Skocz do zawartości

[odzież] Under Armour, opinie o produktach.


Mocarz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka rzeczy UA i naprawdę jestem z nich zadowolony. Ostatnie zakupy to koszulka termoaktywna na długi rękaw ColdGear Infared i bluzy Storm. Na rower raczej tylko koszulka, bluzy używam na co dzień, lub na kijki, ale polecam, bo ciepłe i do pewnego stopnia wodoodporne. Należy zwrócić tylko uwagę na rozmiarówkę, ja biorę rozmiar mniejsze niż normalnie.

Kupowałem w Presto i Sport-Shop tam mieli najlepsze ceny. Ten drugi szczególnie polecam, bo naprawdę trzymają poziom ...szybka odpowiedź na pytania, wysyłka, obsługa zwrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasuj się do rozpiski na dole, koszulka powinna być dosyć dopasowana, ja brałem M na 180 cm wzrostu (normalnie biorę L). Rękawy są dosyć długie, i sama koszulka też, więc tutaj raczej nie powinno być problemu ...tylko brałem bez suwaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar nabyć tą bluzę.

 

http://www.sport-shop.pl/bluza-meska-coldgear-infrared-grid-12-zip-under-armour-czarna-p-17826.html

 

mam 190 cm wzrostu, L będzie pasować na długość?

 

http://www.esposport.pl/product-pol-790-Termoaktywna-bluza-meska-Evo-ColdGear-Compression-New-Mock-Under-Armour-1248949.html- ja kupiłem taką w TK Maxx za 100 zł. Mam 181 cm wzrostu i L wydaje się idealna. Tabelka na dole prawdę ci powie. 

 

Opròcz tego posiadam bokserki i koszulkę na lato. Wszystko świetne, bardzo dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar nabyć tą bluzę.

 

http://www.sport-shop.pl/bluza-meska-coldgear-infrared-grid-12-zip-under-armour-czarna-p-17826.html

 

mam 190 cm wzrostu, L będzie pasować na długość?

Mam koszulkę z długimi rękawami coldgear infrared z damskiej kolekcji. Teoretycznie to ten sam materiał. Nie jest cienka i z tak charakterystycznie ułożonymi włóknami i tak z założenia obciskająca jak typowa bielizna termoaktywna. Ma krój fitted czyli w terminologii UA dopasowana ale nie obciskająca jak druga skóra. Ta tzw druga skóra to compression. Normalnie noszę xs/s. Tu kupiłam s/m i dla mnie jest nieco luźna. Zostawiłam ją ale prawidłowo powinnam kupić najmniejszy rozmiar. Koszulka jest długa i ma długie rękawy. Na zewnątrz jest gładka, od wewnątrz w paseczki, które są tą innowacyjną strukturą infrared. Przecenioną warto kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termoaktywna bluza męska Evo ColdGear Compression New Mock Under Armour... Mam 181 cm wzrostu i L wydaje się idealna. Tabelka na dole prawdę ci powie. 

Mam koszulkę z długimi rękawami coldgear infrared z damskiej kolekcji. Teoretycznie to ten sam materiał.

Mam koszulki Coldgear krój Loose  i Coldgear Infared krój Fitted, materiał jest zupełnie różny, a ta którą wskazał kolega, to jeszcze inna bajka, bo to koszulka o kroju Compression ...bardzo krótko o krojach: Loose - luźna, Fitted - dopasowana, Compression - ściśnięta (mocno, na ile się da).

 

Moim zdaniem na rower najodpowiedniejsza bielizna o kroju Fitted (jako pierwsza warstwa), dół mógłby być krój Compression, ale rozmiar najmniejszy w jaki się wciśniemy, bo tylko wtedy ma to sens (jest to bielizna uciskowa!). Tabelka, która jest na stronie sklepu podanego przez kolegę, zawiera również wzrost, ale moim zdaniem, jeżeli chodzi o koszulki, lepiej sugerować się rozmiarem w klatce piersiowej, bo są one stosunkowo długie i z długimi rękawami ...a swoją drogą na stronie Under Armour wzrost nie jest podawany, tylko klatka piersiowa i pas, więc nie wiem, czy to nie wymysły sklepu :laugh:

 

Dzisiaj mam za sobą dwie godziny intensywnego marszu po lesie o kijkach, temperatura około 5º, lekki wiatr i deszcz. Muszę powiedzieć, że odzież Under Armour sprawdziła się wręcz zadziwiająco dobrze. Ubrałem się w koszulkę Coldgear Infared i bluzę Colgear Storm i muszę przyznać, że da się zauważyć reklamowane przez nich właściwości materiałów :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odniosłeś się do Evo, o której ja w ogóle nie wspomniałam. Zajrzyj co się kryje pod linkiem Bluza m kolegi Stratega. To nie jest Evo.

Chodzenie np. turystycznie po górach i jeżdżenie to dwie kompletnie różne aktywności i inne ubrania.

Fitted to nie jest krój bielizny termoaktywnej, natomiast compression tak. Bielizna termoaktywna musi być superobciskająca, żeby dobrze odprowadzić pot. Bluza z linku kolegi Stratega to 2 warstwa, w każdym razie pod nią należałoby założyć jakąś potówkę. Wskazuje na to i rodzaj materiału i krój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izka, naprawdę nie wiem, co ci odpowiedzieć, bo trochę (?) namieszałaś...

 

Link Bluza m pochodzi z poprzedniego postu i dotyczy koszulki ColdGear Infrared o kroju Fitted, natomiast w treści posta kolegi Stratega jest link do koszulki ColdGear o kroju Compression. Obie koszulki można moim zdaniem uznać za bieliznę termoaktywną, jednak podstawową cechą odzież kompresyjnej jest ucisk w celu stymulacji pracy mięśni i układu krążenia ...tutaj coś na szybkiego znalezione na temat odzieży kompresyjnej. Jak to się przekłada na dopasowanie do ciała, mniej więcej starałem się opisać.

 

Tak gólnie, jeżeli chodzi o odzież kompresyjną, mówi się różnie. Spotkałem się z opiniami, że tak naprawdę jej zachwalane właściwości posiada odzież tylko dwóch-trzech firm, do których bynajmniej Under Armour nie należy.Osobiście posiadam parę rzeczy jednej z tych firm (kupiłem okazyjnie) i powiem, że nie jestem jakoś do końca przekonany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sorry, moja wina. Źle spojrzałam. Chodziło mi o link z postu kolegi Andrzejniego, gdzie jest koszulka Infrared o kroju Fitted. Nie zmienia to jednak faktu, że nie jest to bielizna termoaktywna.

UA produkuje rzeczy o kroju: compression, fitted, semi-fitted, loose. Na doczepionych, papierowych metkach taki podział znalazłam na każdej rzeczy dotyczącej części górnej stroju. I owszem, wiem co znaczy compression, ale w tym wypadku chodzi o wskazanie, że jest to rzecz obciskająca, najbliżej ciała. Ale, kurczę, zostawmy już ten spór, bo chodzi w nim o nazewnictwo. Co do tego, że UA to dobra jakość, zgadzamy się. A w dodatku stosunek ceny do jakości w przypadku UA jest korzystny w porównaniu do innych firm produkujących rzeczy o podobnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Izka... ja dla odmiany przejrzałem, w miarę dokładnie, ofertę UA i doszedłem do wniosku, że masz wiele racji :yes:

Oznaczenia poza Loose (luźna), to trzeba brać chyba ze sporym przymrużeniem oka i kierować się zdrowym rozsądkiem. W kroju Fitted jest odzież przylegająca, jak i luźna. Compression, to już w ogóle nie jestem pewien, ale wygląda, że odzież kompresyjna lepiej się kojarzy kupującym, więc co bardziej obcisłe, to jest Compression :laugh: ...stąd wysyp odzieży kompresyjnej, także innych firm

W każdym razie myślę, że jeżeli komuś się jakiś ciuch spodoba i jeszcze kupi w dobrej cenie, to zawiedziony nie będzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z linka to, jak wynika, z opisu i oceniając na oko, krój compression. Teoretycznie powinna być obcisła. Popatrzyłam na wymiary klatka i pas - pasujesz do rozmiaru M. Jednak ze wzrostem 1.85cm to raczej L. Z drugiej strony to, co ja mam, to koszulki i z długimi rękawami i z krótkimi - mają krój fitted albo compression - mam rozmiar S /noszę xs/s/ ale tak wybieram, żeby nie były obcisłe i w wypadku fitted są lekko luźne, compression - obcisłe, ale nie tak, żeby pękało w szfach. Na długość są nawet zbyt długie /chociaż mam 1.70cm/, ale może to wynika z modeli, chociaż z drugiej str. mam kilka. Generalnie, mam wrażenie, że jak na S są luźnawe i przydługie. Np porównuję do min. Odlo czy Crafta. Z tego wynika, że jednak powinieneś brać M, chociaż jeśli nie musi być taka jak producent wymyślił, to może lepiej L /może lepiej żeby była większa niż zbyt obcisła. Sorry, może bardziej namieszałam. Ale może wypowie się jakiś facet.

Ja UA kupuję w sewel.pl Jest bardzo dobry kontakt ze sprzedającym /też telefoniczny - można zadzwonić i pogadać też o rozmiarach, facet się zna, a przynajmniej mnie pomógł/ i jest otwartość na rabaty. Wynegocjowałam dobre ceny. W ogóle wyprzedaże są w soboty/niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem rozmiaru

 

http://www.mmsport.com.pl/towar/armour-exo-coldgear-mock/

 

W klatce wynika że mi pasuje (100 cm) za to w pasie dla rozmiaru M 85 to cm mniej niż mam, 86. Wzrost 185 cm, budowa ciała szczupła.

Nie musi być bardzo przylegające.

 

http://www.esposport...r-1248949.html- ja kupiłem taką w TK Maxx za 100 zł. Mam 181 cm wzrostu i L wydaje się idealna. Tabelka na dole prawdę ci powie.

 

Mierzyłem wczoraj ròwnież rozmiar M, bo 3 egzemplarze przyszły do TK Maxxa. Mam podobne wymiary, co ty i ta  moja M-ka wydawała  się zbyt obcisła, krępowała mi ruchy,  nie czułem się komfortowo. L dobrze przylega i to chyba wystarczy, aby  odprowadzała pot. A to czy stymuluje mi mięśnie i poprawia układ krążenia jest dla mnie najmniej ważne. Tak jak napisał kolega wawry, najważniejsze, że mi się podoba, kupiłem ją w bardzo dobrej cenie i świetnie się w niej czuję. Ja na twoim miejscu brałbym L, jednak trudno powiedzieć na ile obie bluzy są do siebie podobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, moim zdaniem rozmiar według UA to M i tak bym brał. Jeżeli weźmiesz L zrezygnujesz z właściwości kompresyjnych, za które nieźle w tym wypadku płacisz, co przy takiej cenie koszulki... Poza tym kolega Strateg moim zdaniem dobrze opisał, jak to wygląda w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja to czynnik dla mnie drugorzędny, natomiast moczenie się pierwszorzędny :)

W klatce dla długiego rękawa mieszczę się prawie po środku rozmiaru (97-106) M, więc chyba nie będzie obcisła.

Znalazłem jakiś sklep który sprzedaje UA, może cokolwiek uda się założyć i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klatce dla długiego rękawa mieszczę się prawie po środku rozmiaru (97-106) M, więc chyba nie będzie obcisła.

Moim zdaniem będzie to wyglądało tak jak opisał kolega Strateg, a przynajmniej powinno. Uczucie mniej więcej, jakbyś założył koszulkę młodszego brata :laugh: Co do kompresji... gdybym brał za 100 zł, to bym może machnął ręką, ale za 300 zł już bym się zastanawiał, za co płacę.

Weź jeszcze jedno pod uwagę. Jeżeli koszulka nie będzie dobrze dopasowana, może mieć dużą tendencję do zjeżdżania, szczególnie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zapłacić za bardzo dobrą oddychalność, niekoniecznie za przylegalność.

Czytałem trochę o technologiach jakich używa ta firma i przewijają się dwa rodzaje materiałów - coldgear i heatgear, w szerokim przedziale cenowym. Jeśli faktycznie różnica dotyczy innych właściwości konstrukcyjnych tych ciuchów to mogę pozostać przy tańszej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O technologiach UA to czytałam na interia. Nie wrzucę linka, bo mam ograniczone możliwości, ale wrzuć w google dokładnie to:

Sportowe technologie - ABC Under Armour - facet.interia.pl

Przynajmniej jakiś podstawowy podział podają. I jest podstawowa info o krojach i dopasowaniu. Mało ale zawsze coś.

Generalnie coldgear to na zimę, heatgear - na lato />13 stopni C/

 

Jeszcze znalazłam opis testu /pobieżny/ ale jednak bluzy Coldgear Compression Mock pod adresem 4outdoor.pl i w wyszukiwarce trzeba wpisać hasło: testy bielizny - UA wyskakuje jako pierwszy test. Niestety z 2011r, ale może coś Ci podpowie.

To bardziej podstawowy model w porównaniu z tą w Twoim linku.

Intuicyjnie wydaje mi się, że co do oddychalności może być to samo. Może jeszcze go robią. Jeśli tak, to na pewno jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie to wyglądało tak jak opisał kolega Strateg, a przynajmniej powinno. Uczucie mniej więcej, jakbyś założył koszulkę młodszego brata :laugh: Co do kompresji... gdybym brał za 100 zł, to bym może machnął ręką, ale za 300 zł już bym się zastanawiał, za co płacę.

Dokładnie tak będzie wyglądało.

 

Weź jeszcze jedno pod uwagę. Jeżeli koszulka nie będzie dobrze dopasowana, może mieć dużą tendencję do zjeżdżania, szczególnie do góry.

 

Ja zauważyłem dokładnie odwrotnie. Ta obcisła przesuwała się przy ruchach tułowia, a ta przylegająca nie. Panie, nijak nie dojdziemy do konsensusu w naszych teoretycznych rozważaniach :002: .

 

Ażeby było bardziej na temat: buty, kupione za 170 zł, najlepsze jakie miałem do tej pory do biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...