam, oj tam jak autor nie da rady, to mlotek go wyręczy :thumbsup: . Ja robilem taką operację na Shimano, pierwszy raz w życiu, przekulalem już po wymianie ponad 1000km i jest nadal idealnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem formule w rowerze z 2009 roku i ten sam problem. Konusy zniszczone, kulki brązowe, miski niewymienne. Piasty te są praktycznie nieuszczelnione. Części niedostępne. Skutek taki, że nabyłem drugą kupna piasty Novatec D042 i mam problem z dyny. Niby te piasty to kowadła ale nie mam jakiegoś parcia na odchudzanie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mając GIanta Rincona 2008 czy 2009 mam piasty formula i w zeszłym roku wymieniałem konusy z tyłu, w tym roku wymieniałem konusy z przodu. Mało tego! Okazało się, że z tyłu też mam padniętą miskę zakręcaną w bębenku i bez żadnego problemu za 25pln w Buga Sport kupiłem cały bębenek. Konusy przód kosztowały ze 3pln sztuka, takie lepsze, bębenek 25pln, konusy tył były dość drogie, rejon 20pln za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...